Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogyha esetleg kötelező lesz az oltás, akkor mindenki beoltatja magát?

Figyelt kérdés

Van egy elég nagy réteg, aki home officeból dolgozik, és olyan életmódot él, amit nem fognak tudni ellehetetleníteni. Ezek az emberek általában rendelkeznek olyan anyagi háttérrel, hogy tudják fizetni a büntetést, akár havonta is.


Kérdem akkor én: Mi értelme lesz kötelezővé tenni, ha azok akiknek kihatott eddig ez az egész az életére (munkahely, stb) már rég beoltatta magát?

Aki eddig nem tette, azt nem tudják korlátozni, tehát ha kötelező lesz sem fogja ezt megtenni. Mit fognak tenni akkor (csak egy feltételezés), ha tényleg kötelezővé teszik (hangsúlyozom, kétlem), de az oltási "vágy" nem növekszik?



2021. dec. 8. 10:35
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:
Ezt elhiszem, és érthető is, félreértés ne essék, én sem vagyok tele, de szerencsére bizonyos összegig tudnám vállalni. Ezért is merült fel a kérdés, hogy ilyen helyzetben hogyan tudnák rákényszeríteni az embert. Mert ahogy a 8as válaszoló is említette, aki abszolút nem járnak ilyen helyekre, illetve van ismerős/családtag aki oltakozott, és segít ügyek intézésében, bevásárlásban, stb, azt kitilthatják minden fedett helyről, akkor sem fog "megtörni".
2021. dec. 8. 11:30
 12/48 anonim válasza:
100%
Pont valamelyik nap hallottam a híradóban hogy valamelyik külföldi országban (azt hiszem Franciák de nem biztos) olyan pénzbüntetés lesz hogy elsőre magyar pénzbe átszámolva csak 10-20 ezer. Ha aztán pár hét múlva még mindig nem oltatott, akkor ilyen 100 ezrek. Aztán ha azután még pár hétre sem akkor magyar pénzben valami másfél millót mondtak. Azért ha havonta millókat kell büntetésért fizetni, akkor az emberek egy része elgondolkodik...
2021. dec. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:
#12, merem remélni hogy ebben az esetben elkezdődik a balhé az utcákon. Havi 50-70re még azt mondanám hogy rendben, legyen, de jó dolgukban már nem tudják hogy mit találjanak ki..
2021. dec. 8. 11:34
 14/48 anonim ***** válasza:
74%

8. és 9.


6. vagyok.


Intéztek hivatali ügyeket? Ügyfélkapu? E aláírás? Aha...magánemberként és vállalkozóként is rendszeresen belefutok, hogy személyes megjelenés kell aláírás, irat eredeti példányának benyújtása,... miatt.

Kocsi.Van, motor is. Amikor viszont műszakin volt a kocsim, kénytelen voltam buszozni.

Fogfájás...Youtube videó alapján nem húznám ki magamnak idehaza. :(

Étterem, mozi, színház: Randizni hol és hogy fogsz?

Gyerek sulija? Sosem mész be, a 4-8-10 év alatt?

2021. dec. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim válasza:
81%

12 Vagyok szerintem nálunk nem lesz kötelező, mert alapból jól állunk. Ha kötelezik is, azt csak a választások után. Addigra meg annyira kisebbségben lesznek már az oltatlanok, hogy nem lesz balhézás (kevés lesz hozzá az ember).

Amúgy meg ez a vírus eltűnőben van már. Ez az omikron sem veszélyes, csak baromi fertőző. Pont ezt mondták a tudósok hogy gyengülni fog a vírus, és gyengül is. Ennek az egésznek már nemsokára vége mint a botnak......

2021. dec. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:

#14.


5 éve vagyok vállalkozó, sosem kellett semmiért személyesen bemennem.

Nem nagyon járok sehova, de nem csak egy autó van a családban. Tömegközlekedést nem használtam minimum 8 éve.

Fogfájás: Ritka szerencsére, de általában addig fájdalomcsillapítózom magam amíg el nem múlik.

Randik, étterem, mozi: Évek óta nem voltam egyik helyen sem. Nekem egy éjszakai autókázás többet ér.

Gyerek nincs még.


Hidd el, nem csak én vagyok ezzel így. Rengetegen.

2021. dec. 8. 11:41
 17/48 anonim ***** válasza:
56%
Rettentően naiv vagy kérdező szerinted, ha akarnak nem tudnak rávenni ? Vállalkozóként rászáll a NAV állandóan csesztetnek majd. Alkalmazottként a céget basztatják mindenféle szankciókkal, pl a oltatlanok miatt kötelező lesz külön mosdót fenttartani hátha be kell menniük valami miatt az irodába hiába home office , vagy külön fertőtlenítő sarkot mind a cég költségén stb stb egy idő után mindenki megunja és inkább kirúgja akinek nincs oltása (persze nem ezzel az indokkal). Aztán ezen felül növekő pénzbüntetés először 10ezer a végén mondjuk 1.5 millió havonta a végén majd megunod. Széllel szembe hugyozni lehet de nem biztos, hogy érdemes.
2021. dec. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim válasza:
92%
Szerintem viszont ha a kérdezőnek van elég pénze, akkor el tud bújni. Egy jó kis pince, vagy bunker kell, ahol nem talál meg senki, és valaki aki mindig viszi a kaját. Közben meg lehet meditálni mint a buddhista szerzetesek a barlangban. Szerintem simán megoldható :))
2021. dec. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:

#17 Nem hiszem hogy ilyesmire lesz kapacitás (vállalkozók csesztetésére). Én csak a személyes tapasztalataim és véleményem osztom meg, nyilván ez személyenként változik.


Egészen addig amíg börtönnel nem fenyegetnek, és nem ugrik több százezer forintra a bírság havonta, addig ellen fogok tudni állni. Ha meg rákényszerítenek, akkor kérem a sinopharmot, megkérdezem mit ne tegyek, mi az ami ront az oltás hatásán, majd otthon ezeket mind megteszem. Állítólag inni nem lehet rá, mert ront a hatásán, tehát otthon leiszom magam, és ennyi.


Lehet hogy pár hónap múlva már nagyon kevés oltatlan lesz, de remélem hogy köztük tudok maradni.

2021. dec. 8. 11:50
 20/48 anonim ***** válasza:
61%
Vagy egyszerűen rövidre zárják minden X évnél régebbi aláírási cím példányt meg kell újítani amit csak személyesen lehet ahova nem mehetsz be oltás nélkül.
2021. dec. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!