Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem záratják be a...

Miért nem záratják be a dohányboltokat, ha köztudottan a dohányzás a legkárosabb alapbetegség a koronavírus esetén?

Figyelt kérdés
A koronavírusban azok betegszenek meg a legtöbben, akiknek valamilyen tüdőproblémájuk van, és kiemelten veszélyeztetettek a dohányosok. Az addig még elmegy, hogy főként miattuk szívunk mi is most, de nem kellene legalább a járvány idejére bezáratni a dohányboltokat, ha már a ruhaboltokat bezáratták?
2020. ápr. 9. 11:30
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
60%
Persze, nem muszáj, mert így is megtalállak, már folyamatban van.
2020. ápr. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
54%

A "kedves" 69%-os válaszolót pedig jó lenne már kitakarítani innen, mert úgy gondolom, egy (bármilyen" nyilvános fórumon olyan kijelentést tenni, hogy a "dohányosok gyilkosok", több, mint megengedhetetlen".


Tuti, hogy ő az, aki itt a GYK-n a koronás témáknál rendszeresen kommentelve, kioktat mindenkit, statisztikai adatokat sorol a vírussal kapcsolatban, és aki nem marad otthon, az szégyellje magát...Biztos unatkozik.

Legyilkosozni a bagósokat meg elég erős. Jóval károsabbak az egészségre a járművek és a gyárak által kibocsátott légszennyező anyagok. Normális bagós nem fújja más képébe a füstöt ill. ablakot nyit.

Egyébként meg, nem elég, hogy ez a vírus ilyen brutál mértékben felkavarja a mindennapjainkat, még össze is ugrasztja az embereket. Pl. a tömegközlekedésben is mennek a beszólások, ha maszkja van, azért, ha nincs, azért, méricskélik a távolságot, ha netán pár centivel túllépi valaki, már megy a szidalmazás. Meg ha valaki urambocsá levegőzik. Lehet itt "fogjunkössze" dalocskákat énekelni, meg tapsolgatni, nagyon álszent! Amikor az emberek egymásra acsarognak. Szomorú.

Most a dohányosok vannak soron. Legközelebb melyik réteg következik?

2020. ápr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
15%

Aki megfenyegetett (életveszélyesen), annak üzenem hogy gratulálok.


Azért mert le mertem írni hogy a dohányosok komoly veszélyben vannak, amellett többszörösen kerülnek lélegeztetőre - más elől- elvéve az intenzív ágyat.


Ez sajnos az igazság. Ha valaki nem képes szembenézni vele azt sajnálom. Próbálok rávenni másokat hogy szokjanak le minél előbb, mert a kórházban már nehéz lesz.


Ez pedig nem a dohányzás népszerűsítő topik, hanem EGÉSZSÉG! Itt a leszokásban kéne egymást segíteni, nem a dohányzást népszerűsíteni.


Engem legalábbis a halott rokonom józanított ki (illetve a most áttétes tüdő agyrákos középkor nő barátunk, meg kb az idők során 3 elvesztett családi barát), azóta nem vagyok hajlandó elfogadni még sörözésnél sem egy cigit sem, és tűzzel vassal küzdök a dohányzás ellen.


Reméltem hogy a COVID járvány felnyitja a szemeket, de már látom reménytelen ügy. Nagyon sajnálom :(

2020. ápr. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
18%

...de legyen, nyíltan bocsánatot kérek a dohányosok társadalmától amiért legyilkosoztam őket.


Belátom ez erős volt.


Viszont én segítettem már leszokni embereknek, és néha a kijózanító beszéd az egyetlen ami hat

Néha sajnos rá kell világítani, hogy pl ilyen esetben egy járványos tüdőgyulladásnál mit jelent dohányozni.


Nem csak a dohányzás, de a vaping is kockázat. Egyszerűen már abban is, hogy ki kerül súlyos, kritikus állapotba...


[link]

2020. ápr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
28%
En csak a bagosokban azt nem ertem, hogy ki az aki egyaltalan nem akar leszokni? Konkrtetan vannak olyan cigisek akik nem csak azert cigiznek es jarnak trafikba, mert egy rossz szokas/fuggoseg amitol amugy szabadulnanak ha tudnanak? Tehat van meg cigis aki pl most a virus alatt is elvezi a cigit es nem akar leszokni? Bocsi ha hulyeseget kerdezek, en nem ertem csak. De en tuti le akarnek most szokni. Vmi ragoval vagy tapasszal. Az nem jo trafik helyett?
2020. ápr. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
21%

Simán vannak ilyenek. Sőt a többség ilyen. Ez pszichológia. Az erős fizikai addikció mellett pszichikai is van. Egy rítussá válik ez...


Pl négy közeli kollégám dohányzik. Abból a titkár csajnak próbálok segíteni, mert kepeszt hogy leszokjon. Viszek neki almát mindig meg ilyenek... jön egy feszkó, már lent látom cigizni. Leszokik, visszaesik, leszokik, visszaesik.


A másik három egyáltalán nem is akar leszokni, semmi áron. Óránként-kétóránként leugranak a parkolóba, mellette KV, dumálgatás stb. Egy belső kör alakult ki. Én abszolút megértem hogy fun dolog ez. Csak most végzetes lehet. Az egyik lány az aki enyhe lázzal köhögéssel fekszik otthon már 2 hete és nem voltak hajlandók tesztelni, mert nincs magas láza. Eddig megúszta még ha covid is, nem ment rá a tüdejére.

2020. ápr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
47%
Terelődjél már el innen 69-es és osszad az igét inkább az ezotéria rovatban, mert nem csak egy embert fogsz magadra haragítani. Vagy dugjál egy jót, az segít levezetni a feszkót és addig sem minket csesztetsz.
2020. ápr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
27%

Ez továbbra is az egészség rovat. Nem egy dohányzást népszerűsítő klub.


Ha nem tetszik, és feszít az ideg akkor szívjál el egy cigit, meg mégegyet, aztán mégegyet, ahogy szoktál.

2020. ápr. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
22%

Terelődjél már el innen 69-es és osszad az igét inkább az ezotéria rovatban, mert nem csak egy embert fogsz magadra haragítani. Vagy dugjál egy jót, az segít levezetni a feszkót és addig sem minket csesztetsz.

Trollnak Te beszélhetsz...

2020. ápr. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
24%
De azt nem ertem, hogy miert nem zarjak be a francba a trafikokat es csak a patikaban lehetne nikotinos ragot meg tapaszt kapni? Az miert nem jo? Nikotinnak nikotin.
2020. ápr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!