Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Co²vid,mint a széndioxid...

Co²vid,mint a széndioxid kibotcsájtás elleni harc?

Figyelt kérdés
2021. júl. 10. 09:55
1 2 3 4 5
 11/44 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#6


“A maszkal valószínű valamennyit felfog a széndioxidból.Ezert kellene cserélni.”


Hát, nem igazán. Azért kellene cserélni mert telelélegzed azokkal az apró cseppekkel amikben a vírus is jelen lehet (amennyiben épp fertőzöl). Annyira nem sűrű ,hogy egy gázt érdemben felfogjon meg nem is olyan ,hogy kiszűrje stb.


#7


“Ja ,pl több plakáton is lattam ,hogy a vonatok is azt reklámozták ,hogy a kissebb Co kibocsájtásért utazzon vonattal.”


Hát ha sok-sok ember egy járművel utazik akkor nyilván az kevesebb CO2-vel jár mintha mindenki külön-külön autóval utazna.


#8


“És hat mindenkinek feltünkt hpgy a Covid és a Corona is Co val kezdődik...”


A “CO” még csak szénmonoxid. Nem mindegy, ahogy az sem mindegy ,hogy O2-őt vagy O3-at lélegzel be (oxigén vs. ózon).

Egyébként a “COVID19” a “COronaVIrus Disease 2019” rövidítése, mozaik szava ezért kezdődik CO-val mindkettő. Semmi köze a CO2-höz.


#10


“Én azt mondom ,hpgy a bolygónkkal vannak gondok...”


A bolygó köszöni szépen jól van, nem lesz az emberek miatt semmi baja kivéve ha felrobbantanánk. A környezetszennyezéssel elsősorban a jelenlegi élővilágnak s magunknak ártunk. De ha majdnem lepusztítanánk a jelenlegi élővilágot akkor pármillió éven belül új lepné be. Tudod kezdetben a Föld egy izzó lávagolyó volt. Miután nagyjából lehűlt a légkört főleg CO2 alkotta. S ebben az istenverte bolygón alakult ki az élet, majd CO2 zabáló élőlényeknek köszönhetjük a mai O2-ben gazdag légkört amihez alkalmazkodtunk. Szerinted végleg kihal az élet pármillió tonna műanyagtól? Dehogy, esetleg mi ki tudunk halni de az élet nem, elvégre ma is ismert nejlont evő E. Coli (?) baktérium.

2021. júl. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:

Most ugye csak ugratsz.H par milló év múlva minden oké lesz..:D

Ha így nezzük a dolgok,ez 100% ig így van.:D:D


Igen ,atömegközlekedés azert jobb,mivel több embert visz el kevesebb kibocsájtással.


A Coviddal a Cot azert hangsúlyoztam ki mert ez valószínű egy szervezet akik harcolni akarnak a széndioxid kibocsájtás ellen.

És ha a globális felmelegedest összekapcsoljuk a széndioxidkibocsájtással vagyis a Coviddal akkor teljes a kör.Mind a kettő globális probléma.

Itt csak azzal van a baj ,hogy az egész gazdaság az olajra épül.És ahhoz a gazdaságot le kell állitani.Csak akkor Vilagbankoknak kell tönkremenni,millió munkahelyek mennek tönkre,milliók életét kell korlatozni, stb.És gondolom egy két hatalmon lévő ember nem fog ebbe belenyugodni.


Ha azt mondod ,hogy a Föld köszöni jól van,miert megy minden hírbe a globális felmelegedesről a téma???

2021. júl. 10. 11:38
 13/44 A kérdező kommentje:
Itt nem csak a műanyag a gond testverem.Az olaj kitermelése ami az égetéssel melegebb atlaghőmersékletet okoz,amivel pl az Antarktisz jege is olvad, ami mégnagyobb széndioxidot enged a légkörbe.Ott a különféle gázok kitermelése .Az is mind egy megkötött szendioxid forma.Vagy nem érted az összefüggést?Olyan dolgokat termelünk ki , ami azert került föld alá, és azert kötött meg ,hogy élhető bolygó legyen...
2021. júl. 10. 11:45
 14/44 Tevenyereggyarto ***** válasza:
70%

Értem én mi az a globális felmelegedés és miért rossz. Én azt magyaráztam ,hogy ez elsősorban nekünk (és a jelenlegi élővilágnak) rossz ezért kellene tenni ellene vagyis inkább az emberi tevékenységek ellen valamilyen formában. Az élet kompletten nem hiszem ,hogy ki fog pusztulni miattunk, már több tömeges kihalási hullám is volt (asszem legalább 6) de egyikben sem volt veszélyeztetve a teljes élet. Csak bizonyos fajok kihaltak s majd mások átvették a helyüket. A bolygó mint “égitest” meg pláne nem fog tönkremenni ha nincs rajta élet (fun fact: a legtöbb bolygón nincs élet).


“A Coviddal a Cot azert hangsúlyoztam ki mert ez valószínű egy szervezet akik harcolni akarnak a széndioxid kibocsájtás ellen.”


Tehát a “CO” ami a szén-monoxidot jelöli egy titkos szervezet neve akik harcolnak a CO2 ellen. S akkor mit jelent a “VID19”?


“És ha a globális felmelegedest összekapcsoljuk a széndioxidkibocsájtással vagyis a Coviddal akkor teljes a kör.Mind a kettő globális probléma.”


Tehát ha van két globális probléma akkor azon így kapcsolódnak egymáshoz. Enyhén szólva felületes így összekapcsolni a kettőt. Az éhezés is globálisnak mondható probléma, az ,hogy kapcsolódik ide? S a fejlett országokban általában csökken vagy stagnál a népesség, az hogy kapcsolódik ide? Na meg a felmelegedés jóval korábbi mint a COVID. S ahogy mondtam/ mondtuk a COVID19-nek semmi köze a CO2 kibocsátáshoz, ezt csak te próbálod beleerőltetni.


Egyébként:

“Olyan dolgokat termelünk ki , ami azert került föld alá, és azert kötött meg ,hogy élhető bolygó legyen...”


Ne cseréld fel az ok-okozati összefüggést. Nem azért ilyen a bolygó ,hogy mi élhessünk rajta, hanem azért élhetünk rajta mert ilyen. Ha szinte bármi másképp történik az elmúlt ~4 milliárd évben akkor most nem lennénk itt. Nem azt mondom ,hogy élet nem lenne, hanem csak mi. Gondolj csak olyan “apróságra” ,hogy mondjuk ha ~66 millió éve a kisebb emlősök is kihalnak akkor ma nem lennének emlősök, köztük emberek sem (legfeljebb valami hasonló). Vagy ha a halaknak soha sem lett volna okuk (jobban mondva nem lett volna ilyen irányú szelekciós erő) alkalmazkodni a vízen kívüli életre akkor ma nem lennének szárazföldi gerincesek.

2021. júl. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%

8-as! Neked nem tűnt fel, hogy a Hü és a Hülye is hüvel kezdődik?

Túl vagyok a hatvankn. Már gyermekkoromban is állandó téma volt a tudósok és politikusok körében.

Többek között a széndioxid-kibocsátás is. Azónréteg elvékonyodása, a megemelkedett UV sugárzás, stb.

Akiknek módjában állna valamit tenni, csak bólogatnak, hogy bizony-bizony. De ennyi.

Most csak annyi van, hogy még ezt is a kisember nyakába varják.

Te vagy a hibás, nem ők.

De a koronovírusnak ehhez semmi köze.

2021. júl. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:

Pedig véleményem szerint a Covidod azért találták ki,hogy lassan kezdjék az embereket visszafogni.Az elkövetkező idők szerintem sok változáson megy keresztül.Már amúgy is lassan mindenki rájött h kamu a vírus.

Most őszintén, megrengetik a világgazdaságot egy ilyen vírus végett???:)

2021. júl. 11. 13:30
 17/44 A kérdező kommentje:
Hogy is volt...két éve azt hiszem újévkor ,úgy köszöntötte valamelyik politikus ,hogy nem a természetet kell legyőznünk, hanem a természetünket.Hát ez lassan elindul most.
2021. júl. 11. 13:32
 18/44 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#16


“Pedig véleményem szerint”


Jól mondod. A véleményed szerint. Ami kb a semmire van alapozva, pontosabban arra ,hogy két egymástól teljesen független szó ugyan azzal a 2 betűvel kezdődik s te ebből elfantáziáltál egy egész összeesküvés-elméletet. Kezeld is úgy.


“ a Covidod azért találták ki,hogy lassan kezdjék az embereket visszafogni.Az elkövetkező idők szerintem sok változáson megy keresztül.”


A világ folyamatosan változik, nem kell ehhez semmilyen katasztrófa. Nézd meg ,hogy hogyan élünk napjainkban s hogyan éltek 20-30-50-100-500… éve.


“Már amúgy is lassan mindenki rájött h kamu a vírus.”


Tehát akkor azt a sok embert élve temettük el/ viccből szenvedtek a kórházban? Vagy mi a kamu benne? Nem ez az első (s valószínüleg nem is az utolsó) világjárvány.


“Most őszintén, megrengetik a világgazdaságot egy ilyen vírus végett???:)”


A gazdaságot eléggé sokminden sokféleképpen meg tudja rengetni, nem kell hozzá járvány.


“Hogy is volt...két éve azt hiszem újévkor ,úgy köszöntötte valamelyik politikus ,hogy nem a természetet kell legyőznünk, hanem a természetünket.”


Ezzel sem mondott újat. Ezt már tudjuk mióta világ a világ, legalább is kellene tudni.

2021. júl. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:

Kamu a vírus? Kimennél a temetőbe, elmondanád ezt apukámnak? Kamuba halt bele, szerinted? Láttam a haldoklását. A tehetetlenséget, hogy nem tudom megmenteni.

Meg a sok százer ember is mind csak nemlétező betegségben halt meg?

2021. júl. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

Hát az egész,beleértve a tiéd is csak vélemény.Ez az oldal azért van ,hogy véleményt alkothas valamiről...Tudomasom szerint.


100 éve nem volt még műanyag, és a legtöbb anyag is mind bomló anyag volt.

Amikor feltalálták pl .az autót ami olajjal működött, az nem azt jelentette ,hogy mígy lehet csak olajjal működjön.Hanem ha tudunk jobb találmányt ,azt vesszük előnyösnek.Tehát minden találmány csak egy ideiglenes találmánynak minősül.A belső egesű motor már rég elavult dolognak számít.

Nem, azok az emberek akik korhazban szenvedtek és haltak meg ,ugyan úgy rákba vagy hasonlóba haltak meg, mint korona előtt.Mert ugye a korona előtt is volt halálozás.Csak akkor nem nyomták a fejeteket halálozasi statisztikákkal.

A gazdaságot jelenleg a te Covidod miatt korlátozzák.Nem értem ,hogy mit kontrázol össze vissza.Se füle se farka amiket itt össze írsz.:)

A természetünket kell legyőzni mondattal azt akartam mondani,hogy lassan a szabad életnek vége.

2021. júl. 11. 20:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!