Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudnak csinálni, ha a...

Mit tudnak csinálni, ha a protonpumpa-gátló hatására jelentősen rosszabbodik a reflux?

Figyelt kérdés

Megemelik a dózist? Ha igen, az veszélyes? Állítólag veszélyes gyógyszer (bár sohasem volt mellékhatása nálam, csak nem is használt sohasem, két másik alapbetegségemet mondjuk ronthatja).

Vagy adnak mellé másfajta gyógyszert is, ami szintén a szervezetet kevesebb gyomorsav termelésére kényszeríti, csak másképpen?


Megyek vissza az orvoshoz, csak magánban is várni kell erre 1 hónapot.


Egyébként miért növeli a gyógyszer a csonttörések esélyét? Mit csinál? Rontja a csontsűrűséget? Ezt mi által?


2022. jún. 19. 11:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen gasztroenterológiai kontrollvizsgálat és másodvélemény kérése indokolt.
2022. jún. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
100%
Kilégzéses H. Pylorit kérném, hogy csináljanak, plusz a pajzsmirigyed is gyanús. A háziorvosodhoz is fordulj bátran, bizalommal az ilyen kérdéseiddel.
2022. jún. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 A kérdező kommentje:

A háziorvosomnak konkrtén megkérdőjelezhető a szaktudása....


De már lassan ebben a magánban is sok orvosnak...


100/65-ös vérnyomással, 55-ös pulzussal és ilyen szempontból kitűnő étkezés mellett 7 körüli koleszterinnel nekem is gyanús a pajzsmirigyem laikusként, ráadásul a TSH-m se volt szép legutóbb, úgy, hogy tudom, hogy önmagában semmit se jelent.

Ősszel néztek fT3-at, fT4-et és ennyi.



A háziorvosom anno maga kezelt PPI-vel, vérből nézett helicobactert csak és a gyomortükrözés fel se merült. Tehát a legkevésbé sem bízom benne, hogy beutaljon állami gasztroenterológushoz, mert a magánban történő kezelés nekem fura. (Tényleg fura a 4 hónapos gyógyszerezéssel és azzal együtt, hogy az orvos maga riogat a gyógyszerrel.. :D )

2022. jún. 19. 14:01
 24/72 anonim ***** válasza:
100%

Hát keress másik háziorvost.

Itt tudod megnézni, hogy ki mit tud: [link]

2022. jún. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 A kérdező kommentje:

Családtagom is nála van és ő vele vizsgáltatja ki magát, mert neki nincs Medicover lehetősége. Így ciki lenne otthagyni.


Amúgy az államit Magyarországon kerülném.



Létezik, hogy gyomortükrözés alapján az egyik orvos szerint nincs az a baktérium és mintát se kell venni és két másik orvos se kérdőjelezi meg és egyiküknek sincs igaza?

2022. jún. 19. 14:17
 26/72 anonim ***** válasza:
100%
Létezik, hogy tök egészséges vagy és csak rosszul érzed, hogy beteg lennél? Én addig keresnék megfelelő orvost, amíg nem találok olyat, akiben meg tudok bízni. Sajnos van olyan, hogy amit az első mond, azt a többiek inkább megerősítik, minthogy belekeveredjenek valami vitába vagy perbe. Ez független attól, hogy állami vagy magán egészségügyben keresed a megoldást.
2022. jún. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 A kérdező kommentje:
Szerintem a reflux dolgait nem lehet bebeszélni, szegycsont mögötti fájdalom, hátba kisugárzó fájdalom (ezeket még igen), puffadás (látszik is), felcsorgó váladék, lepedékes nyelv, krákogás és rekedt hang, orrnyálkahártya-duzzanat időnként és romló fogak.
2022. jún. 19. 14:40
 28/72 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?Van nyelési nehezítettség,étel visszaáralmlás vagy mellkasi fájdalom?Pontosan mikor diagnosztizálták a nyelőcsőfekélyt?

Amúgy van antireflux műtét is súlyos esetben.

2022. jún. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 A kérdező kommentje:

Ma EGÉSZ NAP!!!! rosszul voltam, vagyok, egyértelműen a víztől is.

A PPI óta ilyen durva. Nyilván előtte is rossz volt, azért lehet fekélyem is, de ennyire... NEM, közel sem.


29 vagyok.

Nyelési nehezítettség nincs.

Ételvisszaáramlás néha.

Mellkasi fájdalom gyakran és gyakran hátba, 1 pontba sugárzó fájdalom. Főleg ez már több, mint 10 éve.


Áprilisban volt a gyomortükrözésem.

2022. jún. 20. 17:46
 30/72 A kérdező kommentje:
Ja, úgy néz ki, hamarabb visszajutok az orvoshoz, nem kell egy hónapot várni.
2022. jún. 20. 17:46
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!