Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ki lehet kerülni az urológia...

Ki lehet kerülni az urológia vizsgálatot suliban? Megtehtem, hogy nem engedem? Tudnak az akaratom ellen tenni v. kényszeríthetnek?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 16. 11:23
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Többször átolvastam válaszkommentedet.


Sztem nagyon sokban egyezik a véleményünk, én sem szeretném, ha mögöttem állna a következő, de az még mindig nem vili, hogy most akkor külön van szedve az általános orvosi, és az urológia? Tehát az 1. teremben lesz az orvosi, és utána lesz egy 2.-ban külön az urológia? KÜLÖN? Egyikben a sulidoki vizsgál, utána át kell menni vhová máshova, ahol meg az urológus lesz?



Tisztázzuk!

_ Hol és hogyan lesz pontosan ez a vizsgálat?

_ Egyszerre pontosan hány ember mehet be?

_ Hányszor kell levetkőzni, mennyire, és milyen körülmények között?

_ Az általános orvosi és az urológiai vizsgálat külön lesz szedve és több orvos végzi több helyen, mittomén szakrendelésen, (1. vizsgáló, ált. orvosi, szomszéd 2.-es vizsgáló meg urológiai) vagy egybe van véve?


_ MEGKÉRDEZTÉTEK-E MÁR MAGÁT AZ ISKOLAORVOST (vizsgálóorvost), és MEGBIZONYOSODTATOK-E MÁR ARRÓL, HOGY VAN-E ALAPJA A FÉLELMEITEKNEK? Rákérdezett-e már nála valaki arról, hogy ez az egész hogyan kerül lebonyolításra, vagy most még mindig csak spekulálgatunk azok alapján, amit a fölöttetek lévők mondtak és amit az interneten utánaolvastatok? Vagy ezek csupán sztereotípiák?



Esküszöm, az zavar, hogy nem tudom elképzelni, hogy hogyan zajlik ez az egész, mert nem látom át az egész struktúráját, nem világos hogyan épül egymásra ez az egész. Ilyen hogy suliban urológia, úgy hogy voltaképpen ált. az iskolaorvosi szobák számos helyen méretileg nem teszik lehetőve azt, hogy több orvos egyszerre dolgozhasson bent, ez még engem is meglepett.


Tisztítsuk ki a képet, mert a magam nevében segítenék jó szívvel, de így nem tudok. Mik a biztos támpontok?



Egyébként visszatérve a régi fényképre az 1930-as évekből, akkor még nem volt ennyire elkényelmesedve a világ, a fiatalok zöme sem volt "kényeske-fényeske" (félre ne érts, akinek nem inge, ne vegye magára), tehát az ember is könnyebben viselte a "kiszolgáltatottságot", ami ma pszichés zavarokat, lelki gátlásokat, dilemmákat feszültségeket okoz sokunknál. Tényleg sokat változtak az idők, bizonyos fokig jó, míg más szempontokból rossz irányba. Abban azonban egyetértek veled, hogy én is csak egy olyan személynek vetkőznék le, akiben megbízok (akarattal vagy kényszerűségből), és aki ehhez intim közeget biztosít. (És itt most elsősorban nem a bnőmre célzok... :-D)



Üdv: EE

2010. ápr. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

@ 17:02


17/F, uez volt nálunk is a suliban. Gimiben már nálunk sem nézték a nemi szerveket.

A hasat azért nyomkodják meg, mert vannak különböző belső szervi betegségek, elváltozások, amiket ránézéssel, tapintással, "nyomkodással" (vagyis enyhe nyomáskifejtéssel), esetleg kopogtátással, hallgatózással tudnak csak KIZÁRNI. Egy vizsgálat uis erről szól, hogy KIZÁRJANAK konkrét betegségeket, tüneteket, kórképeket.


Üdv: EE

2010. ápr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

Konkrétumot nem tudok,de 1 vizsgáló lesz és egy pavilonnal elválaszott rész a vizsgálon belül,a pavilonos résznél lesz az urológia,ott lesz egy másik doki is a gyorsaság kedvéért.


Szóval gatyában és polóban lehet bemenni a rendes dokihoz,ott alsóra kell már vetközni és addig le rakjuk ott a cuccunkat.És onnan már gatyába kell a pavilonba menni,az biztos hogy a rendes vizsgálóba egyszerre 3-an mennek,a pavilon az kérdés még,szerintem oda már csak 1 mehet be,remélem legalább is.Ha mind két vizsgálat megvolt,akkor felvesszük a cuccot és mehetünk.


Igen kényelmesebbek és gátlásosabbak vagyunk,de akkor sem örülnék,ha bárki bármikor megláthatna.Olyan tipus vagyok elmegyek pl úsziba,átöltözök elég gyorsan,szóval nem szeretem ha más lát,de sokkal jobban zavarna ha éppen valamelyik felnőtt rokonom,tanárom lenne ott amikor öltözök,mint ha idegen.Egyébként később úgyanolyan gátlásos emberek lettek ám az akkoriakból is,a nagyapám v. anyám sem vetközne le már öregek előtt,ők sem szeretik ha mások látják,apám is ritkán fürdik a munkahelyén,de a főnőke előtt tuti nem vetkőzne le,v. bizonyos rokonság,ismerős előtt,de szerintem ezzel mindenki így van.

2010. ápr. 18. 17:29
 34/41 A kérdező kommentje:
Azt tudom de most valaki azt mondta neki magának kellett a fitymát hátra húzni,a másiknál meg ezek szerint a doki.Tőlem nyugodtan nyomkodhatja a hasam,az orvos is szokta.Ezek szerint tényleg minden doki függő.
2010. ápr. 18. 17:31
 35/41 A kérdező kommentje:

Lassan mennem kell,de ha letudná valaki írni,hogy a fityma vizsgálata,és a fitymaféké hogy zajlik megköszöném,mert a here vizsgálatáról,meg végbélről is találta videót a goggle-ben,de erről nem jobb ha pontosan tudom hogy ilyenkor mi van.


Sokan annyit mondtak hogy csak hátra kell húzni és ennyi a doki meg már ebből lát mindent.

2010. ápr. 18. 18:13
 36/41 anonim ***** válasza:

Ez így van! A protokoll adott, azt vmeik doki így, vmeik doki úgy értelmezi ill. tartja be.


Tehát azt mondod, hogy a pavilonba nagy vszséggel már csak egy fő menne be, a vizsgálóban azonban mindig 3-man lennének, és egyenként menne be a következő pluszban?

Ha ez így van, és tényleg gyorsan haladna a dolog futószalag-elven, akkor a vizsgálóágy és a pavilon közti 2-3 lépés erejéig akarjátok felvenni a trikót? (Újabb idő...)


Arról továbbra sem írtál, hogy a dokit megkérdeztétek-e, mert ez itt mindennek a kulcsa!

Ha te vagy a szószóló, akkor a helyedben a következőt tenném.

1.) Többedmagaddal szóltok ofőnek, és kéritek, hogy hívja meg a sulidokit ofőórára, amin viszont az egész osztálynak lógás nélkül kötelező lenne a részvétel. Ha a doki akkor nem ér rá, akkor, amikor ofőóra van, akkor cseréltessétek el az egyik órát, ha az úgy megoldható, persze, miután a dokinak a rendelési ideje a suliban már lejárt.


A lényeg, hogy csináljatok azon az órán egy fórumot:

Vegyétek ezt a fórumot egy kicsit lazábbra, üljetek oda ahová kényelmes, akár csináljatok egy kört és magatok közt szorítsatok helyet a dokinak. (Ne a kör közepére ültessétek, mint vmi felsőbbrendű lényt!)

Hívjátok meg, és engedjétek be közétek az orvost órán, akkor neki is megadjátok az esélyt adtok arra, hogy megszólalhasson, és kitisztítsa a sztereotípiáktól, és aggályoktól telített képet, és arra is, hogy ő megérthessen benneteket, aggályaitokkal együtt. Mondjátok el neki a kéréseiteket, mi az, ami zavar, hogyan küszöbölnétek ezt ki? Ha ti nyittok feléje, ő is nyitni fog, (én legalábbis így tennék). Együtt keresni és megtalálni a megoldást sokkal könnyebb, mint külön-külön, és ha ti készek vagtok a kompromisszumra, cserébe, ő is megérti és akceptálja (elfogadja) a ti félelmeiteket, és egy barátibb hangvételt megütve figyelembe fogja venni azokat, és ha rákérdeztek, elmondja, melyik vizsgálat miért fontos, és hogyan végzik (gyerekeket, fiatalokat ez ált. érdekli).


Aki mer, az nyer. (OFF: Ez pont egy hete bizonyosodott be nálam, amikoris mertem megragadni a pillanatot, és cserébe nagy élményben volt részem.:ON)

Nekem ezt sikerült elérnem, éppen ezért, amíg abban a suliban tanultam, a doki mindenben a segítségemre volt, és én is bátran megbíztam benne. Kaptam tőle számos segédanyagot, tippeket, hogyan tartsam karban az egészségemet, sokat tanultam tőle. Na de ehhez meg kellett találnom vele a megfelelő hangot, pedig nekem is voltak félelmeim bizonyos fokig, én is izgultam vizsgálat előtt.



2.) Ha a doki nem megy bele a fórum-meghívásba ofőn xtül, néhányan menjetek el az ofőtök kíséretében (nyomaték) az igazgatóhoz, és beszéljetek vele is. Hátha úgy könnyebb a kompromisszumkeresés.

3.) Ha az igazgató ráhagyja a dolgot az orvosra, nem foglalkozik az üggyel és nem történik semmi, akkor szóljatok a szülőknek, és az ő segítségükkel KULTURÁLT hangnemben, megfelelő érvéléssel vitassátok meg akár egy rendívüli szülőin, amelyiken a diri és a doki részvétele is kötelező.

4.) Végső esetben közöljétek az igazgatóval és az orvossal, hogy más orvos végzi el a vizsgálatot, akiben inkább megbíztok. A vizsgálati törzslapot kérjétek ki az orvostól, vagy a vizsgálat eredményét max. hozzácsatoljátok. De a vizsgálatot el kell végezni, az alól kibúvó NINCS!


=======

Az általános urológiai vizsgálatról bővebben itt:

LINK: >> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__7..


Ebből iskolai verzióban a vizeleten kívül csak a fityma, a makk, esetleg a húgycsőnyílás, valamint a herezacskó, herék, perioneum, belső combtájék kórképeinek vizsgálata le7 esedékes, indokolt esetben a lágyéksérvé is, a többié nem valószínű. De erre kérdezzetek rá a dokinál, mert most így megint csak spekulálunk, közben te is tudod, ez iskolánként és orvosonként változó! Feleslegesen meg ne ijesztegessétek magatokat YouTube-videókkal! :-)

=======


Elhiszem, hogy ismerős előtt feszélyezve érzed magad, ha vetkőzni kell, azonban akit ismersz, tudod milyen, és a bizalmadba fogadsz, az előtt könnyebb megnyílnod, és ha lelkileg megnyíltál előtte, testileg is meg fogsz, és nem zavartatod magad, mert "bízol benne", legyen az bárki.



Remélem tudtam segíteni.

Bármi kérdésed van, nem értesz vmit, bátran és nyugodtan tedd fel, akár itt, akár >>priviben! :-)


Üdv: EE

2010. ápr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

A vizsgálat mint mondtam lehet hogy jövőre lesz,sőt tuti,a haveromék megkérdezték és hívot is, de mindenkit nagyon érdekel már most,és ofővel már előre akarunk erről beszélni,szóval tökre megnyugodttam egyidőre most,egyébként jó fej az ofőnk szóval biztos segít majd nekünk.

Mennem kell de megnézem majd mit küldtél.Köszi

2010. ápr. 18. 19:20
 38/41 anonim ***** válasza:

Nincs mit! :-)

EE

2010. ápr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Szerintem az a TE érdeked, hogy minél több dolgot vizsgáljon meg a doki, de az természetes, hogy én se akarnék az egészségügyi személyzeten kívül SENKIT a vizsgálatkor a helyre...
2010. ápr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

fitymaszűkületet úgy nézi, hogy a fitymát hátrahúzza... meg zacsitapi lesz, hogy kizárjon bármilyen elváltozást


17/F

2010. ápr. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!