Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudnak csinálni, ha a...

Mit tudnak csinálni, ha a protonpumpa-gátló hatására jelentősen rosszabbodik a reflux?

Figyelt kérdés

Megemelik a dózist? Ha igen, az veszélyes? Állítólag veszélyes gyógyszer (bár sohasem volt mellékhatása nálam, csak nem is használt sohasem, két másik alapbetegségemet mondjuk ronthatja).

Vagy adnak mellé másfajta gyógyszert is, ami szintén a szervezetet kevesebb gyomorsav termelésére kényszeríti, csak másképpen?


Megyek vissza az orvoshoz, csak magánban is várni kell erre 1 hónapot.


Egyébként miért növeli a gyógyszer a csonttörések esélyét? Mit csinál? Rontja a csontsűrűséget? Ezt mi által?


2022. jún. 19. 11:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
100%
Salvus víz hasznos tud lenni,na meg ha elhagyod a szénsavasat,az alkoholt(tudod tipikus reflux diéta),ha megemelt háttal alszol,ha evés után minimum 2 óráig nem fekszel le.
2022. jún. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
100%
Na meg persze kombinált protonpumpa gátló gyógyszer,ha ez sem használ műtétet szoktak javasolni,gondolom van hiatus sérved is.
2022. jún. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 A kérdező kommentje:

A szénsavasat nem is szeretem. Nem eszem/iszom mentát, mézet, csokoládét, szénsavasat, koffeint (alacsony vérnyomásosként...), paradicsomot, csípőset, a bal oldalamon alszom, egyszerre sohasem eszem sokat.


Amúgy az Emozul óta rosszabb, előtte ennyire tragikus azért nem volt.



Mi az az akármilyen sérv, amit írsz?

2022. jún. 20. 19:50
 34/72 anonim ***** válasza:
100%

Rekeszizomsérv,az okozhatja a refluxot. [link]

De a műtét mindenképpen indokolt mert a nyelőcsőfekély tartós fennállásának nem túl jó a prognózisa.

Fekete hányás vagy széklet nem volz?

2022. jún. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 A kérdező kommentje:
Széklet néha gyanúsan sötét, de csak néha.
2022. jún. 20. 19:55
 36/72 A kérdező kommentje:
Hát a cikket elolvasva simán lehet az a sérv dolog is.
2022. jún. 20. 19:57
 37/72 A kérdező kommentje:
Mondjuk ennek fényében különösen felfoghatatlan, hogy csak 4 hónapig akartak gyógyszert szedetni, a belgyógyász erre rákérdezve meg kortizolt nézetett. 😁
2022. jún. 20. 19:59
 38/72 anonim ***** válasza:
70%

Majd kérdezz rá a dokitól mindenképp,bár az tükrözésnél látszik,ha nem szerepel a kórlapon, akkor kizárható csak nekem jutott eszembe.

A venter még nagyon jó gyógyszer,bevonja a gyomrot meg a nyelőcsövet is,de hallottam pletykát hogy már nem gyártyák(nem tudom pontosan) jah meg fontos a kamilla,meg a méz is,ezek is jók fekélyre.A székletet meg mindig figyeld,jobbat nem tudok,de az orvos is max a műtétet tudja ajánlani hacsak nem javult,reménykedünk hogy javult azóta,Jobbulást:)

2022. jún. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 A kérdező kommentje:
A nyelőcsőfekélyen és a félig nyitott gyomorszájon kívül mindenre azt írta, hogy normális, kóros eltérés nélküli.
2022. jún. 20. 20:07
 40/72 A kérdező kommentje:
Kamillateát szoktam inni, bár a gyógyszer óta attól is volt már tünetem... (Előtte csodát tett mindig.)
2022. jún. 20. 20:08
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!