Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért van az hogy mostanság...

Miért van az hogy mostanság az oltatlanok/oltást nem kérők szinte szabadságharcosként tekintenek magukra? (tisztelet a kivételnek)

Figyelt kérdés
Már jó pár hónapja tökre elfelejtettem a témát is, de most munkahelyen, és egyéb platformokon újra felrepült a téma, és olyanokat olvasgatok, hogy én aki felvettem "hülye vagyok, birka, agymosott, na meg persze droid lesz belőlem, meg halott, meg nem leszek gyerekem stb" csak az a jó akinek majd aZiMMunreNDszere kivédi a bajt, és a többi :D én vagyok lemaradva, vagy mióta lett menőbb egyik, vagy másik fél döntése? Én úgy döntöttem, hogy beoltatom magam még az elején megkaptam, a családtagjaim nagyrésze is élünk-virulunk senkit nem bántunk, de másik oldalról meg kapom a savat, hogy azért mert... Ennyire bezombult az emberek agya a járványtól, vagy ez is valami új vírus?

2021. szept. 7. 09:13
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/172 anonim ***** válasza:
0%

89


Ja,hogy szeretsz szenvedni.

2021. szept. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/172 anonim ***** válasza:
78%

#85: (#80-as vagyok)

Úgy, hogy az egyetlen dolog, ami meg tud védeni bármi ellen, az az immunrendszered.


Gondolkodj már kicsit kérlek. Megkapod a vakcinát, arra mi reagál? A szomszéd bácsi immunrendszere? Hát nem, hanem a tiéd.


Ha elkapod oltás után is a covid-ot (vagy akár oltás nélkül is) és túl leszel rajta, akkor mi győzte le? A vakcina, amiről azt állítjátok, hogy lebomlik pár nap alatt? Hát nem, hanem az immunrendszered.


Abban egyetértek, hogy a vakcina arra lenne hivatott, hogy kialakítsa az adott vírus ellen azt a védelmi vonalat, amely elvileg tud segíteni abban, hogy ha a szervezet találkozik élesben a vírussal, akkor hamarabb felismerje. De ettől még nem a vakcina fog megvédeni tőle, hanem az immunrendszered, a vakcina csak előre seggberúgja, hogy "hé, majd lehet jön valaki, itt van a kép róla, b*szd ki a p*csába, ha jön". Innentől meg majd a szervezeted eldönti hogyan reagál rá. Ha a vakcina elég hatásos akkor már kb. észre sem vennéd. De ez sajnos nem így van oltottként sem sok esetben. Erre rájönnek a mellékhatások.


Beszéltek arról, hogy "mert ha Te vagy a szeretted halna meg covid-ban akkor is ezt mondanátok...".

Miért, ha az oltásban vagy annak hozományában történne ez, akkor is ezt mondanád? "Ezaz, megérte! Lehet, hogy belehalt az ismerősöm vagy én de kit érdekel...". Kb ez a logika. Brilliáns!


Én bízom a sajátomban, sokkal jobban, mint a vakcinákban. Eddig nem hagyott cserben. Nem is sűrűn vagyok beteg, orvos évek óta nem látott. Ha valami apróság van, hogy ki akar ütni akkor itthon kikúrálom magam és ennyi. Sokat lehetne még ezekről regélni de Te úgy sem hiszed el

2021. szept. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/172 anonim ***** válasza:
94%
Nem szenvedek, mert néhány tüsszentésen kívül semmi bajom nincs.
2021. szept. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/172 anonim ***** válasza:
21%
91 a szenvedés illúziói.
2021. szept. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/172 anonim ***** válasza:
15%

92



Az oltástól tartós egészségkárosodásom lesz 0,00001% eséllyel, míg a koronától minimum 50%.



"Eddig nem hagyott cserben. Nem is sűrűn vagyok beteg, orvos évek óta nem látott. Ha valami apróság van, hogy ki akar ütni akkor itthon kikúrálom magam és ennyi. Sokat lehetne még ezekről regélni de Te úgy sem hiszed el"



Gratulálok, akkor te vagy, aki 200 éve megélte volna a felnőtt kort - a 10-ből az 1.

2021. szept. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/172 anonim ***** válasza:
100%

Én nem oltattam magam. Nem is tervezem. Viszont engem kicsit se érdekel, ha valaki oltva van. Ahogy az se érdekel, ha valaki szintén nincs. Én így döntöttem, ő úgy. Ez van.

Vállaltam a rám vonatkozó korlátozásokat azzal, hogy nem vettem fel a vakcinát. Pont.

Nem is értem miért olyan nagy dolog az, ha valaki felveszi és miért nagy dolog, ha nem veszi fel? Ennyi miatt egymásnak esni számomra annyira gyerekes....felnőttek vagyunk!

2021. szept. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/172 anonim ***** válasza:
95%

#95:


Nem, nem is szeretnék élni 200 évig, még 60-ig sem feltétlenül. Addig szeretnék, amíg jól érzem magam (pl. ha pelenkázni kellene valami miatt akkor inkább véget vetnék önmagam az egésznek).


Koronától miért 50% a tartós egészségkárosodás? Honnan jönnek de komolyan ezek a számok? Illetve miért hisztek el ti oltás fanatikusak mindent?

Még statisztikailag sincs kimutatható ekkora valószínűségű poszt-covid...

Viszont ha annak 50% a valószínűsége (legyen akkor ez az alap matek, vagy van, vagy nincs), akkor az oltásnak is. Nemde? A Te esetedben vagy van, vagy nincs.


Néha tényleg úgy érzem, hogy egyes emberek gondolkodni sem akarnak, mintha fájna vagy nem tudom. Nem kell ehhez oltottnak vagy oltatlannak lenni, de azért ne higgyünk már el mindent.

Sok oltásfanatikus komolyan úgy viselkedik, hogy ha látja akkor is azt mondja, hogy nem a szememnek meg a tapasztalatnak hiszek, hanem amit xy mond a tv-ben meg propagandál világszerte akár.


Vagy tényleg ennyire hihetetlen, hogy lehet bajod az oltástól? :D Visszakérdezek még egyet (amit Ti szoktatok): Amíg nem veled történik meg, addig nem hiszed el? :D


Itt be is fejezném a vitát, leírtam itt is pár kommentben mindent. Célom nem a meggyőzés vagy eltántorítás, én ezeket tapasztaltam, maradok oltatlan. Aki oltatott vagy oltat, tegyen úgy, engem nem zavar, inkább legyen meg (sajnos kissé hamisan) a biztonságérzete.

2021. szept. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/172 anonim ***** válasza:
18%

97


Kb a COVID-osok fele poszt-COVID-os.

A saját tapasztalat nem reprezentatív!

Ennek ellenére elhihetem, hogy apum 57 éves kollégája elhunyt a betegségben? Elhihetem, hogy két volt gimis tanárom elhunyt benne? Elhihetem, hogy egy barátnőm 31 éves ismerőse elhunyt benne? Elhihetem, hogy egy ismerősöm párja sétálni se tudott a betegség után? Elhihetem, hogy egy jó barátnőm 2 hetet elmondhatatlanul végigszenvedett majd fél évig krónikus fáradtsága volt?


Miért lenne veszélyesebb az oltás, mint az Advil Ultra, a NeoCitrán, a sztatinok, a protonpumpa-gátlók?

2021. szept. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/172 anonim ***** válasza:
95%

#98:

Felőlem azt hiszel, amit akarsz. Te ezt tapasztaltad, én meg az oltás után történeteket.

Akkor most neked van igazad vagy nekem? Számít egyáltalán az, hogy kinek? :D


Az emberiség, világszinten nézve, alig 3%-a ha elkapta a covid-ot igazoltan. Abból nagyjából 5-10%-nak lett komolyabb baja és nagyjából ugyanennyinek poszt-covid-ja, tartósabban (most pár napos, hetes dolgokat ne tekintsünk, hisz az oltásnál sem veszik figyelembe).


Ahogy írtad, saját tapasztalat akkor nem reprezentatív. Viszont akkor a Te esetedben sem. Attól, hogy neked van 5-6 ismerősöd, aki megszívta, még van másik x ezer, aki nem. Én olyat ismertem, aki az oltásba vagy belehalt vagy megszívta. Akkor én sem hihetem el, amit látok?


Miért lenne veszélyesebb az oltás? Nem mondtam, hogy bármi, akár az általad felsorolt szerek veszélytelenek, de miért kellene más szerekkel összehasonlítani?


Maximum a vírussal lehet, és egyelőre nem úgy tűnik, hogy megérné amiatt oltatni, hogy elkerüld BIZTOSAN a covid mellékhatásait.

2021. szept. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/172 anonim ***** válasza:
93%
98 azt hiszel, amit akarsz... csak ehhez nekünk mi közünk?
2021. szept. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!