Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Bemernétek adatni az astrazene...

Bemernétek adatni az astrazeneca vakcinát fiatalként?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok. Nézegettem, hogy csak 67% a hatékonysága, még az orszé is jobb.. elfogják ezt fogadni külföldi utazásnál?

#vírus #Fake Virus #kungflu #manmadevirus
2021. ápr. 15. 13:19
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
90%
Igen elfogják. Én beadatnám,mondjuk már van bennem kettő dózis Szputnyik
2021. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
86%
igen
2021. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
61%
Mivel az EU engedélyezte, ezért elfogadják külföldön is. Én inkább a lehetséges vérrögképződés miatt aggódnék.
2021. ápr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
80%

Minden valószínűség szerint el fogják, hiszen nyugaton is egy csomó embert már ezzel oltottak. Szerintem ezen nem érdemes izgulni. Plusz ha annyira kell, nyáron magánrendelőben be fogod tudni oltatni magad valószínűleg amivel csak akarod, addigra lesz elég mindenből.


A hatékonyság nem olyan érdekes, a 67%-nál sokkal nagyobb valószínűséggel véd a súlyos tünetek vagy a kórházba kerülés ellen, és igazából ez a fontos. Egy kis köhögést kibírsz, de a kórházat jobb elkerülni.


Az alapján dönts, hogy átgondolod az életmódodat. Jelenleg, ha nem maradsz otthon teljesen, sajnos jó esélyed van megfertőződni. Aminek elég sok kockázata van, például trombózis (messze nagyobb, mint az oltásnak). Meg még pár másik dolog, szívritmuszavar, cukorbetegség stb. maradhat vissza utána. 27 évesen nem valószínű, hogy belehalnál, de ilyesmi azért könnyen visszamaradhat. A lélegeztetőgépről se épen szoktak lejönni az emberek, aki egyáltalán túléli.


Szóval ha nem vagy egy otthonülő típus, aki az élelmiszert is házhoz rendeli és home office-ban dolgozik, akkor azzal jársz a legjobban, ha az első felajánlott oltást elfogadod, bármi legyen is az.

2021. ápr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
nézegettem 17 millió oltásra jut 37 eset
2021. ápr. 15. 13:31
 6/32 anonim ***** válasza:
85%

Még egy hormonális fogamzásgátló tabletta is nagyobb eséllyel okoz vérrögöt, azt pedig fiatal nők százezrei, milliói szedik. A covid meg még millió más bajt okozhat.

Én 22 éves vagyok, beadattam.

2021. ápr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
71%
Már most is lehet Görög be menni nyaralni oltás nélkül
2021. ápr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
93%

A covid betegeknél, aki nem került az intenzívre, ott egy 10%-os vénás trombózis adatot találtam. (Aki intenzívre kerül, ott még gyakoribb.)


Szóval 0,000002 a trombózis esélye, ha beoltanak, és 0,1 ha elkapod. Napi ~5000 fertőzöttel számolva, ha mondjuk az ország fele, tehát 5 millió fő, aki még fogékony, akkor egy nap alatt a valószínűsége, hogy pont te is a fertőzöttek között leszel, nagyon durva becsléssel 0,000001. És még durvább becsléssel, ha elutasítod az astrát és ezért 30 nappal később oltanak be, 30 nappal később szerzel védettséget, akkor 0,00003 a valószínűsége, hogy elkapod. Ezután csak a trombózisnak a valószínűsége (az összes többi lehetséges ártalomról megfeledkezve) 0,000003, ami eleve nagyobb, mint az oltásé. És ez csak a trombózis.


És ugye itt azzal számoltam, hogy az 5000 fertőzött az a valós szám, minden fertőzöttet megtalálnak a tesztek (nagyon nem, sokkal több van a valóságban). Meg hogy még 5 millió fogékony ember van az országban (valószínűleg ez is kevesebb). Ezek mind a fertőzés valószínűségét növelik. Lefelé csak az korrigálhat, ha olyan életmódot élsz, hogy az átlagnál kisebb eséllyel kapod el a kórt. Vagy ha már elkaptad korábban és így van valamiféle védettséged már.

2021. ápr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
90%

Nalunk mindenki meri. Anglia. En is az Europaban veszelyeztetett koru, 48 eves no vagyok. Beadtak.

Nagyon rossz ez a cirkusz ugy, hogy nem fejtik ki bovebben. Volt verrogkepzodesi hajlamuk? Szedtek fogamzasgatlot? Vagy miert pont ez lenne a riziko. Vegul, statisztikailag tobbmillio emberbol oltas nelkul is meg szoktak halni verrog miatt fiatalon is, csal nem ragadjak ki.

2021. ápr. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
27 vagyok, örültem, mint majom a farkának, hogy beoltottak. Elfogadtam az Astrát. Sokkal inkább, minthogy ki tudja, meddig várjak egy népszerűbb oltásra, védetlen legyen még 1-2-x hónapig, aztán a nagy várakozásban elkapjam. Megnéztem, mik a vérrögképződés tünetei, hogy ha arról van szó, azonnal mentőt tudjak hívni, de ezt is inkább megnyugtatásként.
2021. ápr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!