Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért tartják súlyos betegségn...

Miért tartják súlyos betegségnek a covidot, mikor az emberek nagy része tünetmentes, enyhe lefolyású? Még a koronavirus.gov.hu is 80%-ot írt, akiknél tünetmentes vagy enyhe. Akkor minek erőltetik így az oltást is egy nem súlyos betegség ellen?

Figyelt kérdés

Én is átestem rajta, meg úgy az egész család, javarészt tünetmentes és enyhe tünetekkel, 1-2 középsúlyos eset is volt, de drámai dolgok amiket a híradóban mutogatnak nem történtek, hogy gépeken haldoklik az ember. Úgy gondolom pár éve 2015 körül mikor erős influenzavírus volt, akkor is hasonló képeket mutattak, hogy emberek vannak lélegeztetve, ráadásul a sok léegeztetőgép sem lett kihasználva, a kormány adott is el belőle, mert a csúcsszezonban is max 1000 pár száz embernek volt rá szüksége, 2015-ben is durván ennyi volt a gépre szorulók száma mikor tombolt az influenza. Ami meg külön nonszensz, hogy a Föld lakosságához mérten alig lett megbetegedés. Mindig a halottakkal és fertőzöttekkel jönnek, utóbbiak jó része nem is beteg, csak teszt pozitív.

Ráadásul erőltetik az oltásokat egy olyan betegség ellen, ami nem súlyos betegség ha a többséget nézzük. Ez azért bűzlik rendesen.

Nem oltattam be magunkat, nátha ellen még sosem oltattuk eddig sem, többnyire el sem kaptunk, vagy ha elkaptuk is, de ehhez a covidhoz hasonlóan jelentéktelen tünetekkel átvészeltük.



2021. okt. 9. 11:36
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 A kérdező kommentje:
19. Ez érthető, de az a baj a közösségi immunitásod csökken, azaz ahogy korosodsz egyre jobban ledönt, sőt megöl majd egy ennél gyengébb vírus is. Az RS és influenza miatt most rengeteg a beteg, a mi orvosunk azt mondta a korlátozások, a maszk oda vezet, hogy csökken az ember immunitása és a korona mellett a többi vírusokra is fogékony lesz és meghalhat emiatt. Az oltások pont úgy csökkentik az immunitást ezt is az orvosunk mondta, aki nem is javasolta, hogy oltassuk magunkat mert nincs betegségünk semmi és enyhe tünetünk volt csak. Nekem semmi utóhatása nincs, se szív, se agy, se semmi. Járok futni, sportolok, mint előtte. De megértem, hogy van aki így járt. Viszont az életét az ember nem élheti ezentúl rettegésben, a covid soha a büdös életben nem tűnik ha itt is van és tuti elfogja kapni az is, aki kalitkában él, mert a nyájimmunitás és a vírus elgyengülése, a virulencia csökkenése csak így érhető el. Vakcinával csak az esélyét próbálják csökkenteni, hogy ne legyen súlyos, de ez sem igaz, sok oltott van kórházban, sebész ismerősöm elmondása szerint minden 2. oltott, aki msot bent van 2-3x oltottak.
2021. okt. 9. 12:28
 22/67 A kérdező kommentje:
20. Agymosott én miért is lennék? MErt nem nézem a híradót és mainstreamet? Nem érdekel. A környezetemben ezt tapasztalom, magamon sem tapasztaltam semmit, ami miatt súlyosnak nevezzem ezt a vírust. Ez van, bocs érte, hogy egészséges vagyok és figyelek a testem működésére. Tényleg bocs.
2021. okt. 9. 12:31
 23/67 anonim ***** válasza:
58%
Hagyd kérdező, módszeres az agymosás és az ősrégi recept működik, hogy az embereket egymásnak ugrasszák. A legnagyobb vírus a fejekben van, de mire ezt sok ember észre veszi, oda lesz a szabadsága, és még talán az önálló gondolkodása is.
2021. okt. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
54%
Mert nagyon fertőzőképes. Hiába 80% átvészeli, ha 18% kórházba kerül, 2% meg lélegeztetőre, és mivel egyszerre jelentkezik sok beteg, ezért összeomolhat az egészségügy.
2021. okt. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
64%

Ezzel csak azt akarom szemléltetni, hogy ha pl. lenne egy vírus, ami 1%-ban okoz kórházi kezelést, 0,1%-ban halált, de cserébe 1-2 hónapon átmegy az egész országon, mert annyira virulens, akkor is kellene: 100000 kórházi ágy, és lenne legalább 10000 halott, pedig papíron egy nátha erősségű vírusról van szó.


Így már érthető?

2021. okt. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
70%
"Viszont az életét az ember nem élheti ezentúl rettegésben" - szerintem mindenkinek meg kellene hagyni az esélyt, hogy úgy éljen, ahogy jónak látja. Ha "rettegésben" (ami egyáltalán nem az; az, hogy oltattunk, hordunk maszkot és kerüljük a tömeget, nem "rettegés"), akkor úgy, ha meg úgy, mintha nem lenne semmi, akkor meg úgy.
2021. okt. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
18%

"az orvosunk mondta"


Dr Görény?

2021. okt. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
69%

24/25. 80% átvészeli, 18% kórházba kerül,2% meg lélegeztetőre, nem valós számok. Ezek amiket írtál mind csak spekulációk, "mi lenne ha" feltételezések. Mármint hogy egyszerre 100.000 embernek kellene kórházi ágyat biztosítani. Az egész propaganda erre épül. Mi lett volna ha nem oltakozunk, nem lettek volna lezárások, nem hordtunk volna maszkot stb...

Tudod mi történt volna? Végigment volna villámgyorsan a populáción és immunissá váltak volna az emberek természetes úton. Mint ahogyan pl. a spanyolnátha esetében történt. Nem lenne több halott mint amennyi eddig meghalt. Én így látom.

2021. okt. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
46%
"Végigment volna villámgyorsan a populáción és immunissá váltak volna az emberek természetes úton. Mint ahogyan pl. a spanyolnátha esetében történt. Nem lenne több halott mint amennyi eddig meghalt." - az azért megvan, hogy a spanyolnátha 2 évig tartott (tehát nem ment át a népességen "villámgyorsan") és 20-50 millió ember halt bele??? Ezt tartod te "jó példának"???
2021. okt. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
74%
A #29-hez hozzáteszem, akkor is megpróbáltak mindent megtenni a megfékezésére az akkori kor ismeretei szerint, pl. karanténokat rendeltek el.
2021. okt. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!