Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek mennyi lehet a...

Szerintetek mennyi lehet a valós koronavírussal fertőzöttek száma Magyarországon?

Figyelt kérdés
Tehát a még fel nem ismert, azonosítatlan esetek száma.
2020. márc. 9. 00:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/78 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se 7. Pl ahol én lakom, ott több embertől is hallottam, hogy kezelnek a kórházban betegeket. Mert h egy cégvezető fertőzte meg a vezetőséget egy olasz út után. Aztán már olvastam is a facen, hogy folyamatosan fertőtlenítik a céges buszokat. De a betegekről hivatalos hír nincs.

Hogy nem 7-en vanbak az tuti, ahogy ukrán beteg se 1 van. Olyan 100 körülre tippelem kb Magyarországon

2020. márc. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/78 anonim ***** válasza:
84%

A jelenlegi regisztrált esetszám csak a jéghegy csúcsa a hosszú lappangási idő, meg az enyhe lefolyású esetek miatt. Illetve a jéghegy csúcsának a csúcsa a hatóságok "nem tesztelünk szinte senkit" politikája miatt.


Tuti, hogy 1000 fölött járunk már, és hamarosan robbanni fog az esetszám. Olasz és dél-koreai adatokat alapul véve, 2-3 hét, és elérjük a 100 hivatalos fertőzés számot, onnan meg nincs megállás.

2020. márc. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/78 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már nagyon sok lehet. Majd még ezután fog kiderülni, a sok lappangási idő miatt.
2020. márc. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/78 anonim ***** válasza:
68%

Ma reggelre belázasodtam én is, a párom is.

Csak reménykedünk, hogy nem az. Hálistennek volt annyi eszünk, hogy már 2 hete sehova nem megyünk.


A kérdésre válaszolva. Sok. Több száz. 2 ember is végig lihegett rendgeteg embert mire karanténba került.


Az iráni, meg a 70 éves férfi fia.

Lényegtelen, hogy kinek a felelőssége.

2020. márc. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/78 anonim ***** válasza:
75%

1-2000 biztosan.


Onnan lehet majd látni, hogy hirtelen több megyéből bekerülnek emberek kórházba magas lázzal, köhögéssel.


Akkor biztosan tudni, hogy nem csak 7 elszigetelt eset volt.


A vírus halálozási rátája 0.5% körül lehet, Koreából kiindulva. Csak ott megcsináltak 140 ezer tesztet

2020. márc. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/78 anonim ***** válasza:
80%

14


Nem mindegy meddig fertőz egy ember, ha igaz amit írtak valahol, hogy a 70 éves bácsi fia már volt a Szent László kórházba(vagy hol) és vizsgálták, ha elengedték anélkül, hogy letesztelték volna koronavírusra, akkor megvalósul ez a kitétel:

,,Ha azok, akik szándékos magatartásuk miatt megfertőznek valakit, akkor akár súlyos testi sértés miatt is felelhetnek. Abban az esetben, ha haláleset történik halált okozó testi sértés miatt vonják őket felelősségre – mondta a rendőr ezredes." Ez a kormány honlapján szerepelő mondat! Kit terhel a felelősség egy idős,beteg ember valószínűsíthető haláláért és azért, hogy a fia tovább tudott fertőzni? A szabályalkotót.Szerintem ez igen is fontos.Ismétlem, abban az esetben ha valóban járt a fia vizsgálaton és elküldték.

2020. márc. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/78 anonim ***** válasza:
89%

Biztos hogy járt vizsgálaton.


Sajnos lassan 10 körüli a közvetlen ismerőseim száma, akik valamilyen módon érintettek. Tudtommal senkin nem végeztek tesztet.


Páran kerültek karanténba, betegekkel együtt (őket nem ismerem személyesen, csak kollégáim. Ők már otthon vannak)

2020. márc. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/78 anonim ***** válasza:
81%
Kb 300-400
2020. márc. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/78 anonim ***** válasza:
77%
Biztos hogy nagyon sok! Tegyük fel egy ember (koronavirusos) vegig megy a metróval és máris több embert megfertőz aztán ők is tovabb fertőz nem szoval szerintem tobb száz ember mar az !
2020. márc. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/78 anonim ***** válasza:
80%
Nem lehet több 1500-nál. Reálisabb az 500-700 ember országosan. Viszont mivel azt hisszük náthás, így terjedni fog. Egy hét mulva másfélszer annyian lesznek
2020. márc. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!