Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért akarja anyukám és az...

Miért akarja anyukám és az orvos, hogy lefogyjak, annak ellenére, hogy én szeretem magam?

Figyelt kérdés
Alapvetően nagyon fiatal vagyok,12 éves és sajnos/nem sajnos nem egy vékony típus. Alapjáraton testfelépitésem,csontozatom is erős,de pocakom is van egy kicsi,meg csípőm,sőt,a lábaim se ropik,ennek ellenére,megmondom őszintém én szeretem a testem! Most lehet rám mondani,hogy még kicsi vagyok,ezt felnőttkoromra megbánom,hogy miért nem fogytam le most,amíg könnyebb volt.Nos,ha ez beteljesedik és egy önbizalomhiányos liba leszek aki majd összekucorodva hánytatószerrel tömi magát és élete legszebb perceit nem használja ki,mert fogyókúrázik,eléggé csalódok magamban.Szerintem a világ legszebb nője Ashley Graham. És nem csak a plusz kilói teszik azzá,hanem maga a kisugárzása,mert véleményem szerint ezen múlik minden. Nem várhatod el,hogy valaki szépen nézzen rád,ha te búskomor fejjel,nekikeseredve bámulod őt... Alapvetően én szeretem magam és elfogadom,sőt,örülök,hogy nem pipaszárnak születtem,de anyukám szokott rá célozni,hogy le kéne fogyjak...ne egyek már csokit meg ilyeneket,hoppá,túl sok lesz abbol a husiból,holnap diétásan eszünk,ma este csak egy joghurt,de érdekes,ha olyat főz,amit nem szeretek azt meg kell enni mind :)). Ugyanez van az orvossal,ő is kijelentette,hogy mit kéne tegyek ahoz,hogy lefogyjak,de én rávágtam hogy Sajnálom,ha nem tudja megkülömböztetni a szépet a csúnyától,és márpedig én nem leszek olyan,amilyen nem szeretnék lenni.(huhh alig várom hogy megkapjam milyen nagyszájú és szemtelen kölök vagyok :)) ) Tudom,hogy jót akarnak nekem és az egészségemet támogatják,de a súlyos elhízáshoz,amiből problémák adódnának,közel sem vagyok. Én vagyok a család legegészségesebb tagja,2 évente egyszer hülök meg,akkor is csak 1 hétre,nem fáradok hamar,sőt,mindig én vagyok az energiabomba a barátaim között,annyira hiperaktív vagyok. A megjelenêsem sem gondolom úgy,hogy rossz lenne,én magamnak tetszek,az ismerőseim is mind imádnak a kisugárzásom miatt. Nem értem,hogyha én el tudom magam fogadni és szeretem a testem így,akkor egyesek miért nem fogják fel,hogy én ilyen vagyok/voltam/leszek? Nem csak anyukám,orvosom,vagy irigyeim. Hanem csak egy ember az utcán például. Miért néz csúnyán,ha nm vagyok 40 kiló? Ilyen ez a társadalom...Én csak élvezni akarom az életet amíg lehet,de nem vagyok acélból,nkm is fájnak a sértő megjegyzések a testemmel kapcsolatban. Szerintetek legalább anyukámnak nem kéne elfogadnia? Többieket elfelejtem,de ha a saját anyukád mondja,hogy dagadt disznó,akkor már az ember elgondolkozik az életén... 12/l
2017. máj. 3. 22:14
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%

A tulsulynak nem az esztetikai oldala a problema.

Altalanos iskolas baratnom ra a legjobb pelda. Egesz eleteben pufi lany volt, a genetikajaval oriasi szerencsevel, ugyanis a plusz suly mindig szepen eloszlott rajta, kamaszkoraban is inkabb molett lany volt.

Egyidosek a lanyaink.

Nyaron mutik a rosszabbik terdet, mert a 30kilo plusz suly, illetve egy kisgyerek utan valo futkosastol ugy elkopott neki mint egy kioregedett maratoni futonak.

Tulajdonkeppen az izuletei feladjak a harcot.

26 eves.

2017. máj. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
90%
Ne legyél hülye! Most kapd össze magad,míg csak 10 kiló van rajtad,ne akkor,mikor 40 és rajtad röhög az egész gimi. 6-ban 70 kiló voltam,32 éves koromra 150. Azóta egy vagyonért megcsináltatam a gyomor bypasst,mert olyan szénhidrát-anyagcsere zavarom lett,hogy fél év alatt orvosi felügyelettel 1200 kalóriával heti négy edzéssel 10 kilót fogytam. Teljesen tönkrevágtam az emésztésemet,a felszìvódásomat a kis csokikával meg a husival meg a kis pocakkal. Halgass a jó szóra! Bár engem egzecírozott volna valaki,nem jutottam volna eddig...
2017. máj. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon érdekelne mennyi az a súly amivel ilyen szuperül érzed magad?
2017. máj. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
89%

Az, hogy nincsenek egészségügyi gondjaid, 12 évesen nem csoda, úgyhogy ez nem érv. Később, de még egész fiatalon már fenyegethet a cukorbetegség, szív-és érrendszeri problémák, magas vérnyomás, ha olyan az elhízásod.

Fontos tudni, hogy az elhízásnak nemcsak mértéke van, hanem típusa is. Tehát nem csak az számít, hány kiló vagy, hanem az hova rakódott, milyen módon, milyen ütemben, mert ez meghatározza, hogy milyen egészségügyi problémát fog okozni.

Ha az orvos is mondja, akkor a gond nem kicsi. 12 évesen pedig veszélyes. A túlsúlyod nyilván nem esztétikai, mert az orvos nem csesztet csak azért, mert nem vagy "szép". Az orvos azért csesztet, mert egészségügyi kockázatot rejtesz magadban.


Ez az attitűd, amit felvettél, sok szempontból dicséretes, de veszélyes is, mert nem veszel tudomást a kockázatokról. A "szép vagyok így is" és "jól érzem magam a bőrömben" nagyon hamar elillan, mikor elkezdenek az ízületek tönkremenni, mikor konkrétan függönybe csavarva kell járnod, mert nincs rád ruha, és mikor elkezdődnek a betegségek, alvásproblémák. Addig könnyű vidámnak lenni. Ráadásul ha még vársz, akkor a tested befejezi a serdülőkort és "rögzíti" a súlyod, azután vagy 10x nehezebb lesz akár két kilót is leadni.


Akármennyire nem érzed jelen pillanatban, épp tönkreteszed magad. Anyukád valószínűleg segítene, persze rossz eszközhöz nyúl, de talán abban bízik, hogy a durva beszéd ébreszt fel ebből az álomból. Nem kell csontsoványnak lenni és a finom falatokat sem megvonni magadtól, de ésszel kell élni és a testeddel bánni, mértékkel élvezni a kaját, és tudatosnak lenni azzal kapcsolatban, hogy az a test, amiben vagy, még vagy 70 évig kell, hogy szolgáljon. Ha már 12 évesen a lejtőn vagy, akkor baj van. Ébredj fel.

2017. máj. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
97%

12 éves korban még a szülő felelőssége a gyerek egészsége, ezért nagyon helyesen anyukád figyel rád. Az lehet, hogy nem tökéletes módon csinálja, de aggódik érted, orvoshoz is elvitt, próbálkozik. Többet nem igen tehet, a szülő sem varázsló. EÍl kell fogadni, ha valamit nem tökéletesen old meg, jelen esetben nem sportolni küldött el téged, hanem zrikál a súlyoddal.

Szóval az én tanácsom, hogy kezdj el valami jó sportot, viszonylag intenzíven, tehát minimum heti 3 edzésre tornászd fel. Nézz körbe, hogy mi érdekel. Emellett, ha kicsit is ki akarod vívni anyukád elismerését, akkor néha tényleg mondj le az édességről. Nagyon elégedett lesz, ha esetenként ezt mondod, hogy most nem kérsz sütit, mert vigyázol a vonalaidra.

Amit meg az én így vagyok szép gondolatsorról gondolsz, az nagyon veszélyes. Persze, hogy szép vagy 12 évesen, de ez elképesztően hamar amortizálódik. A tested nem túlsúlyra van szabva, már ha csak husika vagy is elromolhat az anyagcseréd, a hormonjaid, az ízületeid, akár 20-on éves korodra is. Aztán majd nem érted miért pont neked nem jön össze a gyerek, miért pont a te térdedet kell műteni stb.


Ezt a fogadd el magad gondolatot nem Európára találták ki. Amerikából jött, ahol néhány helyen tényleg elképesztő kövér nők élnek. De ott is inkább arról szól, hogy középkorú, több gyerekes nőként lehetnek más nehézségeid is, mint a testedre figyelés, ha kövér vagy, attól még ne ásd el magad. Pl járhatsz moziba, de azért strandra inkább ne. Szóval érted, óriási kamu. Itthon, már a nőimagazinok is máshogy értelmezik a mondatot, pontosan úgy, ahogy te mondtad, ne legyél anorexiásan vékony. Na de a nők nagy része nem is az, ez tök természetes ma Magyarországon.

Ugyanakkor rengeteg helyen segíteni fog az életben, ha megfelelőek a vonalaid, a gömbölyűség még OK, a kövérség még, a kövérség már egyértelmű hátrány, munka keresésnél, pár találásnál, hogy milyen barátaid lesznek, mennyire kedvesek veled az emberek stb. Ez kb 15 éves korodtól így lesz, szóval addig normalizáld a súlyod, ne hízz többet.

2017. máj. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
61%
Őszintén: mindig humbugnak gondoltam azt, mikor egy túlsúlyos valaki azt bizonygatja, hogy milyen jól érzi magát. Hogy a fenébe érezheti jól magát, mikor nem fér bele a ruháiba, minden szorít, a saját testsúlyát nem bírja el, magassarkút elenyészően kevés esetben tud hordani, mert a lába nem bírja a terhelést, egy lépcsőn nem tud felmenni kifulladás és tacsakra izzadás nélkül, egy busz után futás megöli majdnem egész napra, nehézkes, lomha - én is amondó vagyok, hogy ezt addig könnyű állítani, míg nem jönnek a gondok, ki nem derül, hogy a testsúlyod nyírja a szíved, nem tudsz teherbe esni, mert ahhoz le kéne fogynod, ki nem cserélik a térded műanyagra...
2017. máj. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
88%

Figyelj, szerintem nem fogyókúráznod kéne, hanem csak szimplán egészségesen étkezni MAGAD miatt, mert tiszteled a saját tested annyira, hogy jót akarsz belerakni, nem azért, mert anyud/doki/Katika a 8.b-ből/random idegen az utcán azt mondja.

Elég intelligens vagy hozzá, hogy tudd, mik az egészséges életmód alappillérei, nem atomfizika betartani... sok zöldség, gyümölcs, sovány husi és hal, sok víz, kevés édesség és fehér lisztes cuccok, cukros lötyiket felejts el. Meg bármilyen sport, amit élvezel, heti pár alkalommal. Nem atomfizika ehhez tartani, nem leszel tőle anorexiás "önbizalomhiányos liba" (ami amúgy nagyon bunkón hangzott, én évekig küzdöttem anorexiával, egy komoly betegség, a legnagyobb ellenségemnek se kívánnám), csak szimplán meg tudod tartani a súlyodat, amivel úgy tűnik, elégedett vagy. Mert gondolj bele, lehet, hogy most tetszel magadnak, de ha a mostani életmódod folytatod, amivel meghíztál a jelenlegi súlyodra, mit gondolsz, mi fog történni? Nyyilván továbbra is hízni fogsz tőle. Ennek kellene elébe menni. Nem bántani akarlak, vagy sértegetni, szuper dolog, hogy ilyen jól érzed magad a bőrödben, de hidd el, még energikusabb leszel, ha egészségesen táplákozol és mozogsz :)

2017. máj. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim válasza:
16%

ha orvos mondja gondolkozzál el

ha szüleid meg csak cukkolnak, de veszik a cukros kajákat, meg nem jól főznek, akkor mindegy.

2017. máj. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
96%

Nekem egy picit idősebb a lányom és (orvosi tanácsra, sőt, követéssel) én is fogyóztatom. Nem az a szétfolyós elhízott hanem duci, ezt hozzáteszem. Amiért fogynia kellene: fiatalkori magasvérnyomás és cukorbaj esélyének csökkentése (senkinek nem kívánom h inzulinos cukorbeteg legyen de ha már, lehetőleg minél később) (a magasvérnyomás bizony betegség és egyáltalán nem biztosított egy szép szívroham utáni hirtelen és fájdalommentes halál, hanem van arra esély hogy agyvérzés után félig-meddig magatehetetlenül éljen az ember 20 évig)

ami még lányokat veszélyeztet: egészen más lehet a hormonális fejlődés elhízott lányoknál, nőknél, későbbi teherbeesést veszélyeztetheti illetve más hormonális problémákat is képes okozni.


A megvalósítással természetesen nem értek egyet, az más tészta, de az okok amiért elsősorban fogyni kéne, azok ezek.

2017. máj. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
98%
Mivel sem a testsúlyodat, sem a testmagasságodat nem írtad le, ezért orvosbiológiai szempontból semmiféle érdemi választ nem lehet írni, márpedig édesanyád és az orvos nyilván ilyen szempontokból ajánlotta a teendőket.
2017. máj. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!