Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Co²vid,mint a széndioxid...

Co²vid,mint a széndioxid kibotcsájtás elleni harc?

Figyelt kérdés
2021. júl. 10. 09:55
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

Na hátha rá tudom venni e kis közösséget ,hogy fantáziadúsabb legyen.Talán lesz aki hozzáad ,vagy elvesz a történetből.

Véleményem szerint a Covid rövidítése valami olyasmi lehet h Széndioxid előírást sűrgető tervezet.Ez annyit jelent, hogy azok az országok akik aláírták a széndioxid kibocsájtás csökkentését, azokat szabály kötelezi.

A csikicsuki a határokkal é a cégekkel arra utalhat, hogy kontrolálják az adott ország foszilis anyagok vásárlását.És az adott országnak be kell tartania a Co2 csökkenését.Illetve bizonyos fejlesztésekre átállást.Magyaran, az országnak el kell kezdeni gazdálkodnia.Ha túllépi az ország a megengedett határt, büntetés jár.Lezárt határok, bezárt üzletk, és több koronás beteg.

Tehát egy törvénybe akarják hozni a széndioxid csökkenést.

2021. júl. 12. 20:44
 32/44 A kérdező kommentje:
Talán a bizonytalan csikicsuki arra is utalhat ,hogy egy hónapban csak bizonyos mennyiségű fosszilis anyagot vásárolhat.És abból kell gazdálkodnia.Így bezárnak a boltok, amint fogynak a készletek...
2021. júl. 12. 20:48
 33/44 anonim ***** válasza:
Minimum húsz válasz az, aminek semmi köze a kérdéshez.
2021. júl. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:
Még erthetőbben.Rákényszeritik arra az országokat ,hogy az állami pénzek amelyek befolynak,fejlesztésekre költség.Így csökkenthető a Co2.És így lesz kevesebb csikicsuki az adott országban.
2021. júl. 12. 20:56
 35/44 A kérdező kommentje:
Kedves 33.Csak ennyire tellik?
2021. júl. 12. 20:57
 36/44 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Nem csak ennyire tellik. Van itt 100%-on álló válaszom is, és még néhány nem értekelt.
2021. júl. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#28


“Tudsz olyant aki elvesztette az izlelő és szagláát akoronától?”


Igen, tudok, többet is. A legközelebbi az egyik testvérem. Egy korai 30-as éveiben járó egészséges nőről van szó, hetekre ledöntötte a korona s nem érzett se ízeket se szagokat. Miután kigyógyult még hónapokig nem jött helyre. Állandó levertség, fáradtság, attól kifulladt ha 1-2 emeletet kellett lépcsőznie holott régen ez meg sem kottyant s az íz/ szag érzékelés is csak fokozatosan, hónapokkal később kezdett visszajönni. Mára ő már jobban van, de vannak más ismerőseim akik ma is szívják a levét s nem őszöreg beteges aggastyánokra kell gondolni (apropó aggastyán, a falu 70+ éves papja is koronába halt bele alig pár nap leforgása alatt, előtte egy életerős és egészséges, jó ember volt).


“Azt mond el nekem ,egy ilyen vírus ,ami úgy terjed mint az influenza, nem gondolod ,hogy egy pillanat alatt fél országon át kellett volna menni?”


Át is ment. Mondjuk neked ilyen esetben mi számít “pillanatnak”?


“Jól figyeljétek meg,hogy a Covidotok is benne van a klíma gondba.”


De nem azért mert “CO”-val kezdődik. Te erre építed az egész fantazmagóriádat ,hogy két szó CO-val kezdődik. Csak épp az egyik CO2 ami egy gáz (s még csak nem is az egyedüli üvegház hatású gáz. A metán s társai hol vannak belekódolva a “COVID19”-be?), a másik meg COVID19 ami a “coronavirus disease 2019” rövidítése. Szép és jó ,hogy mindezt így kitaláltad csak épp két összefüggéstelen dolog összekapcsolására építed az egészet. Klímaváltozás és minden vele kapcsolatos sokkal régebbi mint a korona, akkor most mi ez az egész tőled? Eddig nyilvànos volt ,hogy sok gázt bocsájtunk ki meg felmelegedés meg minden s most hirtelen egy titkos szervezet elkezdett ilyen formában tenni ellene?

2021. júl. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

Szerintem egyszerű tüdőgyulladás amin a nő átesett.Az aki túdőgyuszis volt, 6 hónapig nem.tornázhatott.Normális a levertség és a gyengesésg, mivel tüdőbajról van szó.Bár az ízlelést és a szagokat nem tudom.De utána jarok majd...


Tehát azt állítod ,hogy átment az országon a vírus, de nem lett nagyobb halalozas...hm.Mondjuk ez is elég berős fantáziálás...


Nem értem mi másról szólna?Az hogy milyen gáz ,lényegtelen.Nem a Co2 n van a hangsúly, hanem hogy szabályzatot akarna rá ,hogy ilyen foszili anyagok ccsökkenjene.Erről szól.

A beoltásról is többeket hallottam, hogy valamilyen végtagproblémákat észlelnek.

Valószínü aki majd zöldkártyárol álmodozik, hogy tovbb szeretne utazgatni, azok folyamatos oltáson mennek végig.És ezek az emberek le betegednek.Valahol likvidálják az ilyeneket...

Figyeld a híreket,a plakátokat, a reklámokat...

Pont ma rendeltem a netről,és azonnal egy co2 ös prpjekt ugrott ki a postaszolglati oldalon.

2021. júl. 13. 09:07
 39/44 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“Szerintem egyszerű tüdőgyulladás amin a nő átesett.”


Hát pedig nem. Tudjuk milyen egy tüdőgyulladás vagy egy nátha stb. Ez nem az volt. Plusz ahol dolgozott szinte mindenki elkapta, ha jól emlékszem ~2 hétre teljesen leállították a munkahelyét mert szinte mindenki lebetegedett. A pozitív tesztet gondolom nem kell említsem.


“Tehát azt állítod ,hogy átment az országon a vírus, de nem lett nagyobb halalozas”


Nem tudom feltűnt-e de elég sokan belehaltak. Mondjuk ha szerinted kevesen haltak meg akkor mond el ,hogy te hány halott után vezetnél be intézkedéseket? Sokan mások szerint is “túl kevesen haltak meg ahhoz ,hogy ilyen intézkedéseket hozzanak!” de eddig egyik sem válaszolt arra ,hogy ő hány halott után kezdene bármit is és az mi lenne ha szerintük a maszk+távolságtartás meg a kontaktcsökkentés nem hatásos egy cseppfertőzéssel terjedő vírus ellen.


Bár azt mellékesen megjegyezném ,hogy a halottak mennyisége nem kitétel egy pandémiánál. Elvileg 0 halottal is tudna járvány lenni, mármint nem pont ez hanem úgy általában.


“Nem értem mi másról szólna?Az hogy milyen gáz ,lényegtelen.Nem a Co2 n van a hangsúly, hanem hogy szabályzatot akarna rá ,hogy ilyen foszili anyagok ccsökkenjene.Erről szól.”


A COVID-nak továbbra sincs köze ehhez. Az csak mellékes ,hogy ha kevesebb ember járkál mindenfelé akkor nyilván kevesebb lesz a károsanyag kibocsájtás.

Amúgy meg nem véletlenül alakult ki világgazdaság/ kereskedelem stb. Nem lehet mindent mindenhol megtermeszteni, kitermelni, legyártani stb. Szóval ha végleg le akarják cserélni a jelenlegi fosszilis üzemanyaggal működő járműveket akkor valamilyen alternatíva kellene. De a napelem technológia meg hasonlók még (!) nem tartanak ott. Bár pandémia nélkül is tudja mindenki már évtizedek óta ,hogy a fosszilis üzemanyag véges s előbb-utóbb át kell állni valami megújulóra. Lehet ez csak neked újdonság.


“A beoltásról is többeket hallottam, hogy valamilyen végtagproblémákat észlelnek.”


Ami azt jelenti ,hogy? A két napos oltás helyén levő fájdalom visszatart bárkit attól ,hogy soha többé ne utazzon? Vagy mire gondoltál?


“Valószínü aki majd zöldkártyárol álmodozik, hogy tovbb szeretne utazgatni, azok folyamatos oltáson mennek végig.”


Ha mondjuk a trópusokra akartál utazni akkor eddig is kellettek az ottani betegségek ellen oltások.


“És ezek az emberek le betegednek.Valahol likvidálják az ilyeneket...”


Már vagy 100 éve léteznek oltások. Nem úgy néz ki ,hogy bármikor sikerült likvidálni így az embereket. Sőt, jelentősen csökkent a gyermekhalálozás s nőtt a várható élettartam is.


“Figyeld a híreket,a plakátokat, a reklámokat...

Pont ma rendeltem a netről,és azonnal egy co2 ös prpjekt ugrott ki a postaszolglati oldalon.”


A net eleve figyeli ,hogy mikre szoktál rákeresni (pl: a facebook meg az ismerőseid és azok ismerősei kereséseit is figyelembe veszi) s az alapján dob fel reklámokat. Gondolj csak az “elfogadod a sütiket?” kérdésre ha belépsz egy weboldalba. Bár olyan reklámokat is feldob amikre nem kerestél rá de népszerűek, pl: engem hidegen hagy a foci de mégis megjelennek focis reklámok, na vajon miért?

2021. júl. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:

Te olvasod amiket írok...

Ez nem egy szokványos eljárás.

Felfogod ,ha gond van a bolygónkkal, akkor nem az emberélet az elsődleges ,hanem a bolygón megmentése.

Apszolút nem ertem miket csipogsz itt össze vissza...:)

Azért lett a Covid hogy ellenőrzés alá kerüljenek lassan az emverek.Valószínű egy diktatórikus komunizmus lesz.Azt mondják ,hogy ennyi van és kuss.Ne hogy azt hidd ,hogy ez még ember az ember, pazarolhatjuk az energiaforrásainkat.

Gondolkoztál már azon ,hogy ha egy anyagot mondjuk úgy teljesen kibányászunk, mi történik?Gazdálkodnunk kell belőle.És hogy tudsz gazdálkodni?Ha egy vezetőség azt mondja enbyi van.


Én semmiféle járványt nem láttam itt az egész másfél év alatt,kivéve a tvbe meg az interneten.

Ráadasul egyik országba lazább megszorítások vannak mint a másik helyen.


Valószínű kitaláltak egy új energiaforrást.Sőt van ott több is, csak a jelenlegi hatalom ,nem engedi hogy paicra dobják.Biztos hallottál már tiltott találmányokról.

Mind az smi nem ezt a karhatalmat szolgálja ,az nem kerülhet piacra.Miért?Mert ha egy olyan energia forrás kerül piacra ,ami függetlenné teszi a hetköznapi embert , az egész világpiac ,a politikai nézetek, minden megváltozik.

2021. júl. 14. 12:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!