Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől függ az, hogy a koronaví...

Mitől függ az, hogy a koronavírus elleni oltás kinél milyen reakciót vált ki?

Figyelt kérdés
Mert valaki szinte meg se érzi, alig van valami mellékhatása, másnak meg 39 fokos láza lesz és rosszul lesz pár napra. Az immunrendszer állapotától, erősségétől függ ez?
2021. máj. 17. 08:11
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Ez vakcina függő is az mRNS alapúaknak alig van mellékhatása, a vírusvektorosnak meg elég durva mellékhatásai lehetnek. Ott attól függ, hogy az adott vírusra hogy reagál a szervezeted. Ha pl találkozott már vele akkor enyhébb. Meg persze immunrendszer függő is a dolog.
2021. máj. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Immunrendszer függő leginkább. Vannak olyan kisebb fertőzések, amiket anélkül leküzd a szervezeted, hogy megéreznéd, de ha ebben az állapotban még pluszban leterheled, akkor hevesebb lesz az immunreakció. A másik ok meg, hogy találkozott-e már a szervezeted ezzel a vírussal valaha, mert ha igen, akkor is hevesebb immunreakciót vált ki belőled.
2021. máj. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#1

Ez nem igaz. A Pfizertől is sokan szenvednek napokig, sőt ott idegrendszeri mellékhatások sem ritkák.


A vektorvakcináktól a láz jellemző, meg magasabb vérnyomásról, pulzusról hallottam még, bár olyanoknál, akiknek alapból is van vérnyomásproblémájuk.

2021. máj. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3

A családban mindenki Pfizert kapott semmiféle mellékhatás nem volt senkinél. Kar fájdalom volt a max. Astrától Sputniktól meg Janssentől több napig láz, hidegrázás, fejfájás, gyengeség, hasmenés stb.

2021. máj. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt senki nem tudja! Se a gyártók, se a tudósok, orvosok, a politikusok meg pláne nem tudják. Itt irogatják hogy semmi nem volt, én meg tudok olyat akinél volt. Akkor?
2021. máj. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Pfizertől nekem is volt bajom, 5 napig nem is tudtam dolgozni.
2021. máj. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#4

Az én ismeretségi körömben meg a Szputnyiktól senkinek semmi baja nem volt, talán egy ismerősöm lázasodott be egy délután erejéig. A Janssentől semmi, én az Astrától lázasodtam be, majd pár napig étvágytalan voltam.


Amúgy nem ezek a reakciók az érdekesek, hanem a hosszú távúak. Pl egy ismerős egy héttel Pfizer után infarktust kapott(soha korábban nem volt neki) és anyum is mellkasi fájdalmakra, szurkálásra panaszkodott utána pár hétig.

2021. máj. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én ismeretségi körömből meg pont a szputnyik után van korházban valaki, kb 2 hete. Nem tudják mi baja, kovid osztályról ki-be.
2021. máj. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!