Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudnak csinálni, ha a...

Mit tudnak csinálni, ha a protonpumpa-gátló hatására jelentősen rosszabbodik a reflux?

Figyelt kérdés

Megemelik a dózist? Ha igen, az veszélyes? Állítólag veszélyes gyógyszer (bár sohasem volt mellékhatása nálam, csak nem is használt sohasem, két másik alapbetegségemet mondjuk ronthatja).

Vagy adnak mellé másfajta gyógyszert is, ami szintén a szervezetet kevesebb gyomorsav termelésére kényszeríti, csak másképpen?


Megyek vissza az orvoshoz, csak magánban is várni kell erre 1 hónapot.


Egyébként miért növeli a gyógyszer a csonttörések esélyét? Mit csinál? Rontja a csontsűrűséget? Ezt mi által?


2022. jún. 19. 11:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen csak a nyelőcsőfekély tud vérezni is,egészen extrém esetben(ettől ne tarts azért) de perforálni is,ezért ez elég komoly indikáció tud lenni a műtétre DE csak akkor ha nem javult,mindent a kontroll fog eldönteni,meg az orvos.
2022. jún. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 A kérdező kommentje:

Tehát kilyukadni tud?



Akkor kellene kontroll gyomortükrözés?

2022. jún. 20. 20:19
 43/72 anonim ***** válasza:
100%
Ki tud lyukadni,de csak nagyon extrém esetben,nagyon ritka,ha kezeletlenül marad vagy ha nem használ a kezelés(ami majdnem ugyanaz) csak akkor,azért egy nyelőcsőfekélyt,pláne ha tünetet is okoz még mindig,csak meg kéne kontrollálni,ha mást nem báriumos nyelés röngtennel hogy ott van-e még.
2022. jún. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva tippem szerint ott van.

Az elmúlt 1-2 hónapban csak annyi történt, hogy rosszabbul vagyok, nem szabad vizet innom reggel, nem szabad sportolnom és nem szabad aludnom, mert ezektől is rosszul vagyok. Ma házimunkától lettem rosszul, mert vizet merészeltem inni (nem sokat).



Tehát csak rosszabb minden, gondolom ettől nem tűnik el.

2022. jún. 20. 20:26
 45/72 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezért mondom hogy kéne egy kontroll mindenképpen vagy gyomortükrözés vagy nyelés röngten,bár nyilván a tükrözés árulkodóbb(meg megterhelőbb is),kérdezz rá a műtétre is: [link]

Hány féle protonpumpa gátlót szedsz?

2022. jún. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 A kérdező kommentje:

Emozult.

Lehet, hogy lesz kétféle is? Milyen mellékhatásokkal fog járni?

2022. jún. 20. 20:35
 47/72 A kérdező kommentje:
Mindenképpen rákérdezek a műtétre!
2022. jún. 20. 20:38
 48/72 A kérdező kommentje:

Egyébként MOST mi értelme lenne tükrözésnek? Tudjuk, hogy ott van a fekély, nem lenne változás. Nem akkor lenne értelme, ha végre elérnénk a tünetmentességet fél évig legalább?


Meg azzal engedett el eredetileg, hogy csak igény esetén kell visszamennem kontrollra. De akkor ki ír gyógyszert a 4 hónap lejárta után?


Meg egyáltalán, mi ez a 4 hónap?

2022. jún. 20. 20:42
 49/72 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit félvállról vett szerintem,10 éve tüneted van,nyelőcsőfekélyt diagnosztizált nálad,ami nem egy veszélytelen valami,tüneteid vannak egy ilyen erős gyógyszer ellenére,ha lejárt a 4 hónap mindenképpen kell kontroll,ragaszkodj hozzá,meg kell nézni hogy begyógyult-e,beszélni a műtétről,rákérdezni a baclofenre ami csökkenti a nyelőcső alsó részén lévő záróizom ellazulásának gyakoriságát stb...
2022. jún. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Hát, mindenképpen a sarkamra állok és ha nem lesz eredménye, akkor másik orvos.



Igazából amúgy 12 éves koromban volt az első olyan "jelenet", ami valószínűleg reflux tünet volt. Illetve ha a krákogás is emiatt van, akkor kb. 9-10 éves korom óta van. Most vagyok 29. A belgyógyásznak mondtam, de ő is ragaszkodott ehhez a 4 hónaphoz és hozzácsapta a terheléses cukorvizsgálathoz a kortizolt....

2022. jún. 20. 21:07
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!