Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Anyának a párja fertőzött és...

Anyának a párja fertőzött és folyton köhög és mégsem hajlandó komolyan venni a vírust, ezerszer mondtam ne jöjjön közel de egyszerűen mintha a falnak beszélnék mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mint egy 5 éves és nagyon zavar, hogy nem veszi komolyan és nem akarom elkapni
2020. okt. 17. 21:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nagyon ritka az, aki lélegeztetőgépre kerül, ami amúgy sem jelenti azt, hogy nélküle nem tudna kilábalni a betegségből. Emiatt félni nem normális, hanem paranoid téveszme kategória.
2020. okt. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Igen, de aki ott végzi, kevesebb mint a 20 százalékuk éli túl. Nyilván se én se Te nem fogunk pdakerülni, de ez egy kicsit olyan mint a rézfszú bagoly. Tudjuk higy létezik de még senki se látta.
2020. okt. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
58%
Na jó, azért a rézfaszú bagolytól én is félek, de a koronának mégsincs rézfasza...
2020. okt. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Én úgy értettem a kérdést, hogy igazoltan koronavírusos az illető.

Természetesen, ha nem biztos, hogy koronavírus, tehát nincs diagnosztizálva és nincsenek tipikus tünetek sem (szag- és ízérzékelés elvesztése, nehézlégzés), akkor szimplán azért, mert köhög, még nem száműzném őt külön szobába és azt se várnám el tőle, hogy maszkban legyen egész nap közöttünk.

Főleg köhögősen, náthásan pokoli lehet maszkban lenni. Ez senkitől sem várható el. Vonuljon karanténba az a családtag, aki minden köhintésnél a koronavírusra gondol, mert most jön ez a takonykóros időszak, ezzel számolni kell és nem lehet mindenkit karanténba csukni, aki elköhinti magát.

Amennyiben csak köhögnék, de semmi nem utalna koronavírusra, akkor nem vonulnék külön szobába és maszkot sem hordanék otthon.


6-os voltam

2020. okt. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Igazoltan koronás és tünetes😂most is köhögött és nem tette oda a kezét de elhatároztam, hogy mivel nekem vége a karanténnak elmegyek suliba , haza jövök kint a szabadba megtanulok amúgy is tök zajosak szóval nyugodtabb az is és én megpróbálom őket elkerülni és maszkban leszek a házban. Nehogy már más önző, másokkal nem törödő kretének miatt én szívjak.
2020. okt. 18. 18:12
 16/20 anonim ***** válasza:

Hogy lehet vége a karanténnak, ha ő még beteg???

Akkor meg tényleg meghúzhatná magát.

Kint a szabadban majd jól megfázol. Miért nem mész el inkább egy könyvtárba tanulni? De azt akkor se helyeslem, hogy otthon van egy koronás és a családtagok simán mászkálhatnak.

2020. okt. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A szabadban nem fog megfázni, hisz az egy fertőző megbetegedés. Egyedül nehezen tudja elkapni.
2020. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mindenféle baktérium és vírus van az egészséges ember torkában is, amik addig nem csinálnak semmi bajt, amíg az immunrendszer kicsit meg nem gyengül. A kicsit meggyengüléshez elég az is, hogy lehűl az illető, mert nem öltözik fel eléggé vagy mert órákig a hidegben van, ilyenkor aztán az addig békében levő vírusok és baktériumok neki tudnak lendülni, mert az immunrendszeren rés támad. Szóval de, egyedül a szabadban is meg lehet fázni.
2020. okt. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ilyen szempontból igazad is lehet, csak ugye az immunrendszer ideiglenes legyengülése nem definiálja a megfázást.
2020. okt. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Veszek kabátot olyan hangosak bent nekem itt nem megy a tanulás
2020. okt. 18. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!