Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Melyik kórházba menjek fitymas...

Melyik kórházba menjek fitymaszűkülettel?

Figyelt kérdés
Budapesti vagyok. 16 éves. A szűkületem nem súlyos, pont ezért szeretném elkerülni a körülmetélés bármely formáját. A Heim Pálban csak a teljes körülmetélést ismerik, az Uzsokiban nem látnak el 18 évan aluliakat, csak különleges esetekben. Hova menjek ahol ellátnak és más megoldást is ismernek mint a körülmetélés? Madarászon gondolkoztam.
2011. okt. 13. 07:07
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:

"...A Heim Pálban csak a teljes körülmetélést ismerik..."


Biztos ez?

Minden esetre akár hova is mész nem kényszeríthetnek semmire se. A te döntésed lesz.

A un "Z" plasztika a legjobb, így a fityma megmarad és nem lesz nyoma. Fiamnak 2 hete csinálták meg (Győr). Kb 40 perc és túl is volt rajta.


Esetleg ha nagyon félsz, akkor menj el magán urológushoz konzultációra, te pénzed, te mondod meg mi van, de szerintem kórházban se lesz semmi baj

2011. okt. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
Miért van az, hogy sokan idegenkednek a körülmetéléstől? Csak azért, mert Magyarországon nem gyakori, az még nem jelent semmit. A világon a férfiak több, mint 30%-a körül van metélve, más országokban nagyon gyakori és bizonyítottan előnyös. Ha szűk a fitymád, akkor szerintem meg kell csináltatni!
2011. okt. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:

Anna ez egy tipikus női kérdés volt tőled. :)

A nemi szerven bármilyen beavatkozástól idegenkedik a férfi ember, ez a normális.

Pont úgy ahogy rengeteg nő vacillál mellráknál, hogy levetesse a mellét, pedig nincs választás le kell.

2011. okt. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Azért nem akarom a körülmetélést, mert a probléma nem olyan súlyos és más megoldás is lenne, pl a Z plasztika amit az első válaszoló megírt.

És amúgy igen, a Heim Pálban voltam és ők mondták, hogy csak körülmetélést csinálnának. Pedig már van sok más módja is.

2011. okt. 13. 16:16
 5/35 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekünk is bepróbálkozott az orvos a körülmetéléssel az első konzultáción, de mondtuk, hogy szó se lehet róla kell a fityma. :)

Mondta is, hogy a többség így van vele, csak azért kérdezte, mert az egyszerűbb, gyorsabb és biztosabb, de nem erőltette tovább.


A Z plasztika lényege amúgy:

"...A Z-plasztika elvi alapja az, hogy ha egy egyenes két végpontjából azonos szögben (általában 60 fokos) és hosszúsággal egy-egy metszést vezetünk ellenkező irányban, és az így képzett két lebenyt egymással kicserélve varrjuk be, akkor az eredeti iránya megváltozik és hossza megnő. Ezt szoros bőrgyűrűk (fitymaszűkület), vagy zsugorodott hegek mellett szintén elvégezhetjük, felodva a szűkületet, javítva a heg lefutását stb. ..."

2011. okt. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
pont ez van nekem is! egy ilyen bőrgyűrű van ott ami szoros. ettől függetlenül hátratudom húzni a fitymát csak kicsit szorít és a látvány sem valami jó. és olyan kórházat keresek ahol ezt megcsinálnák
2011. okt. 13. 17:49
 7/35 anonim ***** válasza:

Nálunk (Győrben) végül is megcsinálták, nem problémáztak vele.

Egyszer felajánlották a körülmetélést, de tovább nem akadékoskodtak.

2011. okt. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
jó de hát én Budapesti vagyok, nem tudok elmenni egy műtétre Győrbe, pláne hogy nagy valószínűséggel nem is látnának el
2011. okt. 13. 18:28
 9/35 anonim ***** válasza:
Nem is azért mondtam, csak tisztázni akartam a tapasztalataim eredetét. :)
2011. okt. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

köszi az infót :)

most már remélem olyan is ír aki tud segíteni a kérdésemmel kapcsolatban...

2011. okt. 13. 19:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!