Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az abortusz-ellenesek bele...

Az abortusz-ellenesek bele gondolnak abba, hogy a megfogant gyerek a nőből táplálkozik, az ő testét befolyásolja, meghát azt a 9 hónapt, a szülést, meg az utána következő testi elváltozást is a nő szenvedi el?

Figyelt kérdés
Férfiként valahogy igazságtalannak érzem a feltétlen abortusz-ellenességet, az említett okok miatt. Azt még megértem, amikor a terhesség felelőtlenség eredménye, ebben az esetben a pár felelőssége, viszont amikor hiába használtak óvszert, vagy a terhesség nemi erőszak következménye( ez egyébként sokkal súlyosabb, erről részletesebben alább), akkor viszont elítélendőnek tekintem az abortusz-ellenes nézetet. Ha a nő nem akarja a gyereket, nem akarja a testét rááldozni, miért lenne köteles rá, pláne, hogy nem is akarta a gyereket. Miért nem dönthet ő, hogy mit szeretne a testével tenni? A nőnek ugyebár rengeteg szenvedéssel jár a terhesség, illetve a szülés, meg az utána lévő testi elváltozások, ami hogyha a gyermeket szeretné, kifizetődik. Viszont ha nem szeretné, akkor lényegében csak úgy áldoz rá 1 évnyi szenvedést az életéből jobbik esetben (rosszabik esetben pedig a karrierje, kapcsolatai is tönkremehet akár). Különösen nemi erőszak esetén tartom elítélendőnek az abortusz-ellenességet, mivel ekkor a nő nem is akarta a közösülést. És akkor még a terhesség nehézségeit is köteles lenne elviselni, még ha nem is szeretné? Pont, hogy segítségre, támogatásra lenne szüksége, nem arra, hogy még a gyerek kihordása is a nyakára legyen varrva. Keresztényként írom ezt a kérdést, viszont ebben az esetben nem értek egyet a vallás viszonyulásához az abortuszhoz. Nem hinném, hogy Isten olyan igazságtalan lenne, hogy "ha már megerőszakoltak, ott a gyerek, szüld meg, viseld el a nehézségeket, tartsd meg, köteles vagy. Hja, ha meg eltéteted, ugyanolyan bűnt követsz el, mint amikor egy rablógyilkos öl meg egy ember, és a pokolban fogsz égni". Nektek mi a véleményetek a feltétlen abortusz-ellenességről? (mármint azokban az esetekben, amikor a terhesség védekezés ellenére is létrejött, vagy a sokkal súlyosabb nemi erőszak esetén)

2021. okt. 23. 22:14
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
75%
Nyafoghatsz, de az embrió attól még technikailag parazita, ami az anya szerveréből veszi el azt ami neki kell: és sík hülye aki ezt bevállalja azért hogy ne ő nevelje a gyereket. Születés után meg tök mindegy a gyereknek ki eteti, pelenkázza.
2021. okt. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
27%
Ez a kérdés kb. azt sugallja, hogy ha valami nehéz, megerőltető, fáradságos, akkor már ne csináljuk. Ennyivel ne végezzen el senki iskolákat, tanfolyamokat, ne tanuljon nyelvet, ne menjen vizsgázni, mert az igénybe veszi. Illetve ne csinálj semmit, csak feküdj ki a napra és napozz. Tényleg akkora dolog némi áldozatot hozni? vannak ennél keményebb, durvább dolgok is, mint a gyerek kihordása és a szülés! A 12 órában folyamatosan kemény fizikai munkát végzők jogaiért nem állsz ki? Vagy emléthetnénk sok mást példát is.
2021. okt. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
24.válaszoló: Azért arról nem volt szó, hogy ha valami nehéz, ne csináljuk. Ha AKARUNK valamit elérni, igenis vállalni kell a nehézségeket, fejlesztenünk kell magunkat, áldozatot kell érte hoznunk. Ez van például gyermekvállalásnál. Ha a pár családot szeretne alapítani, el kell viselniük a terhesség okozta, meg az utána lévő kellemetlenségeket, a nőnek ugyebár magát a terhességet, míg a férfinak segítenie kell a párján, neki kell ez allatt eltartani a családot. Viszont én kiemelném az AKARNI VALAMIT elérni részt. A kérdésben azt esetet nézzük, amikor nem tervezték a gyermeket, hanem még védekezés ellenére is jött a gyermek, vagy a még súlyosabb nemi erőszak esetét. Na ilyenkor előfordul, hogy nem akarja a gyermeket, vagy még nem akar gyermeket, vagyis valamit nem akar, akkor miért köteles beáldoznia a nő a testét, azt a 9 hónapot + a felépülési időt, plussz vállalnia a kapcsolatai és az élete tönkretételét, azért amit nem AKAR?
2021. okt. 26. 18:48
 24/26 CsakValaki96 válasza:
31%
Az abortuszellenesek, csak annak a döntésképtelen embriónak akarnak egy esélyt adni az élethez. És csak annyit szeretnének, hogy emberként és ne tárgyként kezeljék a nők őket. Sok emrió amit elvetetnek már dobog a szíve. Teljesen megértem, hogy, ha valakit megerőszakolnak az milyen mert velem is megtörtén, de ma már ott az esemény utáni, ami nem számít abortálásnak. Ugyanez igaz a kiszakadt gumira is. De az, hogy valaki felelőtlenül szexel, aztán meg lazán eldob egy életet...szerintem ez nagyon erős és elgondolkoztató. Nagyon sok rosszul sikerült abortusz is van és ezek a gyerekek különböző betegségekkel nőnek fel, sok közülük elég híres utána lehet keresni. Ezeket úgy írom, hogy pár hónapja megerőszakoltak elég durván, pszichiátriára járok azóta és nekem ha nem is az első dolgom volt, de esemény utánit vettem be. Viszont, ha véletlenül (aminek nagyon nagyon kicsi esélye volt) terhes lettem volna, és nem vetettem volna el a gyereket. Mert ő rohadtul nem tehet az egészről. Az örökbeadást már megfontoltam volna, de azt is csak akkor, ha nem árvaházba kerül a kicsi. Persze ez az én véleményem tudom, hogy sokan nem értenek vele egyet, de azért jó lenne, ha kicsit elgondolkoznánk a dolgokon mielőtt cselekszünk.
2021. nov. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nagyon sajnálom, hogy ez történt veled, szeretnék sok sikert kívánni a feldolgozáshoz. Próbálj meg úgy gondolni rá, hogy te egyáltalán nem voltál hibás, ilyen baleset bárkivel előfordulhatott volna, és hogy az élet ugyanúgy megy tovább. Amúgy valamennyire igazad van, sokkal hamarabb és könnyebben kiküszöbölhető a probléma, és a magzatnak sem kell sokat szenvednie, nem ártana időben cselekedni. Viszont előfordul, hogy nem veszik észre időben. Egyébként sok ultraabortuszellenes számára az említett tablettás módszer ugyanúgy abortusz, mintha a már kifejlődött magzatot abortálnának, és a vallás szerint is.
2021. nov. 15. 11:59
 26/26 anonim ***** válasza:
50%
Minden szabaddá egyetértek, jó, hogy vannak ilyen férfiak, akik normálisan gondolkodnak. Én nem vagyok abortusz ellenes, egy öntudat nélküli lény akkor még az ember, ennyi erővel a spermát is meg kéne siratni, ami nem termékenyít meg senkit? Ha nem születik meg a gyerek , nem is tudja, hogy miről maradt le, nem fáj neki, nem érez. Legalábbis én így gondolom, de gondolom egy elvakult vallásos nem is gondolja.
2021. nov. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!