Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért van az hogy mostanság...

Miért van az hogy mostanság az oltatlanok/oltást nem kérők szinte szabadságharcosként tekintenek magukra? (tisztelet a kivételnek)

Figyelt kérdés
Már jó pár hónapja tökre elfelejtettem a témát is, de most munkahelyen, és egyéb platformokon újra felrepült a téma, és olyanokat olvasgatok, hogy én aki felvettem "hülye vagyok, birka, agymosott, na meg persze droid lesz belőlem, meg halott, meg nem leszek gyerekem stb" csak az a jó akinek majd aZiMMunreNDszere kivédi a bajt, és a többi :D én vagyok lemaradva, vagy mióta lett menőbb egyik, vagy másik fél döntése? Én úgy döntöttem, hogy beoltatom magam még az elején megkaptam, a családtagjaim nagyrésze is élünk-virulunk senkit nem bántunk, de másik oldalról meg kapom a savat, hogy azért mert... Ennyire bezombult az emberek agya a járványtól, vagy ez is valami új vírus?

2021. szept. 7. 09:13
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/172 anonim ***** válasza:
96%
59 értem... Tehát akkor ne a tapasztalataimat vegyem alapul, hanem amit a tv meg te mondasz... Van egy film: A falu. Hát azt nagyon érdemes lenne megnézni. Biztos van olyan, akit megvisel, a betegség már csak ilyen. Azt meg ne várd már, hogy egy másik ember a te vélt/valos félelmeid miatt oltasson. Te tartasz ettől, oltattál. Más nem tart ettöl, nem oltat. Miért olyan nehéz ezt megérteni?
2021. szept. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/172 anonim ***** válasza:
84%
60 a leginteligebsebb komment, amit olvastam a témában. Köszi :)
2021. szept. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/172 anonim ***** válasza:
18%

61


Ne a tapasztalatok alapján, mert azok nem fedik a valóságot a kis mintaszám miatt. Ki ezt tapasztalja, ki azt. Az én ismerősi körömben például nagyon-nagyon kevés COVID-os volt szerencsére, viszont ők megszenvedték.


Senki sem beszél a tv-ről, nem kell olyat a számba adni, amit nem írtam. Akár külföldi források, egészség témájú lapok, külföldi laptól átvett cikkek forráskritikával.

Vagy például megnézi az ember a 2020-as többlethalálozást. Ebből is látszódik, hogy valami van a "levegőben", ami komoly.


Nem az ÉN félelmeim miatt kell oltatni, hanem egy olyan veszély miatt, ami miatt távoktatás volt több nyugat-európai országban, ami miatt zárva voltak az ovik több nyugat-európai országban, ami miatt elhalasztottak egy olimpiát majd zárt kapuk mögött rendezték azt, ami miatt most vagy meghatározott oltások kellenek vagy friss teszt, ha ki akarsz menni például Ausztriába vagy Németországba.


Itt, ezen az oldalon semelyik oltáspártitól, COVID veszélyességét elismerőtől nem láttam olyat, hogy a magyar média alapján tájékozódna és formálna véleményt, de ti folyamatosan a szánkba adjátok ezt.

2021. szept. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/172 anonim ***** válasza:
100%
63 értem, továbbra sem értem szükségét a magam részéről az oltásnak. Te meg csinálsz amit gondolsz.
2021. szept. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/172 anonim ***** válasza:
*értem - érzem
2021. szept. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/172 anonim ***** válasza:
15%

64


Rendben, felőlem nyugodtan legyél poszt-COVID-os. Azért remélem, nem kerülsz mellém a COVID-od elején a harmadik oltásomig, mert én nem akarok fél évre kiesni sem a munkából, se az egyetemről és szívizomgyulladást se akarok az eleve beteg szívemmel, meg azt se, hogy ne tudjak lépcsőzni, amikor már születésemtől fogva közröhely az állóképességem és épp azon próbálnék dolgozni. Azt is remélem, hogy nem benned alakul ki egy durvább mutáció, amivel Apumat, a párját és több barátomat is veszélyezteted.


Te meg fogadd el, hogy nekem ez a véleményem.


Van egy velem egykorú (tehát huszonéves) COVID-oltásellenes ismerős házaspár. A húde egészséges, hú de nem veszélyeztett korosztály ugyebár. Hát a nő kórházba került, oxigénre volt szüksége. Felőlem akarhatsz így járni.

2021. szept. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/172 anonim ***** válasza:
0%
64 hogy ennyi negatív gondolattal minek vagy még életben, rejtély.
2021. szept. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/172 anonim ***** válasza:
18%

67


Az autóban sem kötöd be magad, mert a baleset lehetősége negatív gondolat. Ugye?

Amúgy a balesetnek nagyságrendekkel kisebb az esélye, mint a kórházba kerülésnek COVID-dal, főleg mint a poszt-COVID-nak.



Mit szólnál most pl Németországban, ahol komolyan veszik a járványt és maszk kell a boltokba? Mit szóltál volna ott a kijárási tilalom alatt, amit ott komolyan is vettek.



Maradjunk annyiban, hogy nem értjük egymást. De jelzőt nem kérek magamra.

2021. szept. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/172 anonim ***** válasza:
81%

68 a baleset gondolata negatív gondolat, az öv bekötése meg egy elövigyázatosság, és egyébként KÖTELEZÖ. De ahogyan biciklin sem hordanak sokan sisakot, motoron sem légmellényt, mert nem tartják szükségesnek, és ehhez joguk van.


Tökre jogod van a véleményedhez, azonban ha ez mások cseszegetésében manifesztálodik, mert gyenge és képtelen vagy elfogadni más nézőpontokat, nehogy a bites kis világod össze döljön, akkor viszont ne csodálkozzál, ha túl sok megértést nem kapsz tőlem.


Amúgy nem tudom minek győzködsz, amikor világosan leírtam többször, hogy nekem erre nincs igényem. Izzadság szagú Jehova tanúja vagy

2021. szept. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/172 anonim ***** válasza:
3%

Utolsó kár értük. Nem érdekli őket,mert sèrthetetlennek gondolják magukat. Nem látnak tovább a saját egójukon túl.


Akiket az orovosok nem tudnak meggyőzni majd pont egy laikus emberre fognak hallgatni.

Tudatalattiuk így próbálja védeni magukat. Amit könnyebbrn fel tudnak dolgozni abba az irányba hajlanak.


Engem nem érdekel mit gondolnak az oltástagadók. Tudomány tagadók. Nem ebbe a korba valók finoman fogalmazva. Csak maradnának csendben, olyan dolgokról van Vèlemenyuk amihez nem is értenek.

2021. szept. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!