Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Melyik kórházba menjek fitymas...

Melyik kórházba menjek fitymaszűkülettel?

Figyelt kérdés
Budapesti vagyok. 16 éves. A szűkületem nem súlyos, pont ezért szeretném elkerülni a körülmetélés bármely formáját. A Heim Pálban csak a teljes körülmetélést ismerik, az Uzsokiban nem látnak el 18 évan aluliakat, csak különleges esetekben. Hova menjek ahol ellátnak és más megoldást is ismernek mint a körülmetélés? Madarászon gondolkoztam.
2011. okt. 13. 07:07
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Anna!


Szerintem lehet féreértettük egymás mondani valóját,ha igen elnézésedet kérem és itt a srácét is,mi körülmetélést ellenzők arról írtunk,hogy azt ellenezük,ha nem adják meg a döntés lehetőségét a páciensnek,mert mondjuk több megoldás is lenne rá,sokkal finomabb.


Azért valljuk be ez egy olyan testrészt érint,ami a legintimebb,ami a férfiasságuk,és meg kell hagyni hogy maguk dönthessenek és minden lehetőségek közölni kell velük.


Csak azzal a kijelentéseddel tűntél egyszer körülmetélés pártinak,amikor azt írtad igen is minden szükületnél metélni kell mert akkor nem tér vissza.A legtöbb kisbabánál,óvisnál is felmerül enyhe szükülete,letapadás,de simán kenőccsel orvosolják és később nem tér vissza a probléma,de a plasztikát választóknál is igen kicsi az esély rá.Így nem szabad azt mondani hogy szükületed van legjobb ha levágjuk,más testére hogy mondhatunk ilyen ítéletet,ha közben meg sok lehetőség van még.


A mellrákhoz meg annyit ott sem minden esetben szedik le a mellet,barátnőm anyukájának az volt és meg van a melle,gyógyulás után meg férelépett,itt hagyta a családot és új kapcsolata lett,de ez más történet

2011. okt. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Ne küszködj vele utolsó, Anna majd akkor jön rá a csiklója fontosságára, amikor levágják neki, ahogy nekem a fitymámat. Akkor majd rájön. Addig meg osztja az ostoba tanácsokat. De az tuti, hogy a felelősséget nem vállalja. A belem kifordul az ilyenektől
2011. okt. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Utolsó tökre megértelek,ezt csak az tudhatja valójában aki átélte és megtapasztalta milyen következményekkel járhat és az egész test még ha tegyük fel a műtéttel nem volt gond megváltozik és soknak nem tetszik a változás,az új testkép,amit esetleg erőszakkal vettek el tőle,vagy feleslegesen.Én ezért is ellenzek sok mindent,egyszerűen választási lehetőséget kell adni,elmondani mindent pontosan,csak így egyenes az egész mindenkivel szemben.
2011. okt. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Teljesen más a csecsemőkori letapadás és a (felnőtt) fitymaszűkület. Ne mossuk össze a két állapotot.

A csikló levágása pedig végképp teljesen más, látszik, hogy nincs közöd az Anatómiához.


Az eredeti hozzászólásom az volt, hogy nem kell idegenkedni a körülmetéstől. Számtalan kérdező megfogalmazta már így vagy úgy, hogy problémája van, de semmiképp nem akarja a körülmetélést. A felnőttkori fitymaszűkület megoldása az orvostudomány állása szerint márpedig a körülmetélés, és persze szívből sajnálom azt akinek valami miatt nem sikerült a beavatkozás, de az illető hozzászólásait olvasva ott nem csak Urológiai probléma van, hanem más is!

2011. okt. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Szerintem Annának vannak egyéb gondjai is, talán a fejében, ha nem érti meg, hogy a cukorbetegséget és a durva, már hegesedett szűkületet, parafimózist leszámítva NEM GYÓGYÍTÁS a teljes körülmetélés, annak a bőrnek, ahogy Annak csiklójának is, ugyanúgy funkciója van.

Még egyszer elmondom, Anna majd a csiklója nélkül tud hitelesen beszélni arról, hogy mennyire normális dolog emberek funkcióval bíró testrészeit eltávolítani, főleg akaratán kívül (pl magatehetetlen gyereknél).

Minden ÖTÖDIK körülmetélt elégedetlen a végeredménnyel, köztük vagyok én is. És sokan mások. Mi nem vagyunk ki a vízből azzal, ha egy NŐ a fitymákat le akarja vágatni, mert nem képes tanulni, olvasni és észrevenni, hogy már a 21. században vagyunk, ahol van bemetszés, plasztikák, részleges metélés, stb.

Miért nem marad mélyen csöndben az ilyen?

Komolyan nem értem....

2011. okt. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Tényleg elképesztő, hogy idejön a férfiak egészsége rovatba egy NŐ és magyaráz hülyeségeket.... mert találkozott már olyan férfival, akinek bejött a körülmetélés. Nevetséges.

Remélem, elhúz innen és ott ad tanácsot, ahol valami tudása is van. A hátamon futkos a hideg az ilyen alakoktól, mint ez az Anna.... :(

2011. nov. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Anna azért nem értünk téged mert az orvosok is tudják,orvosi könyvekben is le van írva,ahogy itt rajtad kívül mindenki hogy igen is a fitymaszükületere a metélésen kívül is van több megoldás is.Így nem értem hogy állíthatod csak ez a megoldás,ez hül.yeség.Több lehetőség van ennyi,a legsúlyosabb esetben kell valójában csak metélni.Sokaknak a látvány is taszító.


Jézusom mi nem érthető hogy több megoldás is van.Olvass utána.

2011. nov. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Folyamatosan provokálsz és zaklatsz az üzeneteiddel, de hidd el: helyén kezelem.


A fitymaszűkület megoldása egyértelműen műtéti, és ez nem más, mint a körülmetélés. A részleges körülmetélés és a fityma plasztika azért nem gyakorlat, mert sokkal nagyobb esélye van annak, hogy hegesen gyúgyul, és akkor újra műteni kell.


A részleges circumcisio ráadásul pont ezt az előnyt nem nyújtja ami miatt a prevenciós célzatú körülmetélést a világ szinte minden táján alkalmazzák: ha a koronaárok nem szabad, akkod ott megtelepedhetnek a bacilusok, elszaporodhatnak a vírusok.


A körülmetélésnek nem lehet következménye a kiszáradt makk, szerintem nézesd meg bőrgyógyásszal! Amúgy meg örömmel venném, ha a trágár és alpári stílusodból visszavennél!


A körülmetéléstől továbbra sem kell idegenkedni, nagyon hasznos dolognak tartom, van aki különösebb indok nélkül felnőtt fejjel csináltatja meg a beavatkozást, és nem csak a nők nyilatkoznak erről pozitívan, hanem a férfiak is!

2011. nov. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Te jó ég,méghogy nincs más megoldás ilyen szöveget,a metélés után is heg marad,elég nagy.A látványról meg ne beszéljünk,mert elég sokaknak nem jön finoman szólva be ,nem tetszik.Elég sok nő között dolgoztam nyáron,ahol a sex és a metélés is gyakori téma volt,senkinek nem jött be és finoman fogalmaztam.
2011. nov. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. nem sokára műtenek. részleges metélés lesz. majd elmondok mindent részletesen.
2011. nov. 7. 23:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!