Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért akarja anyukám és az...

Miért akarja anyukám és az orvos, hogy lefogyjak, annak ellenére, hogy én szeretem magam?

Figyelt kérdés
Alapvetően nagyon fiatal vagyok,12 éves és sajnos/nem sajnos nem egy vékony típus. Alapjáraton testfelépitésem,csontozatom is erős,de pocakom is van egy kicsi,meg csípőm,sőt,a lábaim se ropik,ennek ellenére,megmondom őszintém én szeretem a testem! Most lehet rám mondani,hogy még kicsi vagyok,ezt felnőttkoromra megbánom,hogy miért nem fogytam le most,amíg könnyebb volt.Nos,ha ez beteljesedik és egy önbizalomhiányos liba leszek aki majd összekucorodva hánytatószerrel tömi magát és élete legszebb perceit nem használja ki,mert fogyókúrázik,eléggé csalódok magamban.Szerintem a világ legszebb nője Ashley Graham. És nem csak a plusz kilói teszik azzá,hanem maga a kisugárzása,mert véleményem szerint ezen múlik minden. Nem várhatod el,hogy valaki szépen nézzen rád,ha te búskomor fejjel,nekikeseredve bámulod őt... Alapvetően én szeretem magam és elfogadom,sőt,örülök,hogy nem pipaszárnak születtem,de anyukám szokott rá célozni,hogy le kéne fogyjak...ne egyek már csokit meg ilyeneket,hoppá,túl sok lesz abbol a husiból,holnap diétásan eszünk,ma este csak egy joghurt,de érdekes,ha olyat főz,amit nem szeretek azt meg kell enni mind :)). Ugyanez van az orvossal,ő is kijelentette,hogy mit kéne tegyek ahoz,hogy lefogyjak,de én rávágtam hogy Sajnálom,ha nem tudja megkülömböztetni a szépet a csúnyától,és márpedig én nem leszek olyan,amilyen nem szeretnék lenni.(huhh alig várom hogy megkapjam milyen nagyszájú és szemtelen kölök vagyok :)) ) Tudom,hogy jót akarnak nekem és az egészségemet támogatják,de a súlyos elhízáshoz,amiből problémák adódnának,közel sem vagyok. Én vagyok a család legegészségesebb tagja,2 évente egyszer hülök meg,akkor is csak 1 hétre,nem fáradok hamar,sőt,mindig én vagyok az energiabomba a barátaim között,annyira hiperaktív vagyok. A megjelenêsem sem gondolom úgy,hogy rossz lenne,én magamnak tetszek,az ismerőseim is mind imádnak a kisugárzásom miatt. Nem értem,hogyha én el tudom magam fogadni és szeretem a testem így,akkor egyesek miért nem fogják fel,hogy én ilyen vagyok/voltam/leszek? Nem csak anyukám,orvosom,vagy irigyeim. Hanem csak egy ember az utcán például. Miért néz csúnyán,ha nm vagyok 40 kiló? Ilyen ez a társadalom...Én csak élvezni akarom az életet amíg lehet,de nem vagyok acélból,nkm is fájnak a sértő megjegyzések a testemmel kapcsolatban. Szerintetek legalább anyukámnak nem kéne elfogadnia? Többieket elfelejtem,de ha a saját anyukád mondja,hogy dagadt disznó,akkor már az ember elgondolkozik az életén... 12/l
2017. máj. 3. 22:14
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
42%
buszke vagyok rad, maradj csak ilyen pozitiv es vidam.par kg pluszban nem problema, viszont ha sulyos az elhizas, egeszsegugyi okokbol nem art fogyni.
2017. máj. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
90%
Egy orvos biztos nem véletlen mondja.
2017. máj. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim válasza:
97%

Az egy dolog, hogy a szüleid ezzel cukkolnak, mert ez elég sok családban elő fordul (sokszor indokolatlanul).

De ha már az orvos is azt mondja, ott már szerintem gáz van.

2017. máj. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
93%
Nézz meg legalább egy 'Élet 250 kiló felett' c. sorozatból részt. Na ezért akarja mindenki, hogy normál testalkatod legyen. Már 12 évesen van rajtad plusz felesleg, hízásra vagy hajlamos, hát mi lesz akkor később ?
2017. máj. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
98%
Sportolnod kellene rendszeresen. Úszás, atlétika, kézilabda, tenisz? Az lekötne, az izomzatod is megváltozna és fogynál is lassan.
2017. máj. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
92%
Nem azért akarják, mert nem vagy szép, hanem azért, mert nem vagy egészséges. Mások meg részegek szeretnek lenni, csak az a baj, hogy nem bírja a májuk egy idő után.
2017. máj. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
91%
Nem most jelentkeznek az egeszsegproblemak, hanem majd jo par ev mulva.
2017. máj. 4. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
26%

Azért azt sem ártana belekalkulálni, hogy a legtöbb gyerek 14-15 éves kora körül látványosan megnő, ahhoz pedig kell az energia, tehát jó része elmegy a feleslegnek. Nekem is van egy ismerősöm, akihez járok korrepetálni. Tavaly nyár előtt alacsonyka és duci volt, szeptemberre meg már magasabb lett nálam, pedig én sem vagyok alacsony, és, persze, látványosan le is fogyott. Igaz, ez nem mindenkinél így megy, de jó részt ez szokott lezajlani.


Ha más bajod nincs, esetleg lehet változtatni az étrenden; több zöldség, gyümölcs, sok folyadék (leginkább víz), kevesebb „mű”kaja és zsíros étel. Ettől nem fogsz (sokat) fogyni, de nem is lesz mindenféle bajod, mint például magas vérnyomás, cukorbetegség, szív- és érrendszeri betegségek.


Egyébként van olyan nő/lány, akinek kifejezetten jól áll, hogy van rajta valami, nem 20 kiló vasággyal együtt.

2017. máj. 4. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
95%

Egy infó lemaradt, hány kiló vagy és hány centi? A leírásod nem tűnik vészesnek, de tapasztalat, hogy az ember hajlamos elnézően hájacskákról beszélni komoly hurkák esetén is.


8-as, van igazad ebben, de sajnos a kamaszlányokra inkább az jellemző, hogy kicsit valóban megnyúlnak pár évre, és 15-16 évesen elkezdenek "asszonyosodni". Nem negatív értelemben írom, de bizony a lányok kamaszkori nyúlásra nagyon mulandó, és gyorsan nőies alkatuk lesz. Aki pedig gyerekként dagi, az felnőttként is jó eséllyel az lesz.


Itt nem fogyókúrára meg anorexiás önképre van szükség, szimplán ideje korán kialakított egészséges táplálkozásra, amivel minden egészséges ember testtömege nagyjából a normális tartományban van vagy csak 3-4 kilóval tér el.

2017. máj. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
89%
8-as: ha az ORVOS IS sokallja a kérdezö súlyát, akkor igencsak indokolt lenne valamit tenni ellene és nem arról van zsó, hogy anorexiás valakit akarnak belöle nevelni!
2017. máj. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!