Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Orvosi végzettségűek/orvostanh...

Orvosi végzettségűek/orvostanhallgatók! Hogyan vélekedtek a mostanában kialakuló koronavírus-vitá(k)ról? (Gődény/Boldogkői, stb.)

Figyelt kérdés

Aki a szakmában benne van, az gondolom ismeri, miről van szó, de azért "emlékeztetőnek" például:


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=WTIgoWUH9Mo


https://www.youtube.com/watch?v=zWG4uAcNYjE


[link]


stb. stb.



Köszönök minden hasznos választ előre is!



2020. szept. 23. 20:25
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
 161/170 anonim ***** válasza:
159. Sehol nem mondtam olyat, hogy hülyék vagytok, s le vagytok fizetve, te viszont vádolsz olyan dolgokkal, amit soha nem tennék meg, mindig a becsületesség híve voltam. Az viszont szomorú, hogy sokan egy ez vannal lerendezitek azt, hogy a kormány pont engem, ahol alig van kontakt, zárat be bizonytalan időre, aztán, hogy miből kap a gyerekem enni, miből fizetem a számláimat, ti pont lesz.... Nem kívánom nektek ezt a helyzetet, sokan vagyunk ezzel így, akik csak dolgozni szeretne, mindegy, ha 5 maszkban, akkor abban. Mindig ügyeltem a higiéniára, a maszkra, s ezek szerint teljesen felesleges volt. Azt is elfogadom, hogy valahol súlyos a helyzet, de az én városkám pont nem tartozik bele. Elég szomorú, hogy ilyen indulat van bennetek, de már a kormányt valamiről felelősségre kellene vonni, rögtön csöndben vagytok, egymással könnyebb. Ez is ennek a féreg kormánynak a célja. Na mindegy is, pontosabban nem mindegy, szomorú.
2021. márc. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/170 anonim ***** válasza:

Te talán nem, de a többi, ilyen konteókat terjesztő **** igen. És nehéz elvonatkoztatni, bocs.

"de már a kormányt valamiről felelősségre kellene vonni, rögtön csöndben vagytok, egymással könnyebb"

Most viszont én kérdezlek téged, hogy mi hol mondtunk ilyet, hmmm?

Mert nemhogy nem mondtunk, hanem az ellenkezőjét tettük, elmondtam, hogy mennyire rühellem őket.

Ki fogtok nyitni elvileg, négyzetméteres beosztásban, vagy rosszul tudom? Máshol nem kicsi összeggel támogatnak titeket, de, mint mondtam, itt az ehhez szükséges pénzt már ellopták. Mindenesetre ha ki lehet nyitni így, az jobb lesz, mint a semmi.

2021. márc. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/170 Barbell Deadlift ***** válasza:
31%

"159. Sehol nem mondtam olyat, hogy hülyék vagytok, s le vagytok fizetve, te viszont vádolsz olyan dolgokkal, amit soha nem tennék meg, mindig a becsületesség híve voltam"

Bocs, te beszéltél tényekről. A tények meg azért tények, mert bármikor bizonyítható. Én ezt a bizonyítást várom már 1 éve a vírustagadóktól. Mert ugye 1 éve terjednek az ilyen okosságok, hogy "tilos boncolni", "nem is annyian halnak meg, de mindenkit odaírnak", "a haverom szomszédja öngyilkos lett, mégis covid halottként van bejegyezve", "egy ismerős mesélte, hogy a boncorvos(!) megkérdezte a családot, hogy ráírhatják-e a lapra, hogy covidban halt meg, pedig balesete volt".

Szóval 1 éve várom ezekre a bizonyítékot, de még eddig semmi...



"Az viszont szomorú, hogy sokan egy ez vannal lerendezitek azt, hogy a kormány pont engem, ahol alig van kontakt, zárat be bizonytalan időre, aztán, hogy miből kap a gyerekem enni, miből fizetem a számláimat, ti pont lesz...."

Vegyük már külön ezt a két dolgot. Egyrészt, van egy járvány, amit epidemiológiai intézkedésekkel kell(ene) kordában tartani (tilalmak, boltzárlat, stb). És van ennek egy gazdasági vetülete, amit a kormánynak egy gazdaságvédelmi tervvel kéne kezelnie. Az, hogy sz@rnak az emberekre, és az elmúlt 10 év propagandája után ciki lenne bevallani, hogy üresen tátong az államkassza, mert Mészárosék mindent lenyúltak, az egy dolog. De attól még, hogy sz@rháziak, még az epidemiológiai intézkedések szükségesek. Tehát kezeljük már külön ezt a dolgot, mert ez nem a "vagy" kérdése, tehát hogy vagy lezárunk, és megmentjük a vállalkozókat. Ha nem zárunk le, akkor is csődbe megyünk, ha meg lezárunk, akkor is, tehát magát a lockdown nem ússzuk meg. Ezen felül miért én tehetek arról, hogy az állam benne hagyta a fekáliában az embereket?


"Elég szomorú, hogy ilyen indulat van bennetek, de már a kormányt valamiről felelősségre kellene vonni, rögtön csöndben vagytok, egymással könnyebb"

Ki van rögtön csöndben, meg ki védte itt a kormányt??

2021. márc. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/170 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos nagyon sok depresszióba esett embert ismerek ezeknek a lezárásoknak “köszönhetően”, ami igencsak immunromboló. S amit a média csinál, az is nonszensz, a tájékoztatással egyetértek, nem ezzel van a baj, a rettegésben tartással viszont nagyon nem. Ha jól tudom, ebből a betegségből is szép számmal meggyógyulnak, talán erre kellene fókuszálni, azt kellene nyomatni, s azok az emberek se pusztulnának bele a félelembe, akik tv előtt gubbasztanak állandóan. Nagyanyám az élő példa rá, mióta nem néz tévét, nem olvassa a híreket, sokkal jobb a kedve, elmegy sétálni, persze nyilván nem ez a tévének célja. De talán őket is érdemes lenne felelősségre vonni, nem rendelkezek kimutatásokkal, de szerintem ezt bárki elfogadja, hogy a tévé mennyire káros, s pont hozzájárul, hogy ti eü-sök leterheltek legyetek.
2021. márc. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/170 Barbell Deadlift ***** válasza:
67%
*tehát hogy vagy lezárunk, vagy nem, és megmentjük a vállalkozókat.
2021. márc. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/170 Barbell Deadlift ***** válasza:
31%

"Sajnos nagyon sok depresszióba esett embert ismerek ezeknek a lezárásoknak “köszönhetően”, ami igencsak immunromboló. S amit a média csinál, az is nonszensz, a tájékoztatással egyetértek, nem ezzel van a baj, a rettegésben tartással viszont nagyon nem. Ha jól tudom, ebből a betegségből is szép számmal meggyógyulnak, talán erre kellene fókuszálni, azt kellene nyomatni, s azok az emberek se pusztulnának bele a félelembe, akik tv előtt gubbasztanak állandóan. Nagyanyám az élő példa rá, mióta nem néz tévét, nem olvassa a híreket, sokkal jobb a kedve, elmegy sétálni, persze nyilván nem ez a tévének célja. De talán őket is érdemes lenne felelősségre vonni, nem rendelkezek kimutatásokkal, de szerintem ezt bárki elfogadja, hogy a tévé mennyire káros, s pont hozzájárul, hogy ti eü-sök leterheltek legyetek."


Miért, ha holnaptól megszűnik Magyarországon a sajtó működése, akkor hirtelen vége lesz a járványnak?

2021. márc. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/170 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem mondtam sehol, csupán annyit, hogy káros, amit művelnek, mert ettől senkinek nem lesz jobb, nálatok nem lesz kevesebb beteg, s azt is lásd, ha nekem, s több vállalkozásnak elfogy a megtakarítása, nem lesz miből fizetnünk a TB-t, eü biztosításokat, hozzájárulást. Értsd már meg, hogy ez rólatok is szól, ne csak a rosszindulatú vállalkozót keresd a válaszaimban.
2021. márc. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/170 anonim ***** válasza:
91%

Milyen média tart félelemben?

Mert amit én olvasok, ott elmondják, összeszedik a releváns információkat, tényeket, adatokat.

Ha valaki a Blikk olvasásával meg a Tények hallgatásával gyűjt infókat, és emiatt él rettegésen, azért nehogy már a komplett "média" legyen a hibás. De egyébként ha ilyen forrásokból tájékozódik, akkor nem a covidtól fog rettegni kizárólag, hanem pl a sültkrumplitól, ami -emlékeim szerint- a Tények szerint szintén ölhet.

2021. márc. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/170 Barbell Deadlift ***** válasza:
31%

"Ezt nem mondtam sehol, csupán annyit, hogy káros, amit művelnek, mert ettől senkinek nem lesz jobb, nálatok nem lesz kevesebb beteg, s azt is lásd, ha nekem, s több vállalkozásnak elfogy a megtakarítása, nem lesz miből fizetnünk a TB-t, eü biztosításokat, hozzájárulást. Értsd már meg, hogy ez rólatok is szól, ne csak a rosszindulatú vállalkozót keresd a válaszaimban."


Nekem most ment csődbe a vállalkozásom. És pont ugyan így csődbe ment volna, ha nincs lockdown, meg "koronapánik". Csak amíg most úgy mentem csődbe, hogy "csak" 20 ezren haltak meg (és még pár 10 ezer ember szenved a post-covid miatt), addig úgy is csődbe mehettem volna, hogy 80 ezren halnak meg, és több százezer ember szenvedne maradandó egészségkárosodást a covid miatt.

Az a lényeg, hogy mindenképp összeomlik a gazdaság, ha egy ilyen járvány van, csak nem mindegy, hogy ez hogy megy végbe.

2021. márc. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/170 anonim ***** válasza:
93%
Na igen, egy kezeletlen járvány is gazdaági válságot okoz, csak más miatt.
2021. márc. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!