Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogyha esetleg kötelező lesz az oltás, akkor mindenki beoltatja magát?

Figyelt kérdés

Van egy elég nagy réteg, aki home officeból dolgozik, és olyan életmódot él, amit nem fognak tudni ellehetetleníteni. Ezek az emberek általában rendelkeznek olyan anyagi háttérrel, hogy tudják fizetni a büntetést, akár havonta is.


Kérdem akkor én: Mi értelme lesz kötelezővé tenni, ha azok akiknek kihatott eddig ez az egész az életére (munkahely, stb) már rég beoltatta magát?

Aki eddig nem tette, azt nem tudják korlátozni, tehát ha kötelező lesz sem fogja ezt megtenni. Mit fognak tenni akkor (csak egy feltételezés), ha tényleg kötelezővé teszik (hangsúlyozom, kétlem), de az oltási "vágy" nem növekszik?



2021. dec. 8. 10:35
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:
#30 Ez részemről teljes mértékben így van. Nem igazán érzek ingert azokra a tevékenységekre amiket említettél. Minden ami érdekel, az itthon van. :)
2021. dec. 8. 13:26
 32/48 A kérdező kommentje:
Viszont a 28as (válaszomban véletlen 26ot írtam) reakcióját még mindig nem értem, miszerint nincsenek ilyen emberek.
2021. dec. 8. 13:27
 33/48 anonim ***** válasza:
76%

31.-re.


Mert nincs életed. De a legtöbb embernek valamilyen szinten van.


- Ellenőrizteti a fogait.

- Nem tud/akar próba nélkül cipőt venni a neten.

- Elmegy szemüveget csináltatni.

- Nincs kocsija.

- Intéz jogi, hivatali ügyeket.

- Randizik.

- Jár színházba, moziba, sportolni,...


Persze, ha konfekció méret vagy, apád otthon rendelő fogorvos, nő helyett elég a recska, és a vállalkozásod egy ócska KATA-s Vaterás árusítgatás, akkor lehetsz otthon egész nap.

2021. dec. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
100%

Hááát kemény vagy.

De akkor mit cisnálsz? Mármint.. úgy az életedben, amikor épp nem dolgozol vagy GYKzol?

Hol találkozol a barátaiddal? Hova mész a pároddal? Családi program?


Ha vlaóban otthon ülsz 365 napot, akkor teljesen legit, hogy nem oltatod be magad, ha emberekkel sem találkozol, tök fölösleges. Mondjuk én akkor már ruhát se vennék, az is csak társadalmi elvárás:D

2021. dec. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:

Nem, nem vaterán árusítgatok, de a felvetett témakörben egyébként sem releváns.


Sajnálom hogy te ilyen vagy, mindenkinek az egyéni döntése hogy hogyan éli az életét, csak a különbség az hogy én nem ítélem el a te életed, pedig nem tudnám azt csinálni amit te.


Viszont az aggresszív reakció tetszik, sokat elárul mennyire boldog és eseménydús a színházba járós mozizós életed.


Személy szerint engem ezek nem érdekelnek, tehát a te nézetedben én rossz ember vagyok. Javaslom hogy éld boldogan tovább az életed, és én is ezt teszem. :)

2021. dec. 8. 13:35
 36/48 A kérdező kommentje:

#34 Ezernyi dolog van amit itthon is tud csinálni az ember. A barátaimat kizártam az életemből, mert szükségtelennek éreztem a jelenlétüket, nem adtak hozzá semmi pluszt, viszont fárasztóak voltak. Családi programok vannak, csak kihagyom őket, mert egyszerűen nem érdekel és nem köt le - nyűg.


Nem vagyok mindig itthon, hetente - kéthetente 1x kimozdulok, de akkor se érintkezek emberekkel.

2021. dec. 8. 13:39
 37/48 anonim ***** válasza:
84%

Hát Kérdező, nagyonnagyon kevesen vannak ilyen életmóddal. Nem hangzik túl boldog életnek, hisz jóformán senkid sincs, és semmi újat nem tapasztalsz, de ha neked ez jó, akkor örülök az örömödnek.

De ez olyan elenyésző kisebbségét érinti a társadalomnak, hogy ezzel aligha fognak foglalkozni, kiküldik a csekket aztán ha nem fizeted, dádá lesz, szrják ők le, hogy te hogy éled az életed.

2021. dec. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:

"Nem hangzik túl boldog életnek, hisz jóformán senkid sincs, és semmi újat nem tapasztalsz"


De ez mind döntés alapú volt. Nincs bennem inger az új dolgok tapasztalására. Boldog vagyok így, igen. :)


Fizetni is fogom, ez is volt alapból a téma, amiről szólnia kellene, csak kicsit elkalandoztunk.

2021. dec. 8. 14:48
 39/48 anonim ***** válasza:
41%

"Fogorvosnál soha az életemben nem voltam még."


Akkor borzasztó igénytelen ember vagy, gondolom, milyen büdös lehet a szád.


Ami meg a pénzbüntetést illeti, azt siman levonják a fizetésböl, MIELÖTT kifizetik neked, illetve ráterhetlik a meglévö vagyonodra és utána végrehajtják - idövel lehetsz csöves, mert semmid sem lesz.


MEg arra is kivámcsi lennék, mit eszel, ha boltba sem mehetsz.

2021. dec. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
100%

39.-re.


Apja fogorvos.


Bitcoinban van a pénze.


Kaját rendel.


>:)

2021. dec. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!