Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » (Önhibájukon kívül) oltatlanok...

Cubina kérdése:

(Önhibájukon kívül) oltatlanok diszkriminációja?

Figyelt kérdés

Ahogy tapasztalom, máris előjött az oltatlanok diszkriminációja. Örsön az Á betűs üzletközpontban már a vírus kezdetén felszedték az összes ülő/pihenő alkalmatosságot.


Ha valaki az Örsről átsétált az üzletházon a lakótelepi kijárathoz (úgy, hogy előtte bejárta Kőbányát a villamoson állva ), és vásárolni szeretne néhány dolgot, már csak az alagsorban lévő étkezési helyek körül lévő asztaloknál tudott a szatyraival lepihenni.


Most pedig már ott sem lehet leülni, mert minden asztalnál ki van írva, hogy kizárólag védettségi igazolvány bemutatása+QR kód ellenőrzése után lehet fogyasztani. Ez még nem is lenne olyan nagy gond, de már leülni sem lehet csak úgy, hiába nem eszik az ember. Szóval az egyetlen maradék pihenőrészt is elvették az oltatlanoktól (idősek, fájós lábúak, betegek,stb.)


Azért ezt felháborítónak tartom, mert tegnap vérvétel után bedagadt karral, orvostól jőve, maszkban levegő után kapkodva, szatyrokkal nem tudtam sehová leülni egy pár percet pihenni. Többszörös gerincsérv miatt nem bírom a hosszan tartó menetet, állást.


Oltást nem kaphatok, mert nagyon sok gyógyszerre allergiás vagyok, eddig minden injekció után fulladásos/gyulladásos/vagy lázas, több napig tartó reakció lépett fel nálam (gyerekkori oltások után is).

Így be sem oltanak, mert senki sem tudja garantálni, hogy nem lép fel egy végzetes roham nálam a vakcina beadása után. Borzalmas dolog a fulladásos roham, és csak a saját szervezetemben bízhatok hogy legyőzi, mivel az orvosok semmit sem tudnak adni erre, mert adrenalinnal szokták kezelni az ilyen anafilaxiás rohamokat, nálam viszont pont az váltja ki őket.

Akkor én most hová tartozom? Nem vagyok sem oltásellenes, sem oltáspárti. Velem mi lesz? Velem senki se tud vitázni, hogy miért oltattam, miért nem oltattam. Mégis elvették az alapvető jogaimat. Nem elég, hogy ilyen bajom van, még diszkriminálnak is.


Nem ülhetek le pihenni sehová, mert kártyát kérnek/vizsgálják az érvényességét. Meg vagyok különböztetve egy olyan dolog miatt, amiről nem tehetek. Ha összeesek az Örs és a tőle kb. 20 percnyi sétára lévő otthonom között, ki vállalja a felelősséget? Ha egy idős/középkorú/fiatal/gyerek a betegsége miatt nem oltható, és összeesik sz említett útvonalon (vagy bárhol máshol, ahonnan felszedték az ülőhelyeket vagy tiltják a leülést), kit lehet felelősségre vonni? Senkit. Az "Á" üzletházon kívül, a játszótérhez épített padokat is felszámolták, már csak az "Á" kijáratától messze, a lakótelep elején maradt egy-két pad, ahol az emberek végre leülhetnek. Ide már szinte vonszolni kellett ma is magam, mert annyira kimerültem a vérvételtől és a két órányi folyamatos meneteléstől/állástól.

Az áruházban a "tiltott" asztaloknál összesen 5 ember üldögélt, a többiek jártukban a zacskókból kicsenve, lopva dugták a maszkjaik alá a falatkákat.


Persze lehet mondani, hogy megérdemlik az emberek, mert nem oltattak... De mi van azokkal, akik nem oltathatnak? Annyira "védik" a korona miatt az emberek egészségét, de ha másoknak más miatt esik baja, az nem baj?


Félek, hogy később még jobban ki fognak szúrni a hozzám hasonló emberekkel, még jobban ellehetetlenítik az életünket, és semmit se tudunk tenni ellene.


Mindenesetre az Á betűs üzletházba nem megyek többet, legalábbis hosszú út után biztos nem.



2021. máj. 20. 02:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
76%

Van egy közeli ismerősöm, aki súlyos autoimmun betegségben szenved, és nem kaphat semmiféle oltást. Neki adott a kezelőorvosa erről egy igazolást. Viszont, azt is mondta, hogy ha el akar valahová utazni, koncertre, színházba stb. menni, előtte tesztet kell végeztetnie. Magyarul az a papír neki nem jelent ebből a szempontból könnyebbséget.

Sajnálom a helyzetét, így a Tiedet is.

Szóval, csak remélni lehet, hogy idővel csitul ez az egész. Lehet, hogy fél-egy év múlva már nem kell oltási kártya sem.

2021. máj. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


7-es: Honnan tudod, hogy simán beoltanak? Vagy hogy a háziorvosom is azt mondaná? Ő ismeri a kórelőzményeimet és mivel a múlkori anafilaxiás sokkot rögzítették az egészségház és a Bajcsy-kórház rendszerében, ő is azt mondta, hogy nem oltathatok.

Nagyon kedves javaslat, hogy aki nem akar/nem tud oltatni, az ne menjen sehová. Élete végéig üljön a lakásába, egy percre ki nem mozdulva, ugye? Ha téged nem lehetne valami miatt oltatni, akkor kibírnád, hogy soha többet nem mehetsz sehová?


Egyébként meg nem vagyok beteg, csak allergiás a gyógyszerekre/injekciókra, biztos nem véletlenül védekezik a szervezetem ellenük.


Többieknek köszönöm a választ. Sajnos a pados dolog igaz, itt a lakótelepen a Gy. utca elejétől van néhány (Örstől 20 pernyi séta) de nagyon sok padot megszüntettek, mert az önkormányzat szerint állandóan dorbézoltak a hajléktalanok/bandázók.

Anyukám lépcsőháza elé sikerült rakatni egy "széket", hogy vásárlás után/kutyasétáltatásnál picit leülhessen (a ház hátsó részétől kezdve egészen az Aldiig sehová nem lehet leülni).


Csak azért sikerült elérni, mert protekciónk van (kedves szomszéd önkormányzati képviselő, és elintézte nekünk). Protekció kell egy ülőalkalmatosság telepítéséhez... Nevetséges.

De úgy általában csak az Á betűs üzletházzal van a gond, mert általában az utcán simán le lehet ülni (már ha lenne hová).

____________________________________________________

Megosztanám a privát üzenetet, amit az előbb kaptam:

* R3m3le megdoglesz k..va


Vajon miért kívánja az illető a halálomat és honnan tudja, hogy k.... vagyok? :)

2021. máj. 21. 22:32
 13/21 anonim ***** válasza:
95%

"Megosztanám a privát üzenetet, amit az előbb kaptam"

Jóságos Isten!

Gyalázat, hová süllyedtek az emberek?!

2021. máj. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
45%
Gyalázat. Sajnállak, ezt kéne az önhibájuk miatt nem oltottaknak megérteniük. 80% átoltottság mellett esélye se lenne a vírusnak, és nem kéne ez a kártyás szórakozás. Azért a diktatúrának is lenne előnye..
2021. máj. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
64%
Nőni fog azért az átoltottak aránya, előbb-utóbb, legalábbis szerintem...
2021. máj. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
77%

Valaki világosítson fel, hogy most mi van, mert már jó ideje nem voltam plázában, külföldön lakom, sem itt, sem otthon.: Nem lehet az olyan padokra, kihelyezett ülőhelyekre se leülni, amik nem egy étteremhez, kávézóhoz tartoznak, hanem csak úgy ott vannak? Ez komoly?

Édes istenem, hova tartunk... 😡

2021. máj. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne, hol hallottad ezt?
2021. máj. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nem lehet leülni (nincs hová), mert még tavaly a járvány kezdtekor felszedték az összes ülőhelyet üzletház-szerte (legalábbis itt az Á betűsben). Csak az étkezde résznél maradtak meg az asztalok/székek, oda viszont kizárólag oltási kártyával lehet leülni, még akkor is, ha nem étkezik az ember, csak pihenni szeretne. Kint a pláza előtt (közterület) felszedték a kijárattól kb. 10 méterre lévő padokat is.
2021. máj. 22. 21:31
 19/21 anonim ***** válasza:
78%

Kedves kérdező!

Teljesen át tudom érezni a helyzeted, mert nekem is vannak porckorongsérveim, plusz autoimmun beteg vagyok, szklerózis).


A áruház oldalánál levő téren, ahol az az orvosi rendelő is van, ott is felszedték a padokat? Vagy most ott van az a játszótér, amit te írtál?

Régen jártam arra, ezért kérdezem.

Az ennivalót talán meg tudnád úgy oldani, hogy viszel magaddal egy szendvicset, ha hosszabb útra mész.

Elkeserítő ez a helyzet. Nekem csak annyival könnyebb, hogy nem járok sehová, mert csak a lakásban tudok úgy-ahogy elbotorkálni.


Én is azt hallottam, hogy ha olthatatlan vagy, akkor arról a kezelőorvosod ad igazolást, tudom, hogy ez ebben az esetben nem sokat segít rajtad, de ha adott esetben valaki személyesen piszkálna, akkor csak elétartod a papírod, hogy itt van, művelődjön.:)


Azzal meg nem érdemes foglalkoznod, aki ilyen privát üzeneteket ír.

Tudom, hogy valószínű nem esett jól, de nem ér annyit, hogy emiatt rosszul érezd magad.

2021. máj. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

vakvarnyúcska: Köszönöm a válaszodat. A hátsó kijárat (kulcsmásoló oldali) környéki lakótelepről van szó. Kettő kijárat is van, ott egy játszótér, orvosi rendelő nincs a környéken, csak patika. Ott már sehol nincs ülőalkalmatosság (felszedték mindet), csak a Gy. utca elejétől fölfelé van néhány pad, azoknak a nagyját is ledózerolták, de legalább onnantól már le lehet ülni.

Csak ugye hosszú az út, ha valaki mondjuk az egészségházból megy hazafelé a villamoson állva, át az Á betűn a lakótelepig.


Az orvosi igazolást az olthatatlanságról jó ötletnek tartam, ki is fogom kérni a háziorvosomtól.

Kitartást és jobbulást kívánok neked!

2021. máj. 23. 03:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!