Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem záratják be a...

Miért nem záratják be a dohányboltokat, ha köztudottan a dohányzás a legkárosabb alapbetegség a koronavírus esetén?

Figyelt kérdés
A koronavírusban azok betegszenek meg a legtöbben, akiknek valamilyen tüdőproblémájuk van, és kiemelten veszélyeztetettek a dohányosok. Az addig még elmegy, hogy főként miattuk szívunk mi is most, de nem kellene legalább a járvány idejére bezáratni a dohányboltokat, ha már a ruhaboltokat bezáratták?
2020. ápr. 9. 11:30
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
69%
Majd aki akar, az leszokik magától. Tök felesleges itt hirdetni az igét, mert senki, ismétlem SENKI nem fog azért leszokni, mert itt céltáblának használják őket. Max. még idegesebb lesz a piszkálódásoktól, ami miatt még többet fog cigizni. Szóval, jó lenne már leszállni erről a témáról. Nem tudom, aki nem dohányzik, mi a francnak foglalkozik ezzel, nincs jobb dolga?? Nem fújjuk a pofájába a füstöt, szóval, kösse már le magát az ilyen valami értelmes dologgal, ne a gyakorin kötözködjön.
2020. ápr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
11%

Azért ez nem teljesen így van.


Élelmiszert vásárolni oké ha kimegy az ember... de egy kábítószerért áll sorban, fizet a trafikban, átveszi az árut közben növeli a fertőzéskockázatot.


Hazaviszi anyunak, apunak, gyerekeknek és terjed a kórság. Koránt sem magáért felelős az ember, hanem terjeszti a kórt és másokat is megöl egy szórakozás miatt.


Egy olyan drog miatt ami amúgy súlyosan megsokszorozza a COVID halálozási esélyeit 😃


Ironikus nem?

2020. ápr. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó! Milyen jó, hogy szerinted csak a traffikból tudom hazavinni a kórságot a családnak. Örülök, hogy az élelmiszer vásárlása közben nem fenyeget a veszély, hogy netán "megkoronásodom". 😀
2020. ápr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
37%

#24: Látom logika nem az erősséged.


Élelmiszert muszáj venni, mert éhenhalunk. Az egy olyan kockázat amit be kell vállalni.


Egy legális drogért sorbanállni a trafikban NEM létszükséglet, nem vállalható kockázat...


...

Mondom mindezeket úgy, hogy én is cigiztem lájtosan a "haverok" miatt gimiben és egyetemen, és csak vasakarattal tudtam letenni, végleg.

2020. ápr. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
73%
Képzeld, nem szokott sorban állás lenni a dohányboltban. Egy vagy két ember max, ellentétben a mellette lévő élelmiszerbolttal, ahol egymás nyakán állnak az emberek. És nincs kinek "hazavinnem" semmit, mert egyedül élek, és az az egyéni döntésem, hogy otthon cigizve mit ártok magamnak. Jó lenne, ha ebben az amúgy is kiélezett helyzetben nem igyekeznénk még egymásnak is ugrasztani az embereket, van elég baj enélkül is, úgyhogy tényleg jó lenne már hanyagolni az olyasmiket, mint itt a dohányosok b..szogatása.
2020. ápr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
26%

Gyanítom, itt a kérdezőnek is csupán ez volt a szándéka, hogy összeugrassza a válaszolókat egy b..uzi primitív kérdéssel.

Egyébként semmi gond nincs a logikámmal, kedves 69%-os, köszönöm. A nyavaját elkaphatom ha csak egy ember van mellettem, sőt, akkor is ha 10 ember van körülöttem. Pláne így, hogy én még azóta is járok dolgozni, nemcsak a trafikba meg az élelmiszer boltba. ;)

2020. ápr. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
55%
A "kedves" 69%-os válaszolót pedig jó lenne már kitakarítani innen, mert úgy gondolom, egy (bármilyen" nyilvános fórumon olyan kijelentést tenni, hogy a "dohányosok gyilkosok", több, mint megengedhetetlen. Jó lenne, ha megadná az elérhetőségét, mert vannak módszereim, hogy "eltakarítsam" és nem csak innen. Úgyhogy kedves #11-es válaszoló, várom az elérhetőséget, vagy légy kedves töröltetni a hozzászólásod.
2020. ápr. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
13%

Nekem mindegy, szívjátok csak. Majd megszívjátok...


A kérdés az egészség/immunrendszer topikban lett feltéve, szóval itt nem fogja senki a kátrányszívók lelkét simogatni.


Kívánom mindenkinek azt az látványt, amikor meglátja az egyik dohányos rokonát vérbe fagyva, halottan rákos tüdővel. Sok év dohányzás után egyik reggel megfulladt a ráktól, összeesett. Leborult a konyhakőre mint egy zsák és még egy napig állt a holtest mire megtaláltuk reggel.

2020. ápr. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell bantani a cigiseket. Megoldja a covid a TB helyett. Valami 15x-20x magasabb a halalozas a cigiseknel. Annyival kevesebb proli lesz, akit az adobol kell eletben tartani. En sajnallom oket hogy a virus ennyit atsegit a masvilagra. Nekem volt egy rokonom aki a tudosszanatorium kertjeben is dohanyzott xddd ezektol akarod elvenni a trafikot? :d
2020. ápr. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
60%
Elég sok mindenben meg lehet halni. Igazán sajnálom, hogy ez történt, de én meg kívánom neked (ha már ennyire kedves vagy), hogy találd meg Húsvétkor a hozzátartozódat, aki akkor lett öngyilkos. Dohányzott, keményen, de nem abba halt bele, semmi baja nem volt a tüdejének. Nekem már mindenkim meghalt, szóval, ezzel a szöveggel engem nem fogsz meghatni. Ja, várom továbbra is az elérhetőséged, hogy elrendezzük ezt a kis problémát. Engem elég nehéz kihozni a sodromból, de neked sikerült és ezt szeretném viszonozni.
2020. ápr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!