Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudnak csinálni, ha a...

Mit tudnak csinálni, ha a protonpumpa-gátló hatására jelentősen rosszabbodik a reflux?

Figyelt kérdés

Megemelik a dózist? Ha igen, az veszélyes? Állítólag veszélyes gyógyszer (bár sohasem volt mellékhatása nálam, csak nem is használt sohasem, két másik alapbetegségemet mondjuk ronthatja).

Vagy adnak mellé másfajta gyógyszert is, ami szintén a szervezetet kevesebb gyomorsav termelésére kényszeríti, csak másképpen?


Megyek vissza az orvoshoz, csak magánban is várni kell erre 1 hónapot.


Egyébként miért növeli a gyógyszer a csonttörések esélyét? Mit csinál? Rontja a csontsűrűséget? Ezt mi által?


2022. jún. 19. 11:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 A kérdező kommentje:

10 éve igen, vérből.

Idén nem, csak gyomortükrözés volt, mintavétel nélkül. Nyelőcsőfekélyt írtak le.

2022. jún. 19. 13:36
 12/72 anonim ***** válasza:
100%
10 év alatt sok minden történhet. Vérképeden van eltérés? Milyen más betegségeid vannak?
2022. jún. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
100%
Az időbeli egybeeséssel arra céloztam, hogy nem egy pohár víz fog panaszt provokálni. Természetesen PPI kezelés mellett szabad és javasolt sportolni. Hosszú távon magnézium és B12-vitamin felszívódást tud rontani, időnként érdemes lehet ezeket vérvétellel ellenőriztetni hosszú távú kezelés esetén, de ez most ijesztőbben hat, mint amennyire félni kell tőle (mivel egyáltalán nem kell félni tőle, csak érdemes tudni róla, ha valaki hosszú távon PPI-t szed). Ha a "hivatalosan" alatt azt érted, hogy a szakmai közvéleményben akkor nem, nincs olyan "rossz híre", mint a szteroidoknak. A laikus közvéleményben lehet.
2022. jún. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 A kérdező kommentje:

A vérképemben jóformán csak eltérés van.. :D


Kalciumprobléma, amit említettem is korábban, amire most akkor jól is jöhet a PPI? :D

Nagyon magas koleszterinszint (főleg az LDL, tökéletes triglicerid mellett).

Szívproblémák.

Fülproblémák.

Sokszor tünetes alacsony vérnyomás.

2022. jún. 19. 13:42
 15/72 anonim ***** válasza:
100%

"a hivatalos reflux diéta is olyan, hogy konkrétan erősen sérti a szociális együttélést, vitákat, feszültségeket, kiközösítést generál"


EZT kifejtenéd kicsit részletesebben?

Milyen "hivatalos" diétáról beszélsz, illetve miért sérti bármilyen DIÉTA a szociális együttélést, vitákat, feszültségeket illetve miért generálna kiközösítést? Ilyenröl soha nem hallottam, ha veled ilyesmi történik, akkor a környezeteddel vannak problémák!

2022. jún. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 A kérdező kommentje:

A hivatalos alatt azt értem, hogy nem arra gondolok, amikor a páciensek riogatják egymást, hanem orvosok által a laikusoknak írt cikkekben sem épp dícsérik a PPI-t...


Magánban egy idős urat fogtam ki, úgy mentem oda, hogy valószínűleg 1 évig PPI-t fog adni (mert kicsit tájékozottabb laikus is olvassa, hogy hosszabban nem annyira szoktak), illetve közli majd, hogy életem végéig valami gyógyszer kell majd erre. Erre 4 hónapra írt gyógyszert (vagyis javasolt vagy mi, a végét a háziorvos írná fel), riogatott a PPI-vel, hogy azt nem jó évekig szedni, hirtelen halál is lehet (????) stb.

De a legjobb indulattal is ki fog ez tolódni 1 évre, mert mire visszajutok hozzá, addigra már több, mint 3 hónapnál fogok tartani.

A háziorvosnak elvileg 20 mg-ot kellene felírnia, a leleten ez van, de szóban azt mondta a gasztroenterológus, kérjek 40 mg-ot, ha indokolt. Remélem, hogy hinni fog nekem a házidoki. :D

(Két hónapra írt a g. 40 mg-ot, és 2 hónapig kellene a házidokinak 20 mg és fél évig az embertelen, a szociális életből totál kivonó diéta. WUT???)

2022. jún. 19. 13:48
 17/72 A kérdező kommentje:

15


Eddig még mindenki hülyének/hipochondernek nézett, azt meg, ha nem akarsz inni, senki se fogadja el. Plusz elvileg nem vehetek kaját kajáldában, tehát munkatársas együtt evések, vagy hétvégi családi együtt evések kilőve.

2022. jún. 19. 13:49
 18/72 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, most esomeprazolról, pantoprazolról, vagy omeprazolról beszélünk?
2022. jún. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 A kérdező kommentje:

Hát reggel 1 pohár vizet garantáltan nem tudok inni, mert attól nem rosszul lennék, hanem tippem szerint ki is hánynám.


Első körben pár kortyot szoktam, majd kicsit később még pár korty, rosszullét és ennyi.

2022. jún. 19. 13:51
 20/72 A kérdező kommentje:
De például futás közben 2 korty víz már jön is vissza (mármint a savat érzem visszafelé jönni, fájdalmat nem okoz általában, de jön vissza).
2022. jún. 19. 13:52
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!