Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sajád véleményed szerint...

Sajád véleményed szerint mennyire veszélyes a covid 1-10-es skálán?

Figyelt kérdés

2021. máj. 17. 22:53
 121/145 anonim ***** válasza:
71%
120: jaja, tökre igazad van, mi sem bizonyítja jobban, mint ez a folyamatos erölködés, amivel olyan embereket győzködsz, akik leírták, hogy nem vevök rád. Aztán leírod, hogy neked mindegy, majd tovább győzködsz... :'D
2021. jún. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/145 anonim ***** válasza:
70%
Anyukád valaga a mozgatórugó, se nem tömegközlekedek, se nem járok nagy közösségekbe, és még dolgozni is itthonról dolgozok, a védettségem pedig már kialakult. Téged egyszerűen az triggerel, hogy nem f.som magam össze és nem tudok lélegeztetős hozzátartozókról beszámolni... Az egó nálad tombol, mert ép ember nem projektál olyanokat, mint te, pusztán azért, mert annyit mondanak neki, hogy sokakat meg az elhalasztott kezelések zavarnak.
2021. jún. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/145 anonim ***** válasza:
23%

Jah, van egy olyan hibám, hogy nehezen nyugszom bele, ha mások hülyeségeket terjesztenek.

Különben miért vagytok itt? Egymással egyetérteni?

2021. jún. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/145 anonim ***** válasza:
0%
122: olyan vélekedést tulajdonítasz nekem, amit én sohasem írtam. Sőt, amit írtam, abból sem lehet ezekre következtetni.
2021. jún. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/145 anonim ***** válasza:
27%
Same, ezért is vitázok veled. Annál nagyobb hülyeséget el se lehet képzelni, mint aki veszi a bátorságot, hogy idegen emberekről kész tényeket írjon le. Na milyen hülyeséget írtam le szerinted drágaság? 😁
2021. jún. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/145 anonim ***** válasza:
94%
Akkor mi másért bánt téged ennyire az, hogy engem meg más zavar ebben a témában?
2021. jún. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/145 anonim ***** válasza:
29%

125-nek: 112-ben, 119-ben, ha te voltál, egy csomó hülyeség van. 122-ben meg pont te írsz kész tényeket rólam. Ezt mellesleg már a 124-es kommentemben is nehezményeztem.

Különben minden lényegeset leírtam a nemtudomhányas előző oldali kommentemben, amit ugyan senki nem tudott tételesen megcáfolni, csak úgy en bloc lenulláztátok.


A gyengébbek kedvéért utoljára levezetve:

A feltett kérdésben eleve benne volt az előfeltevés, hogy a COVID nem veszélyes. Érzékelve ezt, hasonszőrűek buktak rá leginkább, ezért értékelte a legtöbb szavazó nem veszélyesnek.

Ha ettől még betartanák a szabályokat, óvatosak lennének, beoltatnák magukat, felőlem gondolhatnának, amit akarnak.

De ez így nem lenne logikus. A logikus az, ha valaki azt gondolja, a COVID nem veszélyes, akkor az nem fog ügyelni az óvó rendszabályokra, és az oltást sem fogja felvenni. Ez viszont ahhoz vezetett, és fog is még vezetni, hogy a járvány újra meg újra felüti a fejét, de mivel van némi szezonalitása, nyárra lecsökken a fertőzöttek száma, ősszel pedig a hidegebb időjárás, a szabadban töltött idő csökkenése, a csukott ablakok, valamint a nyári lazaság és a külföldi utak miatt behurcolt vírusvariánsok felszaporodása miatt újra megnő a betegek száma.

Ami, ha elér egy kritikus mértéket (vagy ezzel fenyeget), két dolgot eredményez: megint becsukják a nem létfontosságú munkahelyeket és kiteszik a kórházakból a kevésbé súlyos betegeket, meg beszüntetik az ambuláns ellátás nem létfontosságú részét. Jön a távmedicina és az online oktatás.

Mindez azért, mert túl sokan gondolják azt, ha ők elmennek Görögországba nyaralni, meg tucat haverral bulizni, az még nem számít. Ja, nem számítana, ha csak egyedül ők tennék, de mindenki ezt gondolja! Így aztán a fél világ utazik meg bulizik nyáron, aztán ősszel hőbörög a következményeken!


Ezzel szemben, aki veszélyesnek tartja a vírust (akár azért, mert maga volt nagyon beteg, családtagja, barátja halt bele, akár azért, mert elfogadja, amit az ehhez értő szakembereknek állítanak), az úgy dönt, hogy ebben az évben nem utazik külföldre, Magyarországon nyaralva is kerüli a tömeget, ügyel a higiéniára, és felveszi a védőoltást.


Nem hiszem, hogy annyira bonyolult lenne ezt megérteni. Elfogadni, az már nehezebb!, de a tagadás nem segít, ez a vírus már itt van, és attól nem megy el, hogy úgy teszünk, mintha nem lenne.

2021. jún. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/145 anonim ***** válasza:
53%
127 te valami beépített oltástoborzó lehetsz, de túl jól nem csinálod.
2021. jún. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/145 anonim ***** válasza:
27%

Nem vagyok, csak jobban értek a biológiához, mint ti.


Az oltás nem jó, hanem szükséges rossz. Másképpen mondva: sokkal inkább az oltás, mint a COVID.

2021. jún. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/145 anonim ***** válasza:
41%

Vagy te jobb biológiából a francokat, egy az egyben a kormány szavait adod csak vissza, semmi mást. Lebuktál a nyaralásos szövegeddel főleg, hogy nuku külföld, legyen belföld (jóformán ezt írtad), szó nem volt itt biológiáról... 😁


Na akkor mi volt az a csomó hülyeség? Hogy tavaly tavasszal nem volt még oltás, ahogy ősszel sem, ergo nem lehet semmilyen "oltáselleneseket" okolni a kórházak kiürítése miatt, vagy mi? Ahogy nagyanyámat se a covid miatt nem látták el, hanem mert le van az e.ü. építve (még hullám sem volt, mikor meghalt).


Nem, nem nyaraltam külföldön tavaly, nem, nem bandáztam haverokkal (alapból introvertált vagyok), bulizni sem járok, és home office van azóta is, a maszkot meg mindig hordtam, a higiéniát tekintve meg már előtte is kényszeres voltam szinte. Sikerült felfognod? Csak ennyire nem veszem komolyan pusztán azért, mert téged triggerel az, hogy nem f.som össze a bokám ettől a vírustól, és nem értettem egyet az e.ü. kvázi leállításával. Hőbörögni meg nem szokásom, simán leküzdöttem ezt a nyavalyát, sokkal pocsékabb élményem volt ennél a bölcsességfog műtétem. Köszönöm, hogy emlékeztetsz, miért járok évek óta magánba az állami szektor helyett!

2021. jún. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!