Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A reklámok miatt hiszik az...

A reklámok miatt hiszik az emberek, hogy az immunrendszert lehet erősíteni?

Figyelt kérdés

A reklámok miatt hiszik azt az emberek, hogy az immunrendszer "erősíthető", ekkor kevesebbszer kapunk el felsőlégúti fertőzést? Ha meg "legyengült" az immunrendszerünk, akkor többször?


(A gyakori légúti fertőzés vagy hasonló tünetek oka lehet gócos mandula, nem megfelelően kikezelt fertőzés, autoimmun betegség, reflux)


Az emberek nincsenek tisztában az autoimmun folyamatokkal?



2021. szept. 19. 11:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/205 A kérdező kommentje:

Engem abszolút nem érdekel, hogy mit csinál a NER-es bagázs, viszont már 10 éve bármikor úgy fel...nak az "immunerősítéses" reklámok, hogy csoda, hogy nem vágom ki az illető készüléket az ablakon. Ugyanis ez az egész nem így működik, minimálisan utána kellene olvasnia az embereknek. Vagy ránézni egy szteroidot szedő emberre, aki köszöni, de nem gyakrabban náthás, MERT EZ NEM ÍGY MŰKÖDIK!!


[link]


[link]


[link]

2021. szept. 19. 18:29
 12/205 anonim ***** válasza:
68%
Nem. A második osztályos környezetismeret tankönyvből. A figyelmesebbek meg még az óvodából. Tudod, ott hallasz olyasmiről is, hogy miért fontosak a vitaminok(fura, de nem csak mesterséges forrásuk van), a tisztálkodás, elegendő alvás, sport, friss levegő, stressz kerülése stb. Mind fontos az immunrendszer megfelelő működéséhez. De igazad van, hagyjuk is. Vannak autoimmun betegek, akiknek ennek ellenére hibásan működik. Szóval senki ne étkezzen egészségesen, ne menjen levegőre, inkább üljön otthon maszkban és várja a halált az internet előtt. Ja, bocs, előbb lövessen magába 32 covid elleni vakcinát. Az majd mindentől megvédi.
2021. szept. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/205 A kérdező kommentje:

"Tudod, ott hallasz olyasmiről is, hogy miért fontosak a vitaminok(fura, de nem csak mesterséges forrásuk van), a tisztálkodás, elegendő alvás, sport, friss levegő, stressz kerülése stb. Mind fontos az immunrendszer megfelelő működéséhez. De igazad van, hagyjuk is."


Igen, ha így él az ember, akkor jobban alszik, könnyebben tanul, könnyebben viseli a stresszt, szebb lesz a bőre, talán a haja is, jobb lesz az alakja, bizonyos krónikus betegségek rizikófaktorát csökkenti illetve ha kialakul a betegség, jobban bírja majd a szervezet, rák rizikófaktorát csökkenti, ha az mégis kialakul, talán jobbak a túlélési esélyei.

Viszont nem lesz ""erős"" az immunrendszere, úgy általánosságban nem kap el ritkábban dolgokat és főleg nem lesz védettebb a COVID-dal szemben.


"Vannak autoimmun betegek, akiknek ennek ellenére hibásan működik."


Mondjuk a nők 20%-a MINIMUM. Ha nemcsak az autoimmun betegségeket nézzük, hanem az élet során előforduló, vírusfertőzés utáni kóros immunválaszokat is, akkor ilyen a lakosság túlnyomó részénél előfordul.


"Szóval senki ne étkezzen egészségesen, ne menjen levegőre, inkább üljön otthon maszkban és várja a halált az internet előtt. Ja, bocs, előbb lövessen magába 32 covid elleni vakcinát. Az majd mindentől megvédi."


Szerintem ha valami hangulatkeltő, akkor ez a megnyilvánulásod.


A legtöbbünk az orvostudománynak köszönheti az életét, de azért nyugodtan keltheted a hangulatot ellene.

2021. szept. 19. 20:13
 14/205 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező! Kezdjük ott, hogy a "hangulatkeltős" választ nem én írtam, csak szólok. Feltettél egy kérdést, arra válaszoltam. A reklámokból vesszük? Nem, én speciál nem onnan. Nem is nézek reklámokat, azt se tudom, milyenek vannak. Te nagyon unatkozhatsz, ha ennyire vágod, miből mennyi reklám van.

Én nem értem, miért böki ennyire a csőröd az immunrendszer. Már millió másik kérdésnél leírtad válaszban, mindig le is pontoznak nullára, szóval lehet, valamit rosszul olvastál. Értem én, hogy elolvastál erről 3 könyvet, és most azt hiszed, nálad van a bölcsek köve, de bízd már rá az emberekre, hogy ők mit gondolnak erről. Te attól jobban aludnál, ha leírnák itt neked 20-an, hogy igazad van, az immunrendszert nem lehet erősíteni? Én nem méregetem, hányszor vagyok beteg(általában egy évben egyszer amúgy). Ha beteg vagyok, meggyógyulok és ennyi. Nem pörgök se ezen, se a covidon ennyit, van ezer más jobb dolgom is. Az immunrendszerem és én köszönjük jól vagyunk.(Annak ellenére, hogy autoimmun beteg vagyok.)

2021. szept. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/205 anonim ***** válasza:

Bocs, #12 voltam.

#14

2021. szept. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/205 anonim ***** válasza:
76%
#2 vagyok, az oltásnak ehhez semmi köze. Én is megkaptam már fél éve. Pedig vagy 5 éve még csak náthás sem voltam. Az oltás után sem volt semmi mellékhatás.
2021. szept. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/205 A kérdező kommentje:

14


Hát ha mindent nézünk, amikor rosszabbul vagyok, mint az alapbetegségeimmel szoktam, akkor évente 6-szor is 'beteg' vagyok, legutóbb múlt héten fájt kicsit a torkom, csavart az orrom, tüsszögtem. Bár NeoCitránt nem kellett inni, addig nem jutott a dolog, szerintem azért, mert hordok maszkot és a munkahelyre szerencsére nem jönnek be a betegek, szokás otthon maradni.


Ugyanakkor nem én szoktam méregetni, mennyiszer vagyok beteg, hanem a COVID-vitákkal kapcsolatban olvasom mindenkitől...


Igen, szúrja a szemem az immunrendszer, mert a sok bioszból elégtelen a COVID-viták kapcsán állandóan ezzel jön. Meg mert nagymamámat majdnem kinyírta a saját immunrendszere, engem meg majdnem megnyomorított az enyém párszor.

2021. szept. 19. 21:19
 18/205 A kérdező kommentje:

14


Autoimmun betegségre amúgy tünetes időszakban nem szteroidot, tünetmentesben egyéb immunszuppresszánst szoktak adni?

2021. szept. 19. 21:22
 19/205 anonim ***** válasza:
41%

Hogyne méregetnéd. Most is azt teszed. Pár tüsszentésnél betegséget vízionozálsz! Nem "kellett" Neocitránt inni? Miért, mikor kell? Azt se tudom, mire való. Életemben egyszer ittam, amikor valaki adott. Te szidod a reklámokat? Hallod, én épp most voltam benne erősen az évi rendes megfázásomban. Akkor kérdezték iszom-e a Neocitránt. Visszakérdeztem, hogy az mire való, mert valami rémlett, hogy talán torokfájásra, de az most nem is fáj. Tudod, hogy meddig tart egy nátha? Gyógyszerrel 7 nap, gyógyszer nélkül, egy hét. Kb.ennyit érdemes vele foglalkozni.

Nem szedek szteroidot. Ezt már más kérdésnél kiveséztük.

Attól, hogy autoimmun beteg vagyok, az immunrendszerem még teszi a dolgát. Nem erős vagy gyenge, hanem hibás. Ez abban nyilvánul meg, hogy néha túlpörög és saját maga ellen IS fordul. Ez azonban nem azt jelenti, hogy "ellenség" ellen nem. Persze, hogy évente 6x is beteg vagy, ha te a tiédet sose hagyod dolgozni. Mutass már légyszi egy választ, ahol valaki a betegségeit méregeti, rajtad kívül. Mivel már vagy 50 kérdésnél láttalak, valószínűleg, olvastuk ugyanazokat a kérdéseket, nekem mégse tűnt fel ilyen.

#14

2021. szept. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/205 A kérdező kommentje:
Nekem muszáj gyógyszer a náthára, különben minimum 1 hónap lesz. Azt hiszem, hogy a májam ennyit még megbocsát nekem. Nemsokára sztatint is kell majd szednem, az rosszabb lesz, de ki fogom bírni azt is.
2021. szept. 19. 21:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!