Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az abortusz-ellenesek bele...

Az abortusz-ellenesek bele gondolnak abba, hogy a megfogant gyerek a nőből táplálkozik, az ő testét befolyásolja, meghát azt a 9 hónapt, a szülést, meg az utána következő testi elváltozást is a nő szenvedi el?

Figyelt kérdés
Férfiként valahogy igazságtalannak érzem a feltétlen abortusz-ellenességet, az említett okok miatt. Azt még megértem, amikor a terhesség felelőtlenség eredménye, ebben az esetben a pár felelőssége, viszont amikor hiába használtak óvszert, vagy a terhesség nemi erőszak következménye( ez egyébként sokkal súlyosabb, erről részletesebben alább), akkor viszont elítélendőnek tekintem az abortusz-ellenes nézetet. Ha a nő nem akarja a gyereket, nem akarja a testét rááldozni, miért lenne köteles rá, pláne, hogy nem is akarta a gyereket. Miért nem dönthet ő, hogy mit szeretne a testével tenni? A nőnek ugyebár rengeteg szenvedéssel jár a terhesség, illetve a szülés, meg az utána lévő testi elváltozások, ami hogyha a gyermeket szeretné, kifizetődik. Viszont ha nem szeretné, akkor lényegében csak úgy áldoz rá 1 évnyi szenvedést az életéből jobbik esetben (rosszabik esetben pedig a karrierje, kapcsolatai is tönkremehet akár). Különösen nemi erőszak esetén tartom elítélendőnek az abortusz-ellenességet, mivel ekkor a nő nem is akarta a közösülést. És akkor még a terhesség nehézségeit is köteles lenne elviselni, még ha nem is szeretné? Pont, hogy segítségre, támogatásra lenne szüksége, nem arra, hogy még a gyerek kihordása is a nyakára legyen varrva. Keresztényként írom ezt a kérdést, viszont ebben az esetben nem értek egyet a vallás viszonyulásához az abortuszhoz. Nem hinném, hogy Isten olyan igazságtalan lenne, hogy "ha már megerőszakoltak, ott a gyerek, szüld meg, viseld el a nehézségeket, tartsd meg, köteles vagy. Hja, ha meg eltéteted, ugyanolyan bűnt követsz el, mint amikor egy rablógyilkos öl meg egy ember, és a pokolban fogsz égni". Nektek mi a véleményetek a feltétlen abortusz-ellenességről? (mármint azokban az esetekben, amikor a terhesség védekezés ellenére is létrejött, vagy a sokkal súlyosabb nemi erőszak esetén)

2021. okt. 23. 22:14
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
84%
Tisztázzuk: Olyan nincs hogy abortuszpárti, ugyanis nem erőlteti senkire hogy vetesse el a gyerekét. DÖNTÉSPÁRTI van, aki azt mondja, egy nőnek joga van eldönteni hogy szül-e vagy sem. Az abortuszellenesek viszont erőszakosan rá akarják kényszeríteni a saját szemléletmódjukat a nőkre, holott annak a következményeit minden téren a nők viselik, nem azok akik belepofáznak a dolgukba.
2021. okt. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
20%
9. Érdekes, hogy a 8. válasz második felére elfelejtettél reagálni. Miért nem ölhetik meg az iskolás gyereket ilyen alapon akkor, ha nincs pénz etetni, nincs pénz tankönyvre és ruhára neki? Mert ezzel is elveszi a gyerek a szülő jogait a szabadságtól, boldogságtól. Csak a szülés az egyetlen nagy teher az életben, semmi más már nem lehet akkora?
2021. okt. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
16%

Érdekes ez.


Egy nő, magzatként, megölheti az én ártatlan gyermekkezdeményemet.


Ha valaki, egy bűnöző, megtámad az utcán, én meg "abortálom", akkor engem lecsuknak.

2021. okt. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
8.válaszoló: Azért ezt az összehasonlítást nem tekintem jogosnak. Mégpedig azért nem, mert ha gyermek az említett okokból fogant és a nő nem is akarja a gyereket, akkor még nem vállalta az anyaságot. Viszont az álltalad említett esetben te már elvállaltad a gyereket, köteles vagy megfelelő körülményeket adni neki lehetőségeidhez mérten, megölni pedig már egy megszületett életet nem lehet. Hja, és ahogy pár válaszoló írta, tényleg jobb a gyereknek, ha elvetik, ha tényleg keserű életre születne, ebben én is egyetértek. Mert ha elvetik, halála után azonnal üdvözül( már ha vallásos vagy), ami jobb mintha végigszenvedné az életet. Ha például én választhatnék, hogy vessenek el, vagy szülessek szeretetnélküli, keserű életre, én az előbbit választanám. Ha esetleg valaki azzal jönne, hogy a magzatot tárgyként tekintik, akit ha nem akarnak, az ő megkérdezése nélkül bármikor megölhetnek. Egyébként köszönöm a véleményeket, ez tényleg egy ilyen vitatott téma, amiről mindenki másképp vélekedik, el lehet erről nagyszerűen beszélgetni, persze amíg nem megy át gyűlölködő, sértegető kommentháborúba. Az ilyen kényes témáknál időnként előfordul
2021. okt. 24. 00:26
 15/26 anonim ***** válasza:
86%
Abortuszellenesek ugyanolyan mint a halmozott fogyatekosok...
2021. okt. 24. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
79%

"Amúgy meg bátran lehet védekezni, és nem lesz gyerek, ilyen egyszerű. ha meg nem akarsz gyereket és nem szexelsz, abba se halt bele senki."


Ezek a lehető legprimitívebb érvek. A gumi körültekintő használat mellett is kiszakadhat és a fogamzásgátló megfelelő szedése mellett is lettek már terhesek, mert valami miatt nem szívódott fel a hatóanyag. Az esemény utáni tabletta sem csodaszer, a ciklus első felében hat, az ovulációt akadályozza meg. Ha viszont már megtörtént az ovuláció, kilökődött a petesejt, akkor maximum az imádság marad. Azt pedig senki nem gondolja komolyan, hogy párkapcsolaton belül mindenki majd önmegtartóztatásban él és szigorúan csak akkor szexel, amikor már ki van festve a babaszoba és meg van véve a babakocsi meg a pelenkázó.

Nemi életet élő nőként személy szerint az örökbeadást támogatom abortusz helyett, ha adottak lennének a körülmények, akkor személy szerint az előbbi opcióval élnék, ha abban a helyzetben lennék, hogy választanom kellene. Ennek ellenére látom a hátrányait is, egyedül akkor látnám elfogadható opciónak, ha a terhes nő ott tudna hagyni mindent, el tudna vonulni 9 hónapra egy teljesen semleges, idegen környezetben és szülés után vissza tudna térni a megszokott életébe. Viszont nyilván ez a nők nagy részének nem megoldható, azzal pedig sem én, sem senki más nem szeretné elqrni az életét azzal, hogy 9 hónapon át hallgatja a gratulációkat és az ujjongást a terhessége miatt, tolerálja a győzködést és az erőszakoskodást, hogy ugyan, tartsa már meg és elviseli az ítélkezést és a gyűlöletet minden ismerőse részéről az élete hátralévő részében, amiért szaranya és miért nem nyelte le inkább. Van ismerősöm, aki a sokadik gyerekét örökbe adta és ezt nyíltan vállalta a terhesség kezdetétől fogva, senkinek nem kívánom, amit ő átélt emiatt.

2021. okt. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
71%
Ami az örökbeadást illeti: Ki esik ki a munkából hónapokra, csak hogy megszüljön egy gyereket azért hogy eldobja? Az abortusz humánusabb mint eldobni a gyereket, aztán az vagy családhoz kerül, vagy nem... valószínűbb hogy állami gondozásból szabadul 18 évesen.
2021. okt. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
16%

#18 nyilván egyéni "preferencia" kérdése a dolog. Személy szerint én vállalnám, hogy kiesek a munkából arra az időre, ha adottak lennének a feltételek a gyerek kihordásához (szóval el tudnék vonulni úgy, hogy a páromon kívül senki ne tudjon a terhességről). Nincstelen nőknek nem probléma beköltözni egy putris anyaotthonba, ameddig meg nem szülnek, de normális körülmények között élő nőként azért nem élnék ezzel az opcióval, ha nem muszáj.

Az pedig egyáltalán nem valószínűbb, hogy egy újszülött állami gondozásba kerüljön. Csecsemőket, újszülötteket annyian akarnak örökbefogadni (kb. mindenki, aki örökbefogadásban gondolkozik), hogy a kórházból már egyből az örökbefogadó pár/család viszi haza őket (aki sok esetben évek óta várt egy gyerekre).

De nem vitatkozni szeretnék, nem az abortusz ellen érvelek, a fent kifejtett problémák miatt jelen helyzetben én is abortuszra mennék, ha nem kívánt időpontban lennék terhes. Viszont erkölcsileg ettől még személy szerint az örökbeadást tartom helyesebbnek, a megfelelő feltételek mellett.

2021. okt. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
74%
"nyilván egyéni "preferencia" kérdése a dolog. " Ebben egyetértünk. Én például nem várnám el a páromtól hogy hónapokig eltartson, már ha van párom - és nem vállalnám mások megvetését azért mert eldobtam a gyerekem. Olyan meg nincs hogy csak a párom tud róla, hisz nyilván van munkám, életem a pasasomon kívül is.
2021. okt. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
61%
"A hasban nem tumor van és nem is élősködő! Az ott nem a nő teste!" De bizony hogy az, önálló életre képtelen, és amíg meg nem születik, károsítja, szipolyozza az anya szervezetét.
2021. okt. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!