Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » (Önhibájukon kívül) oltatlanok...

Cubina kérdése:

(Önhibájukon kívül) oltatlanok diszkriminációja?

Figyelt kérdés

Ahogy tapasztalom, máris előjött az oltatlanok diszkriminációja. Örsön az Á betűs üzletközpontban már a vírus kezdetén felszedték az összes ülő/pihenő alkalmatosságot.


Ha valaki az Örsről átsétált az üzletházon a lakótelepi kijárathoz (úgy, hogy előtte bejárta Kőbányát a villamoson állva ), és vásárolni szeretne néhány dolgot, már csak az alagsorban lévő étkezési helyek körül lévő asztaloknál tudott a szatyraival lepihenni.


Most pedig már ott sem lehet leülni, mert minden asztalnál ki van írva, hogy kizárólag védettségi igazolvány bemutatása+QR kód ellenőrzése után lehet fogyasztani. Ez még nem is lenne olyan nagy gond, de már leülni sem lehet csak úgy, hiába nem eszik az ember. Szóval az egyetlen maradék pihenőrészt is elvették az oltatlanoktól (idősek, fájós lábúak, betegek,stb.)


Azért ezt felháborítónak tartom, mert tegnap vérvétel után bedagadt karral, orvostól jőve, maszkban levegő után kapkodva, szatyrokkal nem tudtam sehová leülni egy pár percet pihenni. Többszörös gerincsérv miatt nem bírom a hosszan tartó menetet, állást.


Oltást nem kaphatok, mert nagyon sok gyógyszerre allergiás vagyok, eddig minden injekció után fulladásos/gyulladásos/vagy lázas, több napig tartó reakció lépett fel nálam (gyerekkori oltások után is).

Így be sem oltanak, mert senki sem tudja garantálni, hogy nem lép fel egy végzetes roham nálam a vakcina beadása után. Borzalmas dolog a fulladásos roham, és csak a saját szervezetemben bízhatok hogy legyőzi, mivel az orvosok semmit sem tudnak adni erre, mert adrenalinnal szokták kezelni az ilyen anafilaxiás rohamokat, nálam viszont pont az váltja ki őket.

Akkor én most hová tartozom? Nem vagyok sem oltásellenes, sem oltáspárti. Velem mi lesz? Velem senki se tud vitázni, hogy miért oltattam, miért nem oltattam. Mégis elvették az alapvető jogaimat. Nem elég, hogy ilyen bajom van, még diszkriminálnak is.


Nem ülhetek le pihenni sehová, mert kártyát kérnek/vizsgálják az érvényességét. Meg vagyok különböztetve egy olyan dolog miatt, amiről nem tehetek. Ha összeesek az Örs és a tőle kb. 20 percnyi sétára lévő otthonom között, ki vállalja a felelősséget? Ha egy idős/középkorú/fiatal/gyerek a betegsége miatt nem oltható, és összeesik sz említett útvonalon (vagy bárhol máshol, ahonnan felszedték az ülőhelyeket vagy tiltják a leülést), kit lehet felelősségre vonni? Senkit. Az "Á" üzletházon kívül, a játszótérhez épített padokat is felszámolták, már csak az "Á" kijáratától messze, a lakótelep elején maradt egy-két pad, ahol az emberek végre leülhetnek. Ide már szinte vonszolni kellett ma is magam, mert annyira kimerültem a vérvételtől és a két órányi folyamatos meneteléstől/állástól.

Az áruházban a "tiltott" asztaloknál összesen 5 ember üldögélt, a többiek jártukban a zacskókból kicsenve, lopva dugták a maszkjaik alá a falatkákat.


Persze lehet mondani, hogy megérdemlik az emberek, mert nem oltattak... De mi van azokkal, akik nem oltathatnak? Annyira "védik" a korona miatt az emberek egészségét, de ha másoknak más miatt esik baja, az nem baj?


Félek, hogy később még jobban ki fognak szúrni a hozzám hasonló emberekkel, még jobban ellehetetlenítik az életünket, és semmit se tudunk tenni ellene.


Mindenesetre az Á betűs üzletházba nem megyek többet, legalábbis hosszú út után biztos nem.



2021. máj. 20. 02:39
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Köszönöm a jókívánságokat.:)

Akkor már ott elég nagy változások lehettek, mert az Á és az Ikea kötött volt egy orvosi rendelő, és azon belül volt egy patika, meg egy gyógynövénybolt.

Akkor nem könnyű a helyzeted.

Mindenképpen kérj igazolást az olthatatlanságodról, mert úgy gondolom, hogy a jövőben ezzel sok vitát meg lehet előzni.

Küldök neked egy privát üzenetet, mert valami még eszembe jutott, ami esetleg hasznos lehet a számodra.

Neked is minden jót kívánok!

2021. máj. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!