Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a húgom,...

Hogyan vegyem rá a húgom, hogy el menjen orvoshoz?

Figyelt kérdés
Szóval, ő jiu jitsuzik hobbi szinten. Tegnap a partnere kicsit erőteljesebben rúgta fejen, mint szabadott volna, abba is hagyták egyből, és felhívott, hogy menjek el érte, mert nem bírna hazagyalogolni. Egész úton szédűlt és 2x hányt. Ennek ellenére makacsul tiltakozik az ellen, hogy orvoshoz menjen. Mondtam neki, hogy elviszem én, ha fél hogy összeesik az utcán, vagy nem tud egyedül elmenni, de nem hajlandó. Nem mondanám, hogy túl jól van, mert egésznap fekszik és fal fehér. Hogy vegyem rá, hogy el kell menni orvoshoz, mert ezt nem hagyhatjuk annyiban?

2018. dec. 28. 19:52
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
88%
Akkor pláne ne vacakolj, meg ne vesztegesd az időt azzal hogy ide irkálsz. Inkább haragudjon rád a testvéred egy darabig mint hogy a koporsója mellett állj.
2018. dec. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
40%
Amúgy meg kérdezd meg tőle hogy van-e olyan betegsége amit titkol a család elől? Mert lehet hogy nem volt semmiféle rúgás, és nagyon is tudja mi a baja.
2018. dec. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
77%
Legyél vele ellentmondást nem tűrően határozott. Megpróbálhatod kihívni az ügyeletet, ő pedig mentőt, mert nyilván még ülni se tud, nemhogy menni.
2018. dec. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Ha valami betegsége lenne, én tudnék róla, mindent elmond nekem, legyen szó bármiről. 6 évvel fiatalabb nálam, így nagyon sokat tudtam neki segíteni a felnőtté válásban, jó a kapcsolatunk, mindent megoszt velem és nagyon sok mindenben kéri az én segítségem, szóval, ha ilyesmi lenne a dologban, tudnám.
2018. dec. 28. 20:38
 15/28 anonim ***** válasza:
85%

Hívtad már az orvost?

Tudod hogy ha otthon maradhat is a tesód érdemes két óránként ébreszteni hogy kiderüljön ha életveszély van?

2018. dec. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Ügyeletet hívtam ki, ugyanezt mondták mint te, illetve azt, hogy kérdezgessem néha, hogy tisztában van-e azzal milyen nap van, hányadika, milyen évet írunk, nézzem, hogy tág-e a pupillája stb.

Szerintem mostanra már beláthatta, hogy igazam volt, mert az orvosnak azt sem nagyon tudta megmondani, hogy melyik évben született...

Most alszik.

2018. dec. 28. 21:08
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg vegyétek komolyan!

Az orvos nem fog erre ilyet mondani, hogy csak ezért jöttetek ide...?

Jobb esetben agyrázkódása van. (A hányás erre utal.)

Rosszabb esetben vérzik az agyállomány, és ez nagyon súlyos lehet, akár végzetes is!

Csinálnak egy koponya röntgent vagy CT-t, és ha nincs nagyobb baj, akár haza is engedhetik...

Ha nincs életveszélyben, már itthon Szilveszterezhet...

2018. dec. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:
100%
Úristen kérdező, azonnal ügyelet, ez trauma koponya CT protokollt igényel!!! AZONNAL! Ha szédül, hány, falfehér valszeg agyrázkódása van vagy esetleg agyi vérömleny,amitől a koponyaűri nyomás nő, életveszélyes állapot! Nem is értem ki játszik ezzel! Ha jót akarsz a tesódnak mentőt hívsz. Egy diplomás radiológus
2018. dec. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is irány a traumatológia
2018. dec. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy az orvossal beszéltél? Nem az asszisztensnővel? Fura ez a lezser hozzáállás, hogy figyelgesd.
2018. dec. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!