Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért van az hogy mostanság...

Miért van az hogy mostanság az oltatlanok/oltást nem kérők szinte szabadságharcosként tekintenek magukra? (tisztelet a kivételnek)

Figyelt kérdés
Már jó pár hónapja tökre elfelejtettem a témát is, de most munkahelyen, és egyéb platformokon újra felrepült a téma, és olyanokat olvasgatok, hogy én aki felvettem "hülye vagyok, birka, agymosott, na meg persze droid lesz belőlem, meg halott, meg nem leszek gyerekem stb" csak az a jó akinek majd aZiMMunreNDszere kivédi a bajt, és a többi :D én vagyok lemaradva, vagy mióta lett menőbb egyik, vagy másik fél döntése? Én úgy döntöttem, hogy beoltatom magam még az elején megkaptam, a családtagjaim nagyrésze is élünk-virulunk senkit nem bántunk, de másik oldalról meg kapom a savat, hogy azért mert... Ennyire bezombult az emberek agya a járványtól, vagy ez is valami új vírus?

2021. szept. 7. 09:13
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/172 anonim ***** válasza:
96%

70 szóval nem lehet véleménye valakinek a saját testére vonatkozólag egy olyan dologra, ami nem kötelező?

Amúgy miért kell oltás tagadozni? Világosan leírtam, hogy oltassa magát, aki szeretné. Én jelenleg nem szeretném, mit tagadtam ezzel?

Örülök, hogy mindenhez értesz, csak hát még mindig ott tartunk, hogy képtelen vagy elfogadni, hogy más mást gondol valamiről, mint te.

2021. szept. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/172 anonim ***** válasza:
0%

70


Egy szavaddal sem tudok vitatkozni.

2021. szept. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/172 anonim ***** válasza:
15%

71


Oké, hogy benned van, hogy "nem veled fog megtörténni" a kóros immunválasz, ami miatt meghalsz, lélegeztetőre kerülsz vagy poszt-COVID-od lesz.

Viszont nincs senki ismerősöd, akit féltenél?

2021. szept. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/172 anonim ***** válasza:
95%
73 kezdem már nagyon unni kis pioca. Az ismerőseim egy része oltatott, ök ezért nem félnek. A másik része nem oltatott, ök azért nem félnek. Mi a kérdés?
2021. szept. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/172 anonim ***** válasza:
0%

74


Pont erről írtam pár oldallal korábban. Frusztráció, agresszió. Sértő jelzőket használsz a másikra folyamatosan. Ahepyett, hogy mondjuk nem nyitnád meg a thread-et.

Jaaa, hogy érved is nulla, a másik érveit meg fel sem bírod fogni.

2021. szept. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/172 anonim ***** válasza:
78%

#75: Tévedsz.

Ez pontosan az, amit a #14-esben már leírtam.


Hergeled a h*lyeségeddel a másikat aztán csodálkozol ha megunja és nem úgy szól vissza, ahogy Te "elvárnád". Egyébként miért is ne írhatná le bárki a véleményét? Megtiltod vagy mi? Mi, oltatlanok is halljuk (sőt ezt hallani szerintem többet), hogy így az oltás, úgy az oltás, milyen király stb., tényleg már a hátamon a szőr feláll ha meghallom, hogy megint ezekről a vackokról van szó.


Érved egy sincs, ami helytálló lenne. Oltakozz, akár családostól, legyen benne meg az örömöd de másokat hagyj békén vele. Aki nem oltat, azt Te úgy sem tudod meggyőzni. Mondjuk amúgy is nehéz, mert egyre kevesebb észérv szól az oltás mellett.

2021. szept. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/172 anonim ***** válasza:
78%

A 76-os teljesen jól leírta, úgy látszik neki még van türelme hozzád. Egyszerüen kiprovokálod a helyzetet, mert neked határozott célod meggyőzni. És még az érveidet is elfogadom, itt a nézöpont különbözik. Az meg leginkább szocializácio, tapasztalás és személyiség eredménye. Jössz itt a ki kiért aggodik, de hát az aggódás egy dinamika, ami mindig talál magának tárgyat. Gondolom a covid előtt is aggodtál valamiért.


Summa summarum: nekem teljesen mindegy, hogy éled az életed, amíg békén hagysz másokat.

2021. szept. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/172 anonim ***** válasza:
15%

76



A poszt-COVID 50%-os esélye (30%-ot és 70-et is olvastam, most kb átlagolok), az influenzánál nagyságrendekkel nagyobb halálozás, az influenzánál nagyságrendekkel erősebb betegség, ellene az ingyenes oltás (ami annyira veszélyes, mint a NeoCitran, azaz semennyire), az, hogy az ember saját immunrendszere reagálhat úgy a fertőződésre, hogy végleges egészségkárosodást vagy halált okoz, az, hogy sokan nem olthattak és ők vannak leginkább veszélyben, az, hogy sokunkban nem alakult ki a védettség, az, hogy minél tovább húzódik a járvány, annál nagyobb eséllyel alakulnak ki mutációk (minél több másolás, annál több hiba) nem észérvek, akkor nem tudom, neked mi az.


Komolyan érdekel, mi alapján bagatellizálod a járványt. Ausztria, Németország miért nem bagatellizálja? Dél-Korea miért nem? Japánban miért zárt kapus olimpia volt?

2021. szept. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/172 anonim ***** válasza:
95%

78 esetleg kérdezd meg a döntés hozókat erről (akiknek azért egyáltalán nem olyan rossz ez a helyzet)


Tehát ez azt jelenti, hogy ha valakinek gondja lesz az oltástól, akkor azért te vállalod majd a felelősséget?


Biztosan van covid, talán még járványnak is nevezhetjük, minden esetre meglátásom szerint nagyobb a hiszti, mint kellene.


Bár semmilyen lehetőséget nem zárok ki, de jelenleg nagyon esélyét látom egy világ méretü népesség szabályozásnak (aminek egyébként pont itt van az ideje), mint annak, amiben hinni szeretnél.


Mivel nem lehetek egyszerre oltott és oltatlan is, én ezt a döntést hoztam, te meg azt... Bízom benne, hogy az egyikünk hamarosan meghal, és utána nem lesznek ilyen semmire kellö beszélgetések.

2021. szept. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/172 anonim ***** válasza:
78%

#78:


Na akkor sokadjára, újra.

A covid nem annyira veszélyes, mint mondják. Van sajnos rossz kimenetele, tudjuk (de minek nincs?).

Létező jelenség a poszt-covid de azért annyian nem szenvednek benne, mint amennyit összehazudoznak. Kb. mindenki, aki meghal/meghalt az elmúlt 2 évben és volt köze a covidhoz, azt itthon biztosan a covid számlájára írták (volt nem egy ismerősöm, akinél a kórházban rá is kérdeztek, hogy igaz nem a covid vitte el, de ráírhatják-e a papírjára a statisztika miatt...).

A poszt-covidból is simán fel lehet gyógyulni, igazából inkább a vírus által okozott utóhatásokat kellene tudni hatékonyan kezelni, annak több értelme lenne mostmár (mivel az oltásnak, ha működne, akkor a járvány előtt vagy annak kezdetén lett volna értelme).


Influenza ellen sem oltat szinte senki, felesleges is, kifekszed otthon, már ha egyáltalán megterhel. Én személy szerint fel sem szoktam venni a betegségeket, 39°C+ lázzal még elvagyok úgy, hogy pl. egyetem alatt vizsgára készültem (39.6°C a lázam). Afölött kicsit lefeküdtem pihenni.


Az oltás egyáltalán nem veszélytelen, annak mellékhatásait sinkofálják, titkolják el. Ehhez hozzájárul az, hogy az emberek nagy része nem is megy vissza oltás után bármilyen baja is van, mert vagy nem érdekli őket, vagy nem tudják hova kellene mennie (a házi orvosok csak vállat vonnak 90%-ban és hazaküldik a beteget - max írnak ki valami gyógyszert), vagy nem mernek menni. Egyik kollegám a mai napig nyögi a Pfizer mellékhatásait, pedig hónapokkal ezelőtt kapta. Visszament az orvoshoz, annyit mondott neki, hogy az oltás utáni reakció majd elmúlik (megemelkedett nyugalmi állapoti vérnyomás és pulzus). Kapott rá gyógyszert, szedte 2 hónapig, jobban lett. Elhagyta a gyógyszert, visszatért csak most úgy, hogy nem konstans magas neki, hanem ugrál. Ez még tán rosszabb is. Újra elkezdte szedni.

Párom eü-ben dolgozik, sokat vacillált rajta, végül belefáradt a diszkriminációba meg hát kötelezték is őket. Azóta a hormonháztartása felborult, a ciklusai elég "furák". Nőgyógyász az ilyen eseteket elküldi haza, mert nem tud vele mit kezdeni...


Szóval tényleg, annyira jó az oltás? Ez csak kettő azokból a példákból, ami a közvetlen környezetemben történt, volt több is és a világban még megannyi.


Én is jártam covid-osok között, most is megyek mindenhova. Párom eü. dolgozóként még ápolt is covid-osokat. Sosem kaptam el (voltam vizsgálaton), vagy ha igen, akkor nem vettem észre, cserébe ellenanyag sem termelődött bennem (viszont akkor az oltás sem ér semmit, mert nem fog a s zervezetem termelni).


Oltás hatékonyságai: nem véd a fertőződés ellen, nem véd a továbbadás ellen, nem véd meg a súlyos szövődmények és a halál ellen (csak csökkenti annak valószínűségét, hogy igen). Cserébe egy rakat, már rövid távon is köztudott mellékhatása lehet (teljesség igénye nélkül: vérrögképződés, szívizomgyulladás, vese elégtelenség kialakulása, hormonális háztartás felborítása - esetleges későbbi meddőséghez vezető hatások, hallani spontán vetélésről, ott van a magas pulzus és vérnyomás kialakulása, ami meg elég gyakori is - bármely vakcina esetében).


Az oltások ráadásul a legújabb variánsok ellen aligha védenek is (30-60% köztit olvastam). Szóval kockáztassak úgy, hogy lehet sosem fogom elkapni a covid-ot (ami egyébként még jó pár évig biztosan itt lesz velünk, addig az oltottakat meg folyamat oltatni fogják), vagy ha el is kapom akkor nagy valószínűséggel semmi "mellékhatás" nem lesz?

Cserébe ha oltatok akkor mondhatni 50% valószínűséggel vagy lesz valami bajom a rövid (hosszú távról még ne beszéljünk, mert senki nem tudja megmondani, hogy lesz-e) távú mellékhatásai miatt vagy nem?

Nem mellesleg a legerősebb védelem a természetes immunizáció. Erről sokan megfeledkeznek. Persze ehhez "be kell vállalni" a vírust. De hát oltottként is ugyanúgy összeszedhetem és még arra sincs 100% garancia, hogy nem pusztulok bele.


Túl van tolva ez az egész, az elején is ezt mondtam (tavaly február elején), csak nem gondoltam volna, hogy ekkora hisztit generálnak. A vírus valós, a probléma valós, a megoldás/annak kezelése sz*r.


Inkább azon kellene elgondolkodni, hogy világszerte a sok "covid" halott közül mennyien élhetnének ma (illetve azok közül is, akik nem covidban hunytak el de ebben az időszakban), ha megfelelő módon és időben kapnak kórházi ellátást...


Persze most is csak játszanak itthon az emberéletekkel, ha nem oltatsz akkor önköltségen csináltasd a méregdrága teszteket, ha nincs pénzed rá akkor meg így jártál, maradj otthon aztán hátha elmúlik... Kiváló logika. Még több ember meghal a felelőtlen gondolkodás miatt.


Egy szó erejéig még: minél többen oltatnak, annál gyorsabban és hamarabb mutálódik a vírus. Persze természetes módon is mutálódik csak lassabban ,tehát ez is f*szság, hogy az oltatlanok miatt mutálódik. L*faszt...Megvan a saját életútja, viszont minél jobban próbálják kiiktatni, annál "agresszívabbá" válik. Amióta megjelentek az oltások és egyre többen megkapták, azóta annál több, szép görög ABC betűjellel ellátott variáns jelent meg. Majd eljutunk lassan oda, hogy olyan fog megjelenni, amit tényleg nem fog meghatni egyik vakcina sem, játszva, röhögve kerüli meg. Gratulálok! Járványkezelés világszinten 1-es. Vakcináknál még a maszkhordás és fertőtlenítés is hatásosabb volt. Inkább az utókezelésen kellene már gondolkodni, hogy az legyen hatásos, ne a járvány közepén/végén azon, hogyan előzzük meg...

2021. szept. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!