Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tudnék fogyni, mivel...

Hogy tudnék fogyni, mivel hiába sportolok, a kajára is figyelek, de nem megy le? Főleg a hasam idegesít?

Figyelt kérdés

Régebben versenyre készültem, 49 kg voltam,minden nap edzettem 2 órát.

Aztán jött egy betegség és felhíztam 25 kgt. . Kb ugyanazt a diétát csinálom most, mint akkor, bár edzeni nem tudok ugyanannyit (most heti 3*2 óra) és ugyanolyan színvonalon a 3 gerincsérvem miatt. Ülőmunkát végzek, 35 vok. Az anyagcserém lelassult, azt érzem . Elvagyok keseredve. Sálata, párolt zöldség, grillhús, főzelék. Ez a kaja, amit enni tudok. Tejfehérje, glutén és laktózérzékeny vagyok úgy 3 éve. De ettől fogyni kéne. De semmit nem fogyok. Velem van a baj? Régebben simán fogytam ilyen diétával :((( Mostmeg semmi. :(



2018. ápr. 2. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Írod, hogy régebben többet sportoltál, az anyagcseréd is gyorsabb volt, illetve most ülőmunkát végzel, így nyilván a kalória szükséged is kisebb, mint anno (akár több száz kalóriával is). Számolni kellene, úgy jobban tudod követni a dolgokat. Elvenni ha sok, hozzáadni, ha kevés. Sacc/kb.ra még a tapasztaltabbak is könnyen mellé lőhetnek 1-200 kalóriával, de még többel is, és mindjárt nincs meg a deficit. 3 gerincsérv és ülőmunka mellett az úszást és a pilatest/jógát tudom ajánlani, amelyik jobban bejön. Ha nincs valami egészségügyi problémád ami nehezíti/kizárja a fogyást, akkor a problémát a bevitt kalória mennyiségében kell keresni.
2018. ápr. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pajzsmirigy betegségem van.
2018. ápr. 2. 23:19
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor valószínűleg nem jó neked az a gyógyszer, amit kaptál. Ha a TSH-d normalizálódott, az nem jelent semmit ebből a szempontból, de nem az adagemelés a megoldás, hanem egy másik hormontabletta.

Elvileg mindegyikben ugyanaz a hatóanyag (szintetikus T4-hormon), de mégsem egyformák; többen is írták már pm-es csoportokban, hogy a Letrox nem vált be, viszont az L-tyroxin igen. (Nekem sem a Letrox, sem az Eutirox, úgyhogy most fogok cserélni. 12 kilót híztam egy év alatt.)

Ha az sem hoz változást két-három hónapon belül, akkor viszont meg kellene nézetned a T3 hormonokat is a laborban. Mert előfordul, hogy a bevitt T4-ből nem alakul át megfelelő mennyiség T3-má. Ilyen esetekben a magyar orvosok széttárják a kezüket, vagy megvonják a vállukat, és kész. Külföldön viszont van olyan kombinált gyógyszer, amely mindkét hormont tartalmazza, ill. olyan is, ami csak T3 (ez organikus, sertéspajzsmirigyből vonják ki). Hozzá lehet jutni, csak elég drága és bonyolult. Viszont a nagy többségnek megoldja a problémát, beindul a fogyás.

Szóval első lépésként kérj gyógyszercserét, hátha szerencséd lesz.

2018. ápr. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!