Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Orvosi végzettségűek/orvostanh...

Orvosi végzettségűek/orvostanhallgatók! Hogyan vélekedtek a mostanában kialakuló koronavírus-vitá(k)ról? (Gődény/Boldogkői, stb.)

Figyelt kérdés

Aki a szakmában benne van, az gondolom ismeri, miről van szó, de azért "emlékeztetőnek" például:


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=WTIgoWUH9Mo


https://www.youtube.com/watch?v=zWG4uAcNYjE


[link]


stb. stb.



Köszönök minden hasznos választ előre is!



2020. szept. 23. 20:25
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/170 anonim ***** válasza:
85%
Hát ezt nem hiszem el... Érdekes módon amiket linkeltél pont semmiben nem gődényék nézeteit támasztják alá sőt! Nemrég volt egy ilyen "kérdés", ahol a kérdező nem bírta felfogni, hogy NEM a korlátozások ellen szólt a szindémiás tanulmány, hanem azt mondta, hogy a korlátozások nem elegek, a civilizációs betegségek kezelésére is szükség van! Én, veled ellentétben tényleg rendszeres olvasója vagyok az orvosi és egyéb tudományos oldalaknak, és elmondhatom, hogy azt állítani, hogy a tudomány gődényék verziója felé akár egy millimétert is elmozdult volna, HAZUGSÁG! Az utolsó mondatod pedig nem a lehető legértelmesebb, de annyit ki tudtam hámozni belőle, hogy szerinted igazak a konteósok PCR teszttel szembeni állításai(hülyeségei, inkább)-hát marhára nem, ezt tessék szépen elfelejteni.
2020. okt. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/170 anonim ***** válasza:
0%
72-es nem értelek. Te valami "valóságtagadó" vagy? Átértelmezed, átírod a valóságot ha az neked nem szimpatikus?
2020. okt. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/170 anonim ***** válasza:
100%
Ezt még a Magyar Orvosi Kamara is lehozta a facebook oldalan: [link]
2020. okt. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/170 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem vagyok valóságtagadó-veled ellentétben. A kutatások nagyja arra a következtetésre jut, hogy bár a PCR teszt valóban nem bombabiztos, mégis a leghatékonyabb tesztelési módszer(gyorsasága miatt). Ezzel együtt elég biztos eredményt ad ahhoz, hogy ezt a módszert alkalmazzuk. A fals eredmények leggyakoribb okozója a hibás mintavétel, vagy ha az alany nem tartja be az előírt instrukciókat.

Persze ezen kívül is előfordulnak viszonylag gyakran hibás eredmények-de mint mondtam, ezek belekalkulálásával együtt is "Jó" a PCR-mivel jelenleg nincs "jobb". De tudtommal gődény nem olyan "kifogásokat" emlegetett a teszttel kapcsolatban, amiket én felvetek. Bár nem követem minden egyes "megmozdulását", nem vagyok mazochista, úgyhogy javíts ki nyugodtan.(bár nyilván nem az a lényeg, hogy gődény mit gondol). [link]

Nem egy leányálom ez a teszt, de nincs olyan, ami elég pontos és elég gyors is egyben, és e helyett lehetne alkalmazni. Viszont a tesztelés szükséges, az egyik legfontosabb momentuma a védekezésnek, még a nem teljesen megbízható tesztekkel is. Ezzel szemben az általad linkelt cikkel vannak gondok. Sok a fals negatív eredmény-viszont aránylag kevés a fals pozitív. Ezt támasztja alá a legtöbb kutatás, én is ezt tapasztalom. Ezzel szemben én az általad linkelt cikkre nem hivatkoznék-a cikk írójának önálló "szerzeményei", még az idézeteknek is ellentmondanak párszor, vagy elferdítik őket. Az eredetit még nem olvastam, így arról nem mondok véleményt,

2020. okt. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/170 anonim ***** válasza:
0%
Hogy a fenébe jön ez ide? Magyarázd el, mert ennyiből nem értem, annak az oldalnak a kattintásszámát pedig nem akarom növelni.
2020. okt. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/170 anonim ***** válasza:
18%
Kedves 71-es 74-es valóságtagadó, az a baj, hogy összevissza jelentgeted a hsz-eket idegességedben mert nem bíros elviselni ha a válasz beéget téged. Így viszont nem vagy méltó az eszmecserére és nincs értelme sem az egész beszélgetésnek egy ilyen emberrel, a fele a válaszoknak már hiányzik, azt sem tudni kinek mi és mire az a reakciója ami. Szánalmas vagy.
2020. okt. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/170 anonim ***** válasza:
54%

Kicsit nézzetek utána mi is megy külföldön ezzel kapcsolatban.


Naaaaagyon nagy furcsaságok vannak a téma körül, sokan kiakadnátok, ha látnátok.

2020. okt. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/170 Barbell Deadlift ***** válasza:
89%

De valaki linkeljen már konkrétan olyan külföldi, szakmailag nívós oldalt (tehát ne a greenmedinfo-t, meg ne is a svájci propaganda cuccot), ami bármiben is alátámasztja a Gődény félék agymenéseit.

A PCR teszttel az az egy baj van, hogy nagyon érzékeny, és mivel mennyiségi kimutatásra nem alkalmas, olyan embereknek is pozitív eredményt jelezhet, akikben ugyan tényleg ott van/volt a koronavírus, de lehetséges(!), hogy már nem fertőz. Ebbe az irányba jelenleg is folynak a kutatások.

De! A kóklerek sose ezt hozzák fel ellenérvként (ahhoz legalább minimális szinten érteni kéne hozzá, hogy valaki ezt tudja), hanem kijelentik, hogy márpedig a PCR nem alkalmas a vírus kimutatására. Ez nettó baromság.

2020. okt. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/170 anonim ***** válasza:
76%
Én linkeltem, de ez az ideges személy töröltette csak mert tényleg cáfolta a nézeteit. Pedig tényleg kettő darab link volt a hsz-ben, két friss tudományos publikáció a The Lancet-ről meg egy másik Harvard-os kutatás, egy rövid kétmondatos magyarázattal, semmi személyes. Nem bírta elviselni. De látom az a másvalakitől származó hsz is töröltetve lett amiben szintén csak egy darab link volt ami a New York Times azon cikkét szemlézi ami a PCR tesztekről kérdez szakembereket. Röhej. Ez nem vitakultúra, senki ne pazarolja az idejét az itt posztolókra, úgyis töröltetik az ő álláspontjukat cáfoló hsz-eket!!
2020. okt. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/170 anonim ***** válasza:
75%

Linkeltél 2, valóban tudományos cikket- eddig igaz!

Azt persze nem vetted figyelembe, hogy kb. SZÁZSZOR

elmondtuk, hogy azok NEM gődényék nézőpontját támogatták! Nem cáfolta a nézeteimet, ellenben a tiédet cáfolnák az általad linkelt kutatások is, ha értelmezted volna őket!


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__immunrendszer-ferto..

Véletlenül nem te vagy a kérdező ennél a kérdésnél? Magyarázhattunk neki napestig, nem érdekelte...

Ugye, hogy mekkora röhej?

2020. okt. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!