Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan lehet megoldani a...

Hogyan lehet megoldani a fogpótlást abban az esetben ha az alsó fogsorban egy oldalon a 3 utolsó fog hiányzik. Implatátumot nem akarok, na meg kivehetőset sem. Létezik valamilyen más megoldás?

Figyelt kérdés

2012. okt. 25. 19:56
1 2
 11/14 anonim válasza:
Hali!Az előttem íróval egy platformon vagyunk,sőt Ő talán hitelesebb is, miután személyes tapasztalatai vannak az eljárást illetően!Szerintem gondold át,hogy neked megér-e többlet kiadást a dolog,vagy a "félmegoldás féláron"-t választod.
2012. okt. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Aláírom, hogy biztos igazatok van, és nem is annyira az ár miatt visszakozok csak.., gyerekkoromban történt velem egy olyan kézbaleset, melynek kapcsán el kellett távolítani az egyik ujjamból egy helyen a porcot és azt próbálták pótolni az akkori lehetőségeknek megfelelő "anyaggal" de mindent kidobott a szervezetem.. akkor mondta az orvos hogy sajna van ilyen semmilyen idegen anyagot nem "fogad be"..persze lehet azóta már másabb anyagokat "ületetnek be" de azért félel, na meg amúgy is fééélek...:))
2012. okt. 27. 18:53
 13/14 Varga Ercsi válasza:

Sziasztok ez engem is érdekelne nekem is lent alsó 3 fogam hiányzik, de a 3 fog helyére kinőtt a bölcsességfogam!! És én is szeretném tudni hogyan lehet pótolni csak ne kivehetőssel és nem implantáttumal ! Ugyanez a helyzet felül is 3 fogam hiányzik de fent nincs leghátul semmi fogam!!

Felső fogaimat úgy képzeljétek el hogy 1,2, 3 hiány, 4 tömött aztán semmi és ide szeretnék vmi hidas pótlást!!

Köszi a válaszokat!!!!!4

2012. nov. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 fogtunder ***** válasza:
Szia! A 3. hiány helyére inlay pótlás is lehetséges, ez azt jelenti, hogy a mellette levő foknak a tetejét kell csak kicsit lecsiszolni,ill. egy mélyítést belefúrni és aztán ezekkel egybeépített koronát ragasztanak be a kettő fogad közé. Ez még jól is jöhet ki, mert a tömött fogad is óvja majd így a beragasztás. Vagy a klasszikus pótlás, tehát tövid lecsiszolni a kétoldalt lévő 2 fogat, és így ezekre a pillérekre jöhet egy hármas tag. Fogorvossal mindenképp konzultálj. üdv.
2014. nov. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!