Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Átestem a Covid-19-en, oltassa...

Átestem a Covid-19-en, oltassam magam?

Figyelt kérdés

Nem másoktól várom, hogy megmondják, mit csináljak. Tapasztalatokra vagyok kíváncsi.


Február végén elkaptam a koronavírust. Könnyű lefolyású volt, de kellett 1 hónap, mire teljesen felgyógyultam. Azóta is furcsának érzek bizonyos szagokat és ízeket, de egyébként más bajom nincs.


Kicsit félek az oltás utáni szövődményektől, illetve nem tudom, elég idő telt-e el ahhoz, hogy beoltassam magam. Viszont nem szeretnék teljes bezártságban élni, ha újra korlátozásokat vezetnek be. Szeretnék majd külföldre is utazni jövő évben.


Saját esetemben legszívesebben a kínait választanám, mert az "gyengébb", de azzal nem fogok tudni utazni, ha nem fogadják el más országokban. Ezért a Pfizer a következő, ami eszembe jut.


Ha hasonló helyzetben vagy/voltál, leírnád a tapasztalataidat, gondolataidat?



2021. aug. 16. 08:18
1 2
 1/19 krwkco ***** válasza:
44%

Ha csak személyes tapasztalatokat fogadsz el, akkor nagyon kevés és ráadásul szubjektív adatod lesz. Ez lehet félrevezető.

A kutatók nagy betegszámon foglalkoznak ezzel, az ő következtetéseiket sem kellene figyelmen kívül hagynod.

[link]

2021. aug. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%

[link]


Egyik barátom apja már lassan több mint fél éve megkapta a Pfizert, és még mindig bőrkiütései vannak tőle, és nem is nagyon tudnak vele mit kezdeni.

2021. aug. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%

Ha elfogadsz egy tanácsot amit jószándékból adok akkor be ne oltasd magad mert átestél már rajta és így teljesen felesleges és akkor sem ajánlanám ha nem estél volna át rajta de ez csak az én véleményem,nem kell rám hallgatni mert te döntöd el.Ebben nem tudom ki tud neked tapasztalat alapján tanácsot adni de hátha lesz itt olyan akinek van ilyen jellegű tapasztalata.A helyedben én ellenaanyagot nézetnék és ha szép magas a száma akkor tudod intézni a kártyát ha ennyire fontos neked illetve jövőre akarsz csak utazni,nem?Ki tudja mi lesz még addig?Sok víz lefolyik még a Dunán

Annyi hogy párom negyvenes barátja oltás után rejtett szívproblémával elhunyt.Nem mondom hogy attól de azért elég fura

2021. aug. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
Február közepén voltam covidos, június elején kaptam meg az 1. Pfizert, majd az ismétlőt. Kis karfájáson kívül semmi tünetem nem volt. A családban is ugyanez a tapasztalat.
2021. aug. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mérettess ellenanyagszintet, az segít a döntésben! 11ezer ft kb.
2021. aug. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ...


Ha csak a zsarolásra használt védettségi kártya kell, akkor oltasd magad. Viszont ha a betegségtől félsz és már átestél rajta, akkor elég felesleges.


Mindenki az antitestekkel van megáldva, minél több legyen benned annál jobb, a T-sejtekkel nem foglalkozik senki..


"

T memóriasejtek kimutatása vérből


Az immunitásnak két fő eleme van:


-a B sejthez kötött, humorális immunitás, mely a vírus ellenes antitesteket jelenti. Kimutatása antitest tesztekkel történik.


- a direkt vírus ellenes sejtes immunitás, melynek fő szereplői, a fehérvérsejtek közül, az úgynevezett T limfociták (továbbiakban T sejt).



A COVID-19 (SARS-CoV-2) fertőzést vagy oltást követően, a szervezet hosszútávú védelme érdekében, az immunrendszerünk olyan T sejteket termel ki, melyek, akár több éven keresztül, „emlékeznek” a COVID-19 (SARS-CoV-2) kórokozóra. Ezeket az „emlékező” sejteket, memória T sejteknek hívjuk. A memória T sejtek alapvető szerepet játszanak abban, hogy a COVID-19 (SARS-CoV-2) vírussal való újra találkozás alkalmával, a szervezetünk a fertőzést tünetek megjelenése nélkül, vagy enyhe tüneteket produkálva leküzdje. Tehát, a COVID-19 (SARS-CoV-2) elleni hosszútávú védettség alapfeltétele, a memória.


T sejtes immunitás megléte



A memória T sejtekhez köthető, T sejtes immunitás meglétét az oltást, vagy a betegségből való felépülést követően, a vérből ki lehet mutatni. A kimutatáshoz, a szokásos módon, vénás vért veszünk. A vizsgálat eredménye, a memória T sejtes immunitás mértékét jellemző érték. A leletet, a vérvételt követően, 20-25 napon belül kapja kézhez.


A leírt teszt jelen pillanatban, a COVID-19 (SARS-CoV-2) fertőzésen átesettek és a „spike” protein ellenes vakcinákkal ( pl. Comirnaty-Pfizer; Moderna COVID 19; Covishield-AstraZeneca, Sputynik V-Gamaleyastb.) oltottak esetében mutatja ki a memória T sejtes immunitás kialakulását.


A COVID-19 (SARS-CoV-2) újra fertőzéstől való hosszútávú védelem fontos feltétele, hogy az oltást (vakcináció), illetve a betegségből való felépülést követően, a szervezetben kialakuljon a vírus elleni védettség. Ezt a folyamatot, a COVID-19 (SARS-CoV-2) ellenes immunitás kialakulásának nevezzük. Védettségi igazolvány kiállításra nem fogadják el!

"


Utolsó mondat a fontos.

Milyen érdekes... az állatorvos Rusvai is elmondta, hogy a legjobb védelem ha átesel ezen a sz@ron, de "oltass", "oltakozz", "vedd fel az oltást", akár a 3.-at is, különben bezárunk.

2021. aug. 18. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%
Ha átestél rajta akkor minek? Egyértelműen NE!
2021. aug. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 krwkco ***** válasza:
0%

#6

"Milyen érdekes... az állatorvos Rusvai is elmondta, hogy a legjobb védelem ha átesel ezen a sz@ron, de "oltass", "oltakozz", "vedd fel az oltást", akár a 3.-at is, különben bezárunk."

Megint egy oltásellenes ferdítés. Rusvai nem azt mondta, hogy ne oltassuk be magunkat. Azt mondta a riportban, hogy Ő már két Pfizer oltást megkapott és egészségi állapotát tekintve nem tartozik a veszélyeztetettek közé. Ezért nem oltatja magát a harmadikkal, sőt azt sem bánná, he megfertőződne. Mert az OLTÁSAI VÉDIK A SÚLYOS MEGBETEGEDÉSTŐL. De azoknak, akik Sinopharmot kaptak vagy veszélyeztetettek vagy kevesebb, mint 200 (50-es határnál) az antitestszint eredményük, azoknak ajánlotta a harmadik oltást. És az oltatlanoknak az első/második oltást.

2021. aug. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%

Én is átestem rajta, és képzeld, április környékén megint elkaptam, akkor a brit variánst. A szervezetem jobban reagált rá, de így is 2 hétig szarul voltam, nagyon gyenge. Ráadásul eljött nem sokkal utána a mononucleosisom is, amin elvileg egyszer már átestem, szóval összességében vagy 6 hetet gyógyulgattam.


Én felvettem mindkét Pizert utána, az első oltás után fájt a karom, illetve egy napig kótyagos voltam.


A második után picit fájt a karom, de ennyi.


Te döntésed, én csak leírtam a saját tapasztalatomat, nem mindenki hal meg az oltástól, de annál többen a vírustól.

2021. aug. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%
Én áprilisban voltam Covidos, június elején pedig megkaptam az 1.Pfizert, júliusban a másodikat.Mindkettő után egy napig volt egy kis lázam de kb.ennyi.
2021. aug. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!