Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért tartják súlyos betegségn...

Miért tartják súlyos betegségnek a covidot, mikor az emberek nagy része tünetmentes, enyhe lefolyású? Még a koronavirus.gov.hu is 80%-ot írt, akiknél tünetmentes vagy enyhe. Akkor minek erőltetik így az oltást is egy nem súlyos betegség ellen?

Figyelt kérdés

Én is átestem rajta, meg úgy az egész család, javarészt tünetmentes és enyhe tünetekkel, 1-2 középsúlyos eset is volt, de drámai dolgok amiket a híradóban mutogatnak nem történtek, hogy gépeken haldoklik az ember. Úgy gondolom pár éve 2015 körül mikor erős influenzavírus volt, akkor is hasonló képeket mutattak, hogy emberek vannak lélegeztetve, ráadásul a sok léegeztetőgép sem lett kihasználva, a kormány adott is el belőle, mert a csúcsszezonban is max 1000 pár száz embernek volt rá szüksége, 2015-ben is durván ennyi volt a gépre szorulók száma mikor tombolt az influenza. Ami meg külön nonszensz, hogy a Föld lakosságához mérten alig lett megbetegedés. Mindig a halottakkal és fertőzöttekkel jönnek, utóbbiak jó része nem is beteg, csak teszt pozitív.

Ráadásul erőltetik az oltásokat egy olyan betegség ellen, ami nem súlyos betegség ha a többséget nézzük. Ez azért bűzlik rendesen.

Nem oltattam be magunkat, nátha ellen még sosem oltattuk eddig sem, többnyire el sem kaptunk, vagy ha elkaptuk is, de ehhez a covidhoz hasonlóan jelentéktelen tünetekkel átvészeltük.



2021. okt. 9. 11:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
39%

"de drámai dolgok amiket a híradóban mutogatnak nem történtek, hogy gépeken haldoklik az ember."


Hát nagyon nem vagy normális.

2021. okt. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
65%
Örülj neki, hogy fünezmentesen átvészelted. Nekem a keresztanyám belehalt. ☹ Egy kolléganőm 5 hétig volt coviddal táppénzen, nem volt kórházban, de szívizomgyulladása lett a covidtól, amit még most fél évvel a covid után is kezelni kell, ki tudja, meddig. És nagyon megszenvedte azt az 5 hetet, senkinek se kívánja. Egy másik kollégám 3 hétig szenvedett a coviddal, otthon, de a szaglása azóta se tért vissza, és azóta se tudja végigaludni az éjszakát. Covid előtt nem voltak gondjai az alvással. Szóval te örülj neki, hogy nálad tünetmentes volt.
2021. okt. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 A kérdező kommentje:
Miért? Folyamatosan azt mutatják, hogy gépeken vannak emberek, de azt nem tudni konkrét miért, biztos amiatt-e. Én a környezetemben nem tapasztaltam ilyen beteget a covid miatt, aki ne otthon pár nap alatt gyógyult volna, mint a szokásos náthákból. Idős, fiatal egyaránt volt köztük.
2021. okt. 9. 11:46
 4/67 anonim ***** válasza:
80%
2es vagyok. Nekem más a tapasztalatom. Lásd fentebb
2021. okt. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 A kérdező kommentje:
2. Én ezt értem, de ez akkor is a kisebbség, ha azt nézzük, hogy közel 10 millióan vagyunk az országban. Azért az egészségesek vannak fölényben akiknél tünetet sem okoz. 80%-a a lakosságnak. 20% aki megbetegszik és max 0.00 valahány százaléka hal meg.
2021. okt. 9. 11:48
 6/67 A kérdező kommentje:
Szív-érrendszerk katasztrófákban szerintem jóval többen halnak meg alaphangon minden nap. Ezért nem értem mire kerítenek egy olyan betegségnek feneket, ami nem súlyos a többségüknél. Elhiszem, hogy van aki nagyon beteg volt, de melyik influenzában nem szenvednek? Én is voltam erős influenzában, hogy napokig lázasan, ugatva köhögve keltem-feküdtem. Tudom milyen, de ez a covid nagyon enyhe betegség azt tapasztaltam.
2021. okt. 9. 11:50
 7/67 anonim ***** válasza:
59%

" Én a környezetemben nem tapasztaltam ilyen beteget a covid miatt"


Örülj neki, de a te környezetedből nem lehet általános dolgokat levonni.

Nekem pl. egészséges, kora 40-es ismerősöm is halt meg, és többen voltak hetekig kórházban.

2021. okt. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
56%
A Gődény csoportban add elő ezt a hisztit, ott nagyobb sikered lesz.
2021. okt. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
74%
A lélegeztetőgépen azért halnak meg, mert nincs személyzet hozzá (2 emberre van szükség lélegeztetőgépenként, és 1 sincs), és nem fertőtlenítik a gépeket.
2021. okt. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 A kérdező kommentje:
Nem Gődény tapasztalatiról beszélek, a sajátomat írtam le, és több ezres ismeretségi köröm van mivel üzemet vezetek és azon belül sem történt súlyos vagy halálos megbetegedés szerencsére. Pedig rengeteg pozitív lett kiszűrve, akik karanténra lettek kötelezve.
2021. okt. 9. 11:56
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!