Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mivel a vakcina megkapása...

Mivel a vakcina megkapása után is elkaphatja az ember a fertőzést-csak enyhébb lefolyása lesz-,akkor az miért oltassa be magát, aki csak azért tenné mert jobban fél a vírus szövődményeitől, mint a vakcina jövőbeni esetleges mellékhatásaitól?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a mielőbbi nyitás, a betegség könnyebb lefolyása, illetve a kórházak véges erőforrásai miatt is kell oltakozni.

Tehát aki azért dönt az oltás mellett, mert fél a vírus által okozott szövődményektől annak rossz az oka, nem? Mivel így is úgy is elkaphatod és valószínűleg el is fogod, ergó a szövődményektől továbbra is félhetsz. Lehet, hogy nem így van, ezért tettem fel a kérdést.

Remélem érthető.



2021. márc. 25. 22:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
34%
Az a baj, hogy az oltást nem akarók tiszteletben tartják az oltakozókat, de visszafelé már nem működik a dolog és képesek lennének máglyán elégetni, annyira gyűlölködők az oltáspártiak.
2021. márc. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
40%
11. Igen, ez nagy probléma, hogy ilyen indulatokat vált ki egyes emberből ez a kérdés. Az ilyen emberekkel nem kell foglalkozni, ezt érte el náluk a manipulatív, félelemkeltő média, inkább sajnálni, szánni kell az ilyeneket, tisztelet a kivételnek, mert vannak olyanok is szép számmal, akik elfogadják az egyéni döntést, a legtöbb egyébként érdekes módon orvos. S sokszor összekeverik az OltásELLENESSÉGET, az oltásPÁRTATLANSÁGGAL, nem ugyanaz a 2 fogalom.
2021. márc. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
45%
Az a baj az oltás ellenesekkel, hogy megfelelő végzettség nélkül okoskodnak és talàlnak ki ostobaságokat és még terjesztik is őket. Pl. Hogy az oltàs meddőséget okoz és társai. Tovàbbá a legtöbb oltasellenes mindig valami ostoba összeesküvés-elméletben hisz, társul hozzá az, hogy tagadják a vírus valamint a járvány létezését. Semmi normális tanulmányt nem tudnak felmutatni az elméletük mellett, de ostoba birkàznak mindenkit stb. Na ez a baj az oltásellenesekkel és pont, hogy ők az agresszívek. Aki ért az immunológiához, mint pl én, pont nem èrdekel ha, nem oltjátok be magatokat, ha már mindenki megkapta az oltást aki kérte, mert onnantól kezdve mi veédve leszünk. Viszont amíg nincs mindenki beoltva addig igen zavarnak, mert ostoba elméleteiket erőszakosan próbálják meg ráerőtetni másokra és sajnos a butábbak elhihetik. Mellesleg miközben szàndékosan teleturházzák a buszt pl, mert azért sem veszi fel a maszkot pl azzal szintén másokat is veszélyeztet. Amúgy sem értem ezt az oltás mellékhatás esetleges szövődményes hisztit. Majdnem minden gyógyszernek és gyógyhatású készítménynek, még egy kenőcsnek is lehet. Ja, persze a hormonális fogamzásgátlók ellen nem hisztiztek. Sőt akadnak férfinak nevezett valamik akik még követelik is,h a nő szedje. Pedig tönkrevágja a szervezetet, moslék tüneteket okoz és bizony trombózist is. Szóval belehet fejezni az oltás miatti hisztit, főleg azért, mert nem kötelező.
2021. márc. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
13. Valamennyire egyetértek, valóban nem kell butaságokat terjeszteni. Csak az a baj, amikor provokatívan számon kérik az embert, ha nem oltatja be magát, miért nem oltatod magad, konteós vagy, stb. A vírus létezését szerintem mindenki elismeri, de nem produkál olyan számokat, főleg, ha megyékre lebontod, amiért egymást kellene öldökölnünk, a középosztály körében 99% a gyógyulási arány, az idősek körében is 95%, 2020-as adatok, s mindig elmondják, hogy többségében idős, krónikus betegek halnak meg, igen fiatalok is, csak arányosságban gondolkozzunk, igen, borzasztó minden egyes halál, covidtól függetlenül is. S te is írod, hogy az lesz védve, aki oltatja magát. Innentől kezdve nem értem a provokációt, ami egy oltáspártitól jön. Nem az oltással van a baj, hanem, hogy erőszakosan tukmálják.
2021. márc. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

#13

Szerintem akiket leírtál azok egy szélsőséges része az oltáselleneseknek, nem ez az általános. Inkább a bizonytalanságot és bizalmatlanságot tapasztalom, ami érthető is, hiszen ostobán van kommunikálva ez az egész.

2021. márc. 26. 15:33
 16/26 A kérdező kommentje:
#13 Ha te értesz az immunológiához válaszolnál az eredeti(leírásban) megfogalmazott kérdésre? Ez, hogy a vírus szövődményei közé tartozhat a meddőség akkor csak butaság és álhír?
2021. márc. 26. 15:37
 17/26 anonim ***** válasza:

11

"Az a baj, hogy az oltást nem akarók tiszteletben tartják az oltakozókat,"


Érdekes, én soha senkinek nem mondtam még, hogy oltakozz, és a beoltott ismerőseim se, mert nem az én dolgom, viszont másoktól rendszeresen hallom, hogy "BE NE OLTSD MAGAD! MEGCSIPPELNEK, HALLOD?!?!? RÁKOS LESZEL!! ÉBREDJ!!!44!"

És nekem aztán elég sok rokonom van, és mindegyik a képembe dörgöli, hogy miért xar az oltás, és miért ne oltassa magát senki, holott ez engem ku*vára nem érdekel, és nem is mondtam soha senkinek hogy vegye fel az oltást, tehát nem értem, miért kell kompenzálni.

Arról nem is beszélve, hogy megnyitom a facet, és csak az ömlik a pofámba, hogy Kiss Jucika, háztartásbeli virulógus bizony tudja a nagy titkot, hogy csecsemő vér meg rákkeltőanyagok vannak az oltásban. :D És ezek még nem is az ismerőseim, mert azokat letiltottam, hanem facebookos csoportokban CSAK ez megy.

2021. márc. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"#1 Miért nem alakulhat ki?"


Mert ez az oltás feladat :D


Meg lehet nézni az összes engedélyezett oltás peer-reviewed fázis 3 eredményeit, ott tisztán le van írva.

2021. márc. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
47%
14. Nem tudom honnan veszed ezeket a számokat, de ez egy nagy hazugság. A covid kórházak megteltek, szelektálják, hogy kiket hagynak életben. "csak idős krónikus" betegeket meg ellehet felejteni már. Nem csak ők halnak bele és pl. a súlyos szövődményekről ami fiatalokat is érint szép számban már nem beszélnek. Amúgy meg a felsorolt krónikus betegségek többsége jól kezelve k.rvára nem vezetne halálhoz, egy fertőzéssel sem. Ez a sok halott bizony a k. covidba haltak bele, illetve abba, hogy már nincs elég ember, nem tudják szakemberek ellátni őket. Olyanokat állítanak be intenzív osztályra, akiknek nincs tudásuk hozzá.
2021. márc. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
19. Igen, s erre van bizonyítékod? Mert a levegőbe beszélni könnyű, a KSH, meg a covid gov hivatalos források. Főleg, hogy olyant is beleszámítanak a statisztikába, aki balesetben halt meg, így még jobbak az arányok. Elég baj, ha valaki nem jár el kontrollra, vérvételre, nehogy már én legyek felelős azért, ha valaki nem tesz a saját egészségéért, "áh, nekem semmi bajom", aztán olyan már beindult nála egy folyamat. "Segíts magadon, Isten is megsegít."
2021. márc. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!