Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért csodálkoznak az emberek...

Miért csodálkoznak az emberek azon, hogy az egészségügyi dolgozók ki vannak égve?

Figyelt kérdés

Nőgyógyászati ügyelet (hétvége)


Bejön a beteg fülig erő vigyorral, hogy neki fáj a hasa.

És mióta?

Két hete.

És ha két hete fáj, azaz legalább 8 hétköznapja lett volna arra, hogy besétaljon az ambulanciara 8 és 14 óra között, akkor miért szombaton, este fél 8kor tetszik jönni?

Válasz nyilván nincs. Vizsgalat közben nyilván a szeme se rebben, annyira fáj a hasa...vizsgálat megvolt, ambuláns lap, recept, instrukciók, viszlát.

Majd kopog a kísérő (a szintén huszonéves lány), hogy mit képzelek magamról. Majd mikor megmondom, hogy ez az eset nem ügyeletre való, ennek ellenére úgy gondolom, hogy megvizsgáltam, terápiával elláttam, szóval nem értem a problémát, közli velem, hogy "nem tetszik a stílus", "mieeee, van más dolga?" és az "ezért a 15 percért nem kellene rinyálni, ezért van itt" mondatok jönnek.


És ez rendszeres. Az ügyeleti ellátásra érkező betegek 95%-a indokolatlanul esik be.

"fáj a hasam, de nem vettem be rá fájdalomcsillapítót, mert annyira azért nem fájt"

"most értem rá"

"ilyenkor kevesebbet kell várni" és a többi.


És ha az ember szóvá meri tenni, hogy talán nem kellene, még nekik áll feljebb. Mintha csak a seggükből húztak volna elő.


Miért gondolják azt, hogy ezt hosszú távon lehet anélkül csinálni, hogy az ember besavanyodna?


Lehet mondani, hogy akinek nincs türelme, ne menjen egészségügyi dolgozónak. De mindenki úgy indul, hogy va n türelme. Meg az első pár betegnél is van. De mikor sorozatban ez megy, az egy kicsit unalmas.


És ha az ember nem hívja fel a figyelmet arra, hogy a panasza nem ügyeletre való, akkor simán "ideszokik", hiszen miért ne? Kevesebbet kell várni, akkor megy, mikor kedve tartja, az ellátást meg megkapja.


2020. aug. 22. 20:55
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
26%
Undorító, ahogy egyes orvosok a betegeikkel bánnak! Arra esetleg nem gomdoltál, hogy már elmúlt neki? És ha endometriózisa van? Mert tudod divatagyarországon mindenféle nőgyógyászati betegséget nem kezelni meg csak fájdalomcsillapítót felírni. Undorodom ezektől az orvosoktól, amilyen te vagy!
2020. aug. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
26%

"Nem tisztem eldönteni? Akkor remélem megvizsgálni se tisztem."

Akkor mi a fesznak vagy orvos?


Tudod, volt már olyan nekem is, amikor fájt a hasam, ott ültünk a nőgyógyászra várva, anyám meg megnevettetett, és nevetgélve mentem be a nőgyógyászhoz. Attól függetlenül még ugyanolyan kínom volt, és ugyanúgy fájt. Lehet, hogy a sétától az ügyeletre menet picit jobb lett neki. Nem tudhatod. Szégyelld magad! Minek vagy akkor orvos? Add inkább oda a diplomádat egy olyan embernek, aki legalább normális az emberekkel!

2020. aug. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 A kérdező kommentje:

"Arra esetleg nem gomdoltál, hogy már elmúlt neki?"


Ha elmúlt, akkor nem kell ügyeletre menni. Hiszen elmúlt.


"És ha endometriózisa van?"


Akkor mi van? Szerinted ügyeletben mit tudok vele csinálni azon kívül, hogy adok neki fájdalomcsillapítót? Az endometriózis nem akut műtéti indikáció, kivéve, ha hasűri vérzése van miatta.


Fogjátok már fel, hogy nekem nem azzal van a problémám, hogy betegeket kell ellátni. Az ambulancián nagyon szívesen és kedvesen megnézem a 2 hete tartó hasfájását, sőt, az endometriózisát is kivizsgálom, sőt, akár laparoszkópiára is előjegyzem, ha van rá ok.

De nem az ügyeleten. Ugyanis az AKUT esetekre való, nem lehet elektív műtéteket operálgatni ügyeleti időben.


Az ügyeleti ellátás erről szól: eldönteni, hogy kell-e akut beavatkozás (pl. egy műtét, osztályos felvétel, infúzió vagy bármi), ha pedig nem, akkor bizony menjen haza, szedjen fájdalomcsillapítót és majd jöjjön vissza kivizsgálásra. Ugyanúgy, ahogy a terhességmegszakítást se ügyeleti időben csináljuk, mert épp akkor ette oda a fene, a többi elektív műtét sem ügyeletre való.

De itt egyébként szó nem volt rendes hasfájásról meg endometriózisról. Nekem hiába magyarázol, ha fáj a hasa valakinek, akkor az vizsgálatkor LÁTSZIK. Akinek a szeme se rebben, annak nem fáj.


Egyébként nagyon szívesen odaadom neked a diplomám. Gondolom te olyan k.va jó orvos lennél. Miért is nem mentél annak, ha ennyire okos vagy?


Egyébként ennek a kérdésnek a kapcsán már látom, hogy miért olyan az egészségügy, amilyen. Azért, mert a betegek ilyenek. Csak Magyarországon szokás ám minden baromsággal az ügyeletre rohangálni, aztán felháborodni, mikor az orvos meg meri kérdezni jogosan, hogy mégis miért nem ment el normális időben, ha már két hete baja van.

Külföldön, ahol normális egészségügyi kultúra van, ilyen fel sem merül. Vagy ha igen, a háziorvosnál elakad.

De itt mindenkinek mindenhez joga van, mert befizet tetves 6 ezer forintot havonta. Azt hiszi, hogy neki aztán minden jár. Ő dirigál, és az orvos meg csak egy kiszolgáló személyzet.

Hát képzeld el, nem az. Nem egy pincér vagyok, akinél rendel az ember.

Orvos vagyok, nem keveset tanultam érte. És igen is hagy döntsem már el, hogy mi az, ami valóban kezelést igényel.

2020. aug. 23. 08:22
 34/56 anonim ***** válasza:
23%

Hát igen, orvosi diploma mellé nem jár érzelmi intelligencia is.

Te nem tudod őket kezelni, különben nem hisztiznél itt, hanem nyugodtan fogadnád a betegeket. Elég parasztság lesüllyedni az ő szintjüket. Ha ő nem úgy felel, akkor téged ez feljogosít, hogy te is b..nkó legyél? Nem drágaság, nem. Ha te intelligens lennél, akkor nem így reagálnál ezekre.


Hiába vagy diplomás orvos, de az emberi értékek tekintetében egy nagy nulla vagy.

2020. aug. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 A kérdező kommentje:

Ott voltál? Tudod, hogy bunkó voltam a beteggel?

Ja, nem.

Miért bunkóság az, ha megkérdezem, hogy ha 2 hete fáj a hasa, miért nem látogatta meg az ambulanciát?

Ebben mégis mi a bunkóság?


Mond csak, te hogyan reagálnál? Mesélj, hiszen a te érzelmi intelligenciád biztosan átlagon felüli.

Hogyan oldanád meg azt, hogy kedves és intelligens legyél, de közben azért a beteg is rájöjjön, hogy nem jó helyen jár? Hogy nem az az alap, hogy a nem akut dolgaival az ügyeletre mászkál az ambulancia helyett.


Ugyanis ha szó nélkül, kedvesen, mosolygósan ellátod a beteget, akkor tudod mi a reakció?

"Ó, hát olyan kedvesek voltak az ügyeleten, ráadásul csak 10 percet kellett várnom. Valami bajom van megint? Hát inkább oda megyek! Sőt, az összes rokonomnak és ismerősömnek is ezt javaslom."

2020. aug. 23. 08:47
 36/56 A kérdező kommentje:

"de az emberi értékek tekintetében egy nagy nulla vagy."


Hiába próbálkozol. Tökéletesen tisztában vagyok az emberi értékeimmel. És képzeld el, vannak. Igen is foglalkozom a betegekkel, nagyon sokszor kapok pozitív visszajelzéseket. Ez nekem pont elég.


És nem fog meghatni, és nem fogom magam érzelmileg unintelligensnek tartani magam, mert egy betegtől meg mertem kérdezni, hogy miért nem ment az ambulanciára. Mert nem én vagyok az, hanem ő, ha annyi egészségügyi kultúrája nincs, hogy ezt magától felfogja.


Én tisztelem a betegeket, de azért azt elvárnám, hogy ő is tiszteljen engem. A munkámat is és az időmet is.

2020. aug. 23. 08:49
 37/56 anonim ***** válasza:
73%

Hagyd már rá. Olyan sötét, mint az éjszaka.


És képzeld el, nekem volt hogy nem jutottam be orvoshoz, mert egy hozzád hasonlót vizsgált.


Ha súlyosabb baj lett volna, vagy esetleg egy vérző családtagomat nem látják el egy hozzád hasonló miatt, akkor engem nem érdekel a hiszti, úgy megverem azt a gyökér majmot aki nem tudja mi az az ügyelet, hogy az utcát is elfelejti.


És ha Miattatok nem látnak el egy rossz ctgs szülést???


Perceken múlhat a baba élete, de olyan jó, hogy 2 hetes hasfájással ott szórakoztok.



Ki kell velük fizettetni és akkor majd felfogja a félkegyelmű, hogy kivel és kiknek az életével szórakozik.

2020. aug. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
62%
Sok helyen egy doki van ügyeletben. Ha épp egy viszkető pin@ju hölgyeményt lát el ügyeletben akkor a vérző addig kint vár, szóval nem, nem tudnak sorrendet csinálni, ha az egyik perccel később érkezik. Caak ugye az egyiknél indokolt.
2020. aug. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
66%
Igen, nekem nem az a bajom, hogy bejött, hanem hogy ilyen piti kis porblémával jött be nevetgélve. Látszott, hogy semmi baja.
2020. aug. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 A kérdező kommentje:

Igazad van, hagynom kellene, ez totálisan reménytelen.

Hiába magyarázok bármit, hiába írok le észérveket, normális választ nem kapok, csak azon rugóznak, hogy bunkó vagyok és adjam vissza a diplomám.

Ez pont olyan, mint a mentő indokolatlan igénybevétele. Hozza a mentő a láthatóan nem vajúdó, terminusban lévő terhest. Nem vérzik, nem folyik a vize, elmondása szerint fájásai vannak.

Megvizsgálom, nyilván zárt méhszáj, CTG-n nulla darab fájás.

Óvatosan megkérdezem, hogy hogyan tud hazajutni, ha már mentővel jött ugye, viszont nem indokolt a felvétel?

Mire közli velem, hogy "hát a család hazavisz, jöttek utánunk autóval". Ja...


Aztán majd ha a stroke-s anyjához nem ér ki a mentő, mert valaki épp taxinak használja, akkor ő lesz legjobban felháborodva. De neki ez jár. Meg a mentő arra van. Hát persze.

Az ilyeneknek hiába magyaráz az ember. Mintha süketek és vakok lennének.

2020. aug. 23. 09:18
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!