Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik vakcinának van a...

Melyik vakcinának van a legkisebb kockázata?

Figyelt kérdés

Nagyon úgy néz ki, hogy bevezetik a "kötelező" oltást a munkahelyemen, viszont nincs más állás, ahova el tudnék menni dolgozni... (véleményem szerint előbb-utóbb úgyis mindenhol "kötelező" lesz)

A csöves élet/kurválkodás/éhenhalás nem szimpatikus, így kénytelen vagyok nyomás hatására beoltatni magam. Ti mit tapasztaltatok a környezetetekben, esetleg magatokon, melyik vakcina járt a legkevesebb kockázattal?


(Tavaly decemberben átestem a fertőzésen, kb 2-3 napig voltam beteg, azóta semmi problémám nem volt, pedig voltam tömegben elég sokat, így ezért sem oltattam magam)

30/n



2021. nov. 3. 19:24
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
44%

7-es

2 nap alatt 100 ember hal meg agyvérzésban MO-on. Gondolod soha nincs köztük 1 olyan sem, aki éppen előtte oltatott?

2021. nov. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
51%
#11 30 éves volt, semmi baja nem volt előtte.
2021. nov. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
25%
12# és nem kapta fel a média? na persze
2021. nov. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
24%

12-es

Még 18 évesen is halnak meg stroke-ban. Oltás nélkül.

2021. nov. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
43%
#13 Ez az hogy sehol nem írnak róla.. Pedig itt még állítólag a háziorvosát is elővették miatta, elég komoly ügy volt belőle. Még sincs leközölve sehol.
2021. nov. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
40%
15 na persze mert kamu. Ebből lenne kattintás meg kommentek és ezt nem közlik le? tudod kinek meséld be
2021. nov. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
64%

#16

Az oltási kampány kellős közepén nem hinném hogy leközölhetnek bármi ilyesmit

2021. nov. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
27%
17# igen egy ellenzéki oldal sem?
2021. nov. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Ha átestél a fertőzésen, akkor lehet olyan magas az ellenanyag szinted, hogy nem kell ill. kockázatos egy oltás, tehát meg kellene méretni az ellenanyag szintet.

A kockázat szó így önmagában nehezen értelmezhető. Egyik értelmezése a mellékhatások jelentkezése lehet, de azt tudni kell, hogy a mellékhatásokat nem lehet igazán rangsorolni, mivel egyénenként eltérő mellékhatások és eltérő súlyossággal jelentkeznek. Mi a feleségemmel (70+) Pfizert kaptunk 3 alkalommal. Csak a szúrás helyén volt enyhe fájdalom, a harmadiknál tartott a legtovább (2-3 nap), a mértéke azonban egészen elenyésző volt, csak akkor éreztük, ha nagyon odafigyeltünk. A fiam (48) szputnyik után kapott Pfizer másodiknak és kifejezetten rosszul érezte magát 1-2 napig. Egy régi kolléganőm még 2019-ben esett át a betegségen (szaglása azóta sem tért vissza normálisan) az első oltást (nem tudom mi volt) reakciómentesen átvészelte, de szintén Pfizert kapott másodiknak és szintén heves mellékreakciói voltak.

A kockázat szó azonban éppen ezeknél az oltásoknál értelmezhető úgy is, hogy melyik biztosítja a legjobb védelmet, azaz melyiknél a legnagyobb a hatástalanság kockázata. Azt hiszem, erre senki nem tud érdemben válaszolni. A Sinopharmot tekintik általában a legkevésbé hatásosnak, de ennek a biztonságos tárolási feltételei szinte mindenhol adottak. Viszont a Pfizert eddigi tudásom szerint mindig csak -80°-os tárolás esetén tartották eltarthatónak, itt Magyarországon viszont kétséges, hogy ez hol, melyik intézményben biztosítható. Ráadásul, ha felszívták fecskendőbe, akkor is többnyire 4°-on illik tárolni beadásig, de honnan tudhatja az oltakozásra megjelent ember, hogy most az ő adagja éppen milyen hatásos lesz, ha már tárolták a vakcinát itt is, ott is, ilyen meg olyan hőmérsékleten.

2021. nov. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
94%
A placebo oltasnak
2021. nov. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!