Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért csodálkoznak az emberek...

Miért csodálkoznak az emberek azon, hogy az egészségügyi dolgozók ki vannak égve?

Figyelt kérdés

Nőgyógyászati ügyelet (hétvége)


Bejön a beteg fülig erő vigyorral, hogy neki fáj a hasa.

És mióta?

Két hete.

És ha két hete fáj, azaz legalább 8 hétköznapja lett volna arra, hogy besétaljon az ambulanciara 8 és 14 óra között, akkor miért szombaton, este fél 8kor tetszik jönni?

Válasz nyilván nincs. Vizsgalat közben nyilván a szeme se rebben, annyira fáj a hasa...vizsgálat megvolt, ambuláns lap, recept, instrukciók, viszlát.

Majd kopog a kísérő (a szintén huszonéves lány), hogy mit képzelek magamról. Majd mikor megmondom, hogy ez az eset nem ügyeletre való, ennek ellenére úgy gondolom, hogy megvizsgáltam, terápiával elláttam, szóval nem értem a problémát, közli velem, hogy "nem tetszik a stílus", "mieeee, van más dolga?" és az "ezért a 15 percért nem kellene rinyálni, ezért van itt" mondatok jönnek.


És ez rendszeres. Az ügyeleti ellátásra érkező betegek 95%-a indokolatlanul esik be.

"fáj a hasam, de nem vettem be rá fájdalomcsillapítót, mert annyira azért nem fájt"

"most értem rá"

"ilyenkor kevesebbet kell várni" és a többi.


És ha az ember szóvá meri tenni, hogy talán nem kellene, még nekik áll feljebb. Mintha csak a seggükből húztak volna elő.


Miért gondolják azt, hogy ezt hosszú távon lehet anélkül csinálni, hogy az ember besavanyodna?


Lehet mondani, hogy akinek nincs türelme, ne menjen egészségügyi dolgozónak. De mindenki úgy indul, hogy va n türelme. Meg az első pár betegnél is van. De mikor sorozatban ez megy, az egy kicsit unalmas.


És ha az ember nem hívja fel a figyelmet arra, hogy a panasza nem ügyeletre való, akkor simán "ideszokik", hiszen miért ne? Kevesebbet kell várni, akkor megy, mikor kedve tartja, az ellátást meg megkapja.


2020. aug. 22. 20:55
1 2 3 4 5 6
 21/56 Miss Endzsi ***** válasza:
35%
Ezt a munkáltatóval kell megbeszélni. Éjszakai ügyelet után, minek tesznek be nappaliba? Nem is hozzá, inkább a kormányhoz kellene fordulnod, aki ezt lehetővé teszi. Voltaképpen rá vagy mérges, nem az áldozatokra.
2020. aug. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 Miss Endzsi ***** válasza:
41%
ÉS tudod, ha fent maradna a koton én is inkább bemennék ügyeletre, mint hogy begyulladjak, és utána szarul legyek.
2020. aug. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 A kérdező kommentje:

Nem kell másnap dolgozom, de 24 órás egy ügyelet. Mindenhol az egészségügyben. Verhetem miatta a seggem a földhöz, ez nem fog változni.

De ez is vicces. A szegény beteg nem tehet róla, hogy nem mehet el egy fél napra a munkahelyéről, de az persze az én hibám, hogy 24 órás egy ügyelet.


Tudod ha bennem marad a koton, akkor nem az ügyeletre rohanok. Ugyanis felnőtt nő tisztában van vele, hogy a hüvely kB 10 cm, nem egy fekete lyuk, azaz elveszni nem fog benne semmi.

Szépen fogom magam, felnyúlok a kis ujjacskámmal és kiszedem. Ha nem megy, akkor megkérem a párom, hogy a 2 centivel hosszabb ujjaival szedje ki.

Nem hiszem el, hogy egy felnőtt nő erre nem képes.

2020. aug. 22. 23:12
 24/56 anonim ***** válasza:
50%

Amúgy 5/11-es vagyok, és rájöttem időközben, hogy picit másról beszéltünk, mert én nem ügyeleten voltam, hanem rendes ellátáson nappal. És a lényeg az volt, hogy ne a nőgyógyászatot látogassam meg avval a problémával.

Úgy hogy bocsi, ez az én hibám, de azt a véleményem továbbra is osztom, hogy e miatt van rossz tapasztalatom az egészségüggyel.

2020. aug. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
78%

Az emberek hülyék, nem tudom mit nem lehet felfogni az ügyelet fogalmán.


Annyi eszük sincs, hogy megértsék, hogy miattuk más életek veszélybe kerülhetnek.

Én hallottam olyat, hogy kiszámlázták. Én is ezt tenném.


Majd akkor nem lenne ekkora pofája senkinek, ha egy ilyet vizsgálnak bent, ők meg kint véreznek.

2020. aug. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
71%

Itt is megmutatkozik, hogy mennyire buták. Egy egyszerű szó nem jut el az agyukig.


Gratulálok :)

2020. aug. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 Miss Endzsi ***** válasza:
26%
Nem hiszem, hogy bárki veszélybe kerülne emiatt. A sürgős eseteknél értesítik a kórházat, nyilván nem fognak akkor foglalkozni a kisebb bajokkal, inkább felkészülnek a beteg fogadására. El nem tudom képzelni, hogy megesne az az est, hogy bent valaki nyűglődik a hasával és majd hagyják, hogy más meg kint vérezzen, azért ne képzeljünk már be ilyen marhaságot.
2020. aug. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
29%

Ilyen orvoshoz se kerüljek soha.


Kérdező, azért vagy ott, hogy a munkád végezd KÉRDEZÉS NÉLKÜL.


Munkaköri leírásodban le van konkrétan írva, hogy csak milyen betegeket láthatsz el ügyelet alatt? Ha nem, akkor kötelességed mindenkit ellátni, aki oda betéved minden mellékzönge nélkül.


A boltos példád meg nagyon rossz volt.


Ebben az országban a munkavállalók többsége nincs megbecsülve. Rabszolgaság folyik itt.


Élethosszig tartó tanulás van, úgy hogy kötelességed akkor megtanulni, hogy hogyan kezeld az emberi h..lyeséget. Tudod, van amit nem az iskolapadban kell megtanulni, hanem az élet kényszerít rá.

2020. aug. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 A kérdező kommentje:

27: ez egy nőgyógyászati klinika, ahol 3 emeletre, 5 osztályra (köztük ugye a szülőszobára is) hárman vagyunk összesen.

Nyilván először azt nézi meg az ember, aki szarul van, nem a vigyorgó hülyét, akinek 2 hete viszket a p.aja.

De nem értem mit nem lehet azon felfogni, hogy ez igen is betegbiztonsági kérdés is. Ugyanis ha egész nap azért nem tudok 2 rohadt órát pihenni, mert ezeket a barmokat kell kezelgetnem, akkor igen is fáradt leszek és 23. órában, mikor beesik valaki, akinek tényleg baja van, majd nem tudok koncentrálni.

De ugye akkor is ki a hibás? A köcsög orvos. Megnezem te higy néznél ki 23 óra folyamatos, alvás nélküli munka után. Meg mennyire tudnál felelősségteljes döntéseket hozni.


28. Tudom őket kezelni. Ha neki van pofája a két hetes nem létező hasfájásával beesni az ügyeletre, akkor nekem bizony jogom van megkérdezni, hogy miért is nem az ambulanciara ment, mikor volt rá 8 napja.

Sőt, ennek ellenére képzeld el, még el is látom. Pedig simán megérdemelné, hogy visszahívjam hétfőre, mondván, hogy nem akut eset.

De akkor basszus, ne haborodjon fel azon, hogy helyre teszem. Mert igen is jogos. Ha idejön a baromságával, akkor bizony számítson rá, hogy nem leszek jó kedvemben és igen is el fogom mondani a véleményemet, hogy legközelebb gondolja meg, hogy milyen bajával hova megy.

Ha neki joga van, akkor nekem miért is kuss a nevem?

2020. aug. 23. 07:48
 30/56 A kérdező kommentje:

Egyébként pedig el lehetne olvasni a kérdést. Ugyanis az nem az volt, hogy miert jönnek be ügyeletben oda nem való problémával.

Hanem az volt a kérdés, hogy miért haborodnak fel azon, ha emiatt az eü személyzet kedvessége és türelme elfogy? És - hozzáteszem normális hangnemben, nem pedig orditozva és lehülyézve a beteget- elmondom neki, hogy ez nem akut probléma, vagy megkérdezem, hogy ki a büdös francert nem vett be egy fájdalomcsillapítót, akkor miért sértődnek vérig.

2020. aug. 23. 07:56
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!