Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Átestem a Covid-19-en, oltassa...

Átestem a Covid-19-en, oltassam magam?

Figyelt kérdés

Nem másoktól várom, hogy megmondják, mit csináljak. Tapasztalatokra vagyok kíváncsi.


Február végén elkaptam a koronavírust. Könnyű lefolyású volt, de kellett 1 hónap, mire teljesen felgyógyultam. Azóta is furcsának érzek bizonyos szagokat és ízeket, de egyébként más bajom nincs.


Kicsit félek az oltás utáni szövődményektől, illetve nem tudom, elég idő telt-e el ahhoz, hogy beoltassam magam. Viszont nem szeretnék teljes bezártságban élni, ha újra korlátozásokat vezetnek be. Szeretnék majd külföldre is utazni jövő évben.


Saját esetemben legszívesebben a kínait választanám, mert az "gyengébb", de azzal nem fogok tudni utazni, ha nem fogadják el más országokban. Ezért a Pfizer a következő, ami eszembe jut.


Ha hasonló helyzetben vagy/voltál, leírnád a tapasztalataidat, gondolataidat?



2021. aug. 16. 08:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Novemberben voltam covidos, bőven van ellenanyagom, kaptam érte szegénységi bizonytványt, nem kértem oltást.

Alig voltak tüneteim anno, emiatt feleslegesnek tartom magam számára az oltást.

2021. aug. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

A Pfizert azért átgondolnám, én is átestem a Covidon áprilisban, de a fogászati ellátás miatt lehet hogy valamelyiket fel kell hogy vegyem, bár én is nagyon félek. Lépj be ebbe a csoportba, és olvasgass. Tudom h mindegyik vakcinának vannak mellékhatásai, de amiket itt olvasok az nagyon durva.


[link]

2021. aug. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
61%

9)es vagyok. Miert lettem lepontozva? Tenyeket kozoltem.


Az oltastol ne felj, nekem kb nem volt semmi mellekhatasa.

2021. aug. 21. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
#9 #13 Nem tudom, ki pontozott le. Én mindenkinek megköszönöm, aki leírta a tapasztalatait! :)
2021. aug. 24. 14:00
 15/19 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Február végén kaptam el a covidot a párommal. Egy hónapig voltam beteg. Nagyon-nagyon megviselt a dolog. A legijesztőbb a fulladás volt, ami a mai napig periódikusan jelentkezik.


Engem az motivál, hogy nem akarok még egyszer átesni ezen a szron. Szörnyű volt. A családom több tagja is kórházban feküdt, Nagypapám meghalt.


Csütörtökön kapjuk meg az első Pfizert. Kicsit félek miatta, de majd leírom, hogyan alakult.

2021. aug. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
62%
Csakis magánvélemény, mert sem hozzáértö, sem betegségen átesett nem vagyok. Kértem és kaptam Johson & Johnsont, sem az oltással, sem azóta nincsen bajom, visszont van "Zöld Pass"-om. Eddíg mindenhol elfogadták. Ha nem zsarolnának (ezzel a szóval megmosolyogtatott egy elöttem szóló), akkor is beoltatnám magmat.
2021. aug. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is a válaszokat!


A fejlemény az, hogy elmegyek az általános éves szűrővizsgálatokra. Ha mindent rendben találnak, akkor nyugodtan megyek el utána az oltásra. Hogy melyik lesz, nem tudom. Valószínűleg az, amelyiket éppen adják. :)

2021. szept. 3. 11:59
 18/19 anonim ***** válasza:

Milyen általános éves szűrővizsgálatokra gondolsz, kérdező?


Csütörtökön megkaptuk az első Pfizert a párommal. Évszre se vettem, amikor beadját. Este hőemelkedésem volt, nagyon-nagyon fáradt voltam. Volt két óra kb, amikor ezek a hideg-meleg hőhullámok vertek le, pont úgy, mikor covidos voltam. Illetve, ilyen erős izomlázféle volt a bal karomban, ahova adták, nehezen is tudtam a fejem felé emelni a karom, de mára már elmúlt. De, ennyi. Mára már jól vagyok. Páromnak ennyi baja se volt (karfájás, fáradtság szintén). Túl élhető a dolog, remélem, a második oltás se lesz sokkal vészesebb. 15-ös vagyok.

2021. szept. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Szia!


Labor (vérvétel + vizelet), hasi UH, belgyógyász, nőgyógyász.

Voltam is mindenhol, és mindent rendben találtak.

Az ok, amiért szerettem volna ezeken túlesni, mert sokszor fáj a hasam és puffadok. Ha netán valami komolyabb baj, gyulladás, akármi kiderült volna, akkor lehet, még jobban átgondoltam volna ezt az oltás témát.

2021. okt. 21. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!