Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek mennyi lehet a...

Szerintetek mennyi lehet a valós koronavírussal fertőzöttek száma Magyarországon?

Figyelt kérdés
Tehát a még fel nem ismert, azonosítatlan esetek száma.
2020. márc. 9. 00:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/78 anonim ***** válasza:

70


Ez azért érdekes, mert tegnap eset a m1 késő esti adásában pld elismerték, hogy 12 kollégájuknál elvégeztették a koronavírus tesztet akik közvetlen kapcsolatba kerültek egy másik ugyancsak velük dolgozó stábtaggal.Nyilván míg nem derül ki ,hogy vaklárma addig bent kellett maradniuk, ergo megfigyelték őket, aztán kiderült vaklárma.

2020. márc. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/78 anonim ***** válasza:

Vészhelyzetet nyilvánítottak ki... az nem elég pánik már?


[link]


Az orvosi kamara szerint zéró szinten áll az eü dolgozók védelme, ami felveti hogy egy hét sincs amíg össze nem dől az egész kóceráj.


Ők kérik maradjanak otthon az emberek'

2020. márc. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/78 anonim ***** válasza:
21%

"MOK: Nincs megfelelő védőfelszerelésük az egészségügyben dolgozóknak"


Minek is, ha nem véd meg semmitől ? :XD


szokásos index-fake news

2020. márc. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/78 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem több ezer is lehet. De annyira foglalkozik velük a kormány, mint az egészségüggyel általában. Anyukám munkahelyén is fertőzött egy külföldről hazatérő kolléganő. És a koronavírusos beteget nem ismerték fel a korházban, csak miután visszament (és a fél világot végigfertőzte). Egyébként fertőtlenítőszerből sincs túl sok a kórházakban, ezt nővér ismerőstől tudom (mondjuk a koronavírus előtt sem volt, ahogy wc papír, ágynemû, gumikesztyû se mindig).
2020. márc. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/78 anonim ***** válasza:

"Anyukám munkahelyén is fertőzött egy külföldről hazatérő kolléganő."

Honnan tudod, hogy fertőzött? És miért nem maradt otthon, ha fertőzött?

2020. márc. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/78 anonim ***** válasza:

#73, Te csak ezt az orbitális f...ságot tudod nyomatni?


N95 maszk

Szemüveg

Kámzsás overál

Fertőtlenítés


Kb 99%-os védelmet jelent egy EÜ dolgozó számára.


Elvileg van 60 ezer db félálarc, de hiszem ha látom. Majd ha az ápolók nem orvosi maszkban lesznek a fotokon...

2020. márc. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/78 anonim ***** válasza:

Több ezer? Lehet, de a külföldi országok statisztikáiból kiindulva egyelőre teória a több ezer.


Amúgy nem tudom miért akarják ennyien, hogy itt is valami olasz helyzet legyen, néha azt veszem ki, mintha titkon ezt akarnák, erre vágynának az emberek. Hogy bebizonyosodjon valami, hogy na, a magyar egészségügy összeomlott. Tényleg ezt várják az emberek? Vagy hogy majd jól kilehet nevetni a jelen kormányunkat több ezer emberen keresztül? Ne már.


Oké, hogy most mindenhol elkezdett emelkedni a szám, mármint más európai országokra gondolok, de mondta bárki is, hogy olyan lesz, mint az olaszoknál? Vannak azért fegyelmezettebb országok, mint Olaszország, azért ők nem kimondottan a fegyelemről és a szabályokról híresek. Elég a robogós kultúrájukat megnézni, és az egy volt a sok közül.


Persze az engem is foglalkoztat, hogy hol és mikor lesz a vége az emelkedésnek, amikor már nem emelkedik, hanem stagnál, majd csökken.

2020. márc. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/78 A kérdező kommentje:

"Vagy hogy majd jól kilehet nevetni a jelen kormányunkat több ezer emberen keresztül?"


Én nem nevetem ki. Tudom, hogy mindent megtesznek az emberek megvédése érdekében, de ők sem mindenhatók. Szerintem elkerülhetetlen, hogy Magyarországon járvány alakuljon ki, ami nem a kormány hibája lesz. Ez egy rengeteg összetevős dolog, ami főleg a nyugati járványnak köszönhető. Az Unión belül egyszerűen túl nagy a mozgás a különböző országokon belül, és ha valahol kialakul a járvány, az elkerülhetetlenül át fog terjedni a többi országra is. Ha tehát Magyarországon járvány alakul ki, az sokkal nagyobb mértékben az olaszok hibája, mintsem a magyar kormányé.

De már nem csak az olaszoknál sok a fertőzött, hanem egész Nyugat-Európában, tehát nagyrészt emiatt nálunk is sok lesz.

De annak sincs értelme, hogy az olaszokat vagy bárkit hibáztassunk, nem még a kormányt. Csak mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy minél kevesebb ember kapja el anélkül, hogy egymásra mutogatnánk, egymást hibáztatnánk, gyűlölnénk egymást, és ennyi.... Majd ezen is túl leszünk, mint mindenen.


Egyébként magát a vírust nem a kormány terjeszti, hanem az emberek adják át egymásnak, tehát ha valaki tehet a vírus terjedésének megállítása érdekében, az nem a kormány, hanem TE MAGAD vagy.

2020. márc. 12. 16:30
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!