Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért tartják súlyos betegségn...

Miért tartják súlyos betegségnek a covidot, mikor az emberek nagy része tünetmentes, enyhe lefolyású? Még a koronavirus.gov.hu is 80%-ot írt, akiknél tünetmentes vagy enyhe. Akkor minek erőltetik így az oltást is egy nem súlyos betegség ellen?

Figyelt kérdés

Én is átestem rajta, meg úgy az egész család, javarészt tünetmentes és enyhe tünetekkel, 1-2 középsúlyos eset is volt, de drámai dolgok amiket a híradóban mutogatnak nem történtek, hogy gépeken haldoklik az ember. Úgy gondolom pár éve 2015 körül mikor erős influenzavírus volt, akkor is hasonló képeket mutattak, hogy emberek vannak lélegeztetve, ráadásul a sok léegeztetőgép sem lett kihasználva, a kormány adott is el belőle, mert a csúcsszezonban is max 1000 pár száz embernek volt rá szüksége, 2015-ben is durván ennyi volt a gépre szorulók száma mikor tombolt az influenza. Ami meg külön nonszensz, hogy a Föld lakosságához mérten alig lett megbetegedés. Mindig a halottakkal és fertőzöttekkel jönnek, utóbbiak jó része nem is beteg, csak teszt pozitív.

Ráadásul erőltetik az oltásokat egy olyan betegség ellen, ami nem súlyos betegség ha a többséget nézzük. Ez azért bűzlik rendesen.

Nem oltattam be magunkat, nátha ellen még sosem oltattuk eddig sem, többnyire el sem kaptunk, vagy ha elkaptuk is, de ehhez a covidhoz hasonlóan jelentéktelen tünetekkel átvészeltük.



2021. okt. 9. 11:36
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 A kérdező kommentje:
Nem fogok maszkot hordani senki kedvéért sem, felénk nem szokás hordani, itt normálisak az emberek. Ma is megyek egy 84 éves nénihez szőlőért, mert nem bírja megenni és inkább ide adja a családnak, szeret minket. Na itt az öregek hülyének néznének ha maszkban mennék, mert leszarják a covidot és utálják a politikát. Oltottak néhányan, de úgy vannak vele nem fognak rettegni. Ha az oltás hatékony, akkor védenie kell. Tudják, hogy nem vagyok oltva, és nem is leszek, de megmondták fiatalon ne is foglalkozzak ezzel, pláne, hogy a vírus megbetegíteni sem bírt, egészséges vagyok.
2021. okt. 10. 12:24
 52/67 A kérdező kommentje:
Tavaly vakbél miatt halt meg 1 fiatal, és egy agyvelőgyulladásos nő is. Üresek voltak a kórházak te agymosott!
2021. okt. 10. 12:24
 53/67 A kérdező kommentje:
Ráfogták, hogy biztos covid és tesztelgették, mire már késő volt! Az ők családjának böfögjed ezeket be, kapnál is a pofádra tőlük! Üres kórházakkal együtt!
2021. okt. 10. 12:25
 54/67 anonim ***** válasza:
51%

#51


Értem. Azt hiszem teljesen másképp gondolkodunk. Talán azért, mert náluk volt a covid miatt halott.

További jó egészséget kívánok.

2021. okt. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
47%

"Üresek voltak a kórházak te agymosott!" - szerintem ilyen hozzászólásokkal csak magadat minősíted. Kár érte, így nem lehet érdemben érvelni.

Amúgy nálunk is volt, aki a kórházban kapta el a vírust. Szerintem sajnos sokan jártak így.

2021. okt. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
83%

"Üresek voltak a kórházak te agymosott!"


Persze, hogy üresek voltak, mert nem volt orvos, te szerencsétlen.

Mútétek tömegei maradtak el, hosszabodott minden várólista, mert nincs orvos. Nem kórházi ágy. Magadat nem műtheted meg te szerencsétlen, hiába lenne szabad ágy hova feküdni.

2021. okt. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
81%

"Persze, hogy üresek voltak, mert nem volt orvos, te szerencsétlen."


Nem volt, de nem a covid miatt, hanem mert a kormányzat már nagyon régen lsz@rja anyagilag az egészségügyet és sokkal kényelmesebb a covidra fogni, nem mellékesen zsebre vágni az uniótól kapott euró milliárdokat, amit védekezés címszó alatt osztogatnak. Ja, aki meg nem hiszi olvasson utána.

2021. okt. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
66%
#57: ez így nem igaz teljesen. Anyukám műtétje több, mint egy éve csúszik, és sorstarsaie is.
2021. okt. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
78%
#58, mi nem igaz? Hogy az alacsony bérek miatt már régen nem itthon dolgoznak az orvosaink, a maradék pedig még a normális ellátásra is kevés?
2021. okt. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
46%
Ne tereld a témát. Az egy másik dolog. A maradt kevés orvos sem tudott a nem covidos betegekkel úgy foglalkozni, mint a járvány előtt. Egy évig csak életmentő műtéteket csináltak. Minden más maradt el. És a kiviszgálások is.
2021. okt. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!