Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem záratják be a...

Miért nem záratják be a dohányboltokat, ha köztudottan a dohányzás a legkárosabb alapbetegség a koronavírus esetén?

Figyelt kérdés
A koronavírusban azok betegszenek meg a legtöbben, akiknek valamilyen tüdőproblémájuk van, és kiemelten veszélyeztetettek a dohányosok. Az addig még elmegy, hogy főként miattuk szívunk mi is most, de nem kellene legalább a járvány idejére bezáratni a dohányboltokat, ha már a ruhaboltokat bezáratták?
2020. ápr. 9. 11:30
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
100%
Cigaretta egyenlő jövedéki adó...állambácsi zsebébe.
2020. ápr. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
30%

Ja. Az adók elsősorban. Másrészt meg közfelháborodást váltana ki. A nikotintapasz/rágó az nem ugyan az a fíling... és ez tényleg igaz.


Az agy jutalomrendszere elég bonyolult jószág, és a dohányzás mellé "pavlovi reflex" alakul ki. Maga a dohányzás, füstölés érzése is dopamin felszabadulással jár... én ezt pontosan tudom, bulikon én is cigiztem. Jó volt. Aztán egyszer csak a buszmegállóban is rágyújtottam volna stb.


Ezért részben a vaping (ecigi) már kiválthatja a cigit, mert stimulálja a cigizés érzést.

2020. ápr. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
57%

"Nekem meg a szabadság hiányzik kiba..ottul. Mégis elviselem. Ha én elviselem, akkor nekik sem ártana."


Nekem is hiányzik, csak én már 4 éve nem tudok kimenni a lakásból, mert szklerózisom van.Max 20-30 lépést tudok tenni és nem nagyon tudom használni a lépcsőt. Ha én elviselem, te is viseld el.

Amúgy meg nem kellene a dohányosokra fogni a koronavírust.

2020. ápr. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
64%

Ugye sclerosis multiplex mellett nem dohányzol?

Gondolom nem.


Amúgy nem fogja senki a koronavírust a dohányosokra. Viszont jelentős mértékben többen halnak meg, több kórházi ágyat foglalnak, több gépet, orvost és nővért. A kínai statisztikában azt gyanítják hogy a férfiak között ezért végzett sokszoros pusztítást, mert ott a nők nem nagyon dohányoznak.


Itt is írta valaki, most is tömeg képződött a trafikok előtt, lehetetlen volt a 2 métert tartani, megrohamozták a boltot... ezek után nincs miről beszélni.

2020. ápr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
100%

De igen, dohányzom. Nem ettől lett szklerózisom.

Viszont próbálok nagy nehezen magamtól leszokni. Mert mikor segítséget kértem a körzetimtől, annyit tudott csak mondani, hogy vegyek magamnak nikotintapaszt. Kösz...:D Azt magamtól is tudtam, meg azt is,hogy az kb semmit nem használna, mert nekem tulajdonképpen a rágyújtás mozdulatsora hiányzik, és hogy legyen a kezemben valami. Ha hiszed, ha nem, cigirágó van most is a kezemben.

Ha meg csinálok valamit, akkor eszembe sem jut rágyújtani, a kórházban pl. meg soha nem mentem le dohányozni. Valahogy ott kibírom. Ezt én magam sem értem, miért van így.

Szóval kevesebbet és kevesebbet szívok, olykor ha rá akarok gyújtani, magamra szólok, hogy most még nem. Lassan azért jutok valamire úgy tapasztaltam.

Abban meg igazad van, hogy nem a dohányosokat okolják, én értettem félre valamit.

De azért az tényleg vicces, hogy hogyan lehet a dohányboltok és a ruhaboltok nyitvatartását összehasonlítani, meg hogy mi lesz itt, és akkor a dohányosok nyugodtan szívhatják a cigarettát.:D A gondolatmenetet nem értetem. De ezzel nem vagyok egyedül szerintem.

2020. ápr. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
*A gondolatmenetet nem értettem. (javítva a t)
2020. ápr. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!