Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudnak csinálni, ha a...

Mit tudnak csinálni, ha a protonpumpa-gátló hatására jelentősen rosszabbodik a reflux?

Figyelt kérdés

Megemelik a dózist? Ha igen, az veszélyes? Állítólag veszélyes gyógyszer (bár sohasem volt mellékhatása nálam, csak nem is használt sohasem, két másik alapbetegségemet mondjuk ronthatja).

Vagy adnak mellé másfajta gyógyszert is, ami szintén a szervezetet kevesebb gyomorsav termelésére kényszeríti, csak másképpen?


Megyek vissza az orvoshoz, csak magánban is várni kell erre 1 hónapot.


Egyébként miért növeli a gyógyszer a csonttörések esélyét? Mit csinál? Rontja a csontsűrűséget? Ezt mi által?


2022. jún. 19. 11:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
100%

Meg a műtét,mást nem lehet csinálni,nem csak a fekély a baj,lehet nyelőcső szűkület is ami lehet enyhe vagy komoly,van hogy ballonos tágításra van szükség,ami meg megintcsak komplikációkat is okozhat,jó lenne ha meggyógyulna a gyógyszertől de lehet kell a műtét,én csak ennyit mondok,menj utána mindenképpen.

Jobbulást!

2022. jún. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igyekszem a sarkamra állni!
2022. jún. 20. 21:15
 53/72 A kérdező kommentje:

Eljutottam az orvoshoz, írt egy gyengébbet, ami nem PPI, hanem más elven kényszeríti a szervezetet kevesebb sav termelésére, közölte, hogy nincs más ötlet az eszköztárában. Szerinte ez a fajta reflux nem műthető. Ahogy rákérdeztem a HP baktériumra, kinyögte, hogy náluk nincs kilégzéses teszt és igen, a gyomortükrözésem így, mintavétel nélkül nem zárta ki a jelenlétét, javasolja, hogy csináltassam meg, 20 ezer forint. (Miből gondolják, hogy az embernek van ennyije?)


Szóval ez a mai magyar magán egészségügy.



Ahogy 2010-2012 környékén az állami kezelte a refluxomat, az ennél is jóval tragikusabb.

2022. jún. 21. 22:02
 54/72 A kérdező kommentje:
Meg a diéta se megy, pár hónapig is embertelen, de az embernek az élete végéig (ha tényleg nem HP bakt.), lehetetlen. Ne igyak koffeint (tegnapi vérnyomásom 90/63, de legalább ahhoz 60 feletti volt a pulzusom, ma irodában ugye nem mértem, de voltam gyenge ma is), ne egyek gyümölcsöt, zöldségek zömét ne egyem, semmi alkohol, inni csak mentes vizet stb, ez tarthatatlan.
2022. jún. 21. 22:06
 55/72 anonim ***** válasza:
83%
Hát nem is az hogy tarthatatlan,örömmel tartaná szerintem bárki ha látványosan javulna,csak az esetedben nincs erről szó,viszont ha HP az oka az antibiotikummal jól kezelhető,bár ilyen panaszok mellett alap lett volna hogy biopsziát vegyen...A nyelőcsőfekélyre nem is mondott semmit?Mivel nem vagyok orvos csupán sok ilyen esetet tudok a környezetemben,nem tudok azzal vitatkozni hogy ez műthető-e vagy nem,bár valóban korlátozott amit itt lehet tenni,főleg azért is mert a protonpumpa gátlók hatására statisztikailag az emberek 90%- javulni szokotott,és igen hamar meg is gyógyulnak.
2022. jún. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a fekélyek hamar gyógyulnak ennek hatására
2022. jún. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 A kérdező kommentje:

Vagy a protonpumpa-gátlókat nem bírja a szervezetem, vagy kifejezetten az Emozult.


Már ma jobban vagyok, tegnap este az új gyógyszert vettem be.



Vajon HA tünetmentesít, akkor ez is gyógyítja a fekélyt?

2022. jún. 22. 09:44
 58/72 anonim ***** válasza:
100%
Ha tünetmentesít az már egy nagyon jó jel,a fekély nyilván csak akkor tud gyógyulni ha nem érintkezik a provokáló anyagokkal,ezért is lenne jó a venter,vagy ahhoz hasonló filmréteg képző granulátum,de úgy tudom a ventert bevonták,nem tudom van-e másik helyette,meg kéne kérdezni a patikában,hogy mi az utódja,ha van...Meg persze igyekezz puha,jól megrágott kajákat enni,mert a durva struktúrájú étel sincs túl jó hatással a sebre azaz a fekélyre.
2022. jún. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
100%
Meg van ilyen reflux torna is vagy mi,nem tudom hallottad-e de hogy az mennyire hasznos arról fogalmam nincs.
2022. jún. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi a helyzet,hogy vagy?

2022. okt. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!