Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem értik meg csomóan,...

Miért nem értik meg csomóan, hogy az orvosi maszktól sem csökken a vér oxigénszintje?

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem. Második napon MINDEN diákkal (1120 fő a mi sulinkban) kitölttettek egy kérdőívet, ami kötelező. abban leírhatták, hogy kényelmes-e kapnak-e levegőt zavarja-e őket.


Jé érdekes egyetlenegy gyerek sem írta, hogy ne kapna levegőt. Ma délután felolvasta az igazgató a hangosbemondón, hogy 21-en írták azt, hogy kényelmetlen, 40-en azt, hogy idegesítő és 0 (nulla) írta azt, hogy nem kap levegőt.


Ez nem elég indok? Hogyne megfulladunk a maszkban. :D ennél angyobb álhírt nem is hallottam. Meg rosszul lesznek.


Amúgy gimiről van szó, én 10.-es vagyok. a 5.-es "kis"lányok, fiúk is simán tudják hordani az ffp2-es 3-mas maszkot gond nélkül.

De egyesek meg 2 perc vonatúttól játszák az ájultat.

Osztálytársaim körében tapasztalatként az futott körbe, hogy ha beszívom a levegőt és érzem az arcomon, hogy hideg, akkor 1. a másik irányba miért ne működne, tehát kifújom a maszkon ekresztül a széndioxidot 2. friss levegőhöz jutok.


Mi kézteti az embereket arra, hogy így megjátszák magukat? Ha igaz lenne akkor már mindenki megfulladt volna :D 5000 emberből úgyis lesz 5 ember aki Karenként viselkedik és játsza az agyát, de ezen kívül még mindig nagyon sok a kattant akik beveszik, hogy nem kapnak levegőt.

Szerintem ők nem is akarnak :/


2020. szept. 2. 14:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Sok a buta ember, az öregek között is. Mint ezen a fotón láthatók, akik a minap egy könyvbemutatón vettek részt, pedig a többségük magasan iskolázott:


[link]

2020. szept. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
66%
A nem kap levegőt opciót kinek kellett volna bejelölnie? Aki tényleg nem kap és már rég megfulladt? Mert akkor már elég problémás írogatni. Vagy mire gondolt a költő?
2020. szept. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
12. hát ezaz. senki nem fulladozik. főleg nem fullad meg. Aki fulladozik az maszk nélkül is fulladozik. Érdekes barátnőm nővére orvosnak tanul és 19 éves korában ráadták pár éve a maszkot. érdekes tud egész nap abban lenni. pedig az ffp3-mas. már 5 éve.
2020. szept. 2. 23:29
 14/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, nagyon komoly problémát hosszú távú hordás után fog okozni. Pl. ha napi 8-10 órát folyamatosan rajtad van, nem veszed le és ez így megy évek, évtizedeken keresztül.


A kövérséggel járó egészségügyi problémák is később alakulnak ki.


Azért gondolj már bele józan paraszti ésszel, kinek a tüdeje kap több friss oxigént, akin van maszk vagy akin nincs? A kilélegzett széndioxid a két esetben hova távozik? A maszk egy gát, egy akadályozó tényező.


Pénzért nagyon sok mindenki megvehető. Aki buta, nem használja az agyát gondolkodásra az feltétel nélkül mindent elhisz, őt az orránál fogva lehet vezetni.

2020. szept. 3. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!