Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért tartják súlyos betegségn...

Miért tartják súlyos betegségnek a covidot, mikor az emberek nagy része tünetmentes, enyhe lefolyású? Még a koronavirus.gov.hu is 80%-ot írt, akiknél tünetmentes vagy enyhe. Akkor minek erőltetik így az oltást is egy nem súlyos betegség ellen?

Figyelt kérdés

Én is átestem rajta, meg úgy az egész család, javarészt tünetmentes és enyhe tünetekkel, 1-2 középsúlyos eset is volt, de drámai dolgok amiket a híradóban mutogatnak nem történtek, hogy gépeken haldoklik az ember. Úgy gondolom pár éve 2015 körül mikor erős influenzavírus volt, akkor is hasonló képeket mutattak, hogy emberek vannak lélegeztetve, ráadásul a sok léegeztetőgép sem lett kihasználva, a kormány adott is el belőle, mert a csúcsszezonban is max 1000 pár száz embernek volt rá szüksége, 2015-ben is durván ennyi volt a gépre szorulók száma mikor tombolt az influenza. Ami meg külön nonszensz, hogy a Föld lakosságához mérten alig lett megbetegedés. Mindig a halottakkal és fertőzöttekkel jönnek, utóbbiak jó része nem is beteg, csak teszt pozitív.

Ráadásul erőltetik az oltásokat egy olyan betegség ellen, ami nem súlyos betegség ha a többséget nézzük. Ez azért bűzlik rendesen.

Nem oltattam be magunkat, nátha ellen még sosem oltattuk eddig sem, többnyire el sem kaptunk, vagy ha elkaptuk is, de ehhez a covidhoz hasonlóan jelentéktelen tünetekkel átvészeltük.



2021. okt. 9. 11:36
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
41%
" én túléltem, te meg le vagy sz@rva." 🤤
2021. okt. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó, de nehogy már azért a 0.00 akárhány százalékos halálozásért bebörtönözve éljem az életem?! Influenza is okoz ennyi halálesetet, azt meg kb. mindenki leszarta! Akkor?
2021. okt. 10. 11:12
 43/67 anonim ***** válasza:
31%

#42


Akkor miről van szó? Mi a jó irány? Hogyan vedened meg azokat akiket még kellene?

2021. okt. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 A kérdező kommentje:
Szerintem sehogy. Felnőtt emberként, mindenki döntse el. Például öreganyám 88 évesen azt mondta ne féltsük őt, neki már mindegy, hagyjuk élni még amíg lehet, aztán ha mennie kell megy. Nem érdekli a vírus és nem akarja, hogy védje senki, utálja ezt a mocskos propagandát, ha meglátja a tévében szidja őket és el is kapcsolja. Tehát nem hiszem, hogy felnőtt emberek vágynának rá, hogy védjük őket. Én sem akarnám ha beteg lennék sem, ha úgy vagyok vele, hogy lesz ami lesz, akkor hagy csináljam. Ha meghalok meghalok. Örök életem nincs, lehet elüt egy busz holnap és hiába vigyáztam és vigyáztak rám. Ez rossz felfogás, de a propaganda ezt veri a fejekbe manapság: meg kell menteni másokat! Hát szerintem mindenki tud magára vigyázni, nem gyerekek vagyunk, az anyám vigyázott rám gyerekként, de felnőttként ne anyáskodjon felettem senki! Pláne ne egy propaganda!
2021. okt. 10. 11:21
 45/67 anonim ***** válasza:
31%

#44


Oke, akkor máshogy kérdezem.

Ez egy fertőző betegség. Ami azt jelenti, hogy másoktól kapjuk el. Ha nem védekezünk, mert a politikusok szerint nem kell, de van akire nézve ez veszélyes lehet, és emiatt nem szeretné elkapni, mert mondjuk egy harmincas családos immunbeteg, neki mit javasolsz?

2021. okt. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
67%
44-re: ez egyénileg teljesen elfogadható, de a te véleményed nem feltétlenül a többségi vélemény. Vannak, akik nem érzik nagy áldozatnak, hogy a lehetőségeikhez mérten védjék az életüket. Nekik is esélyt kellene adni. Azaz biztosítani kellene a biztonságos tanulást és munkavégzést: tehát ahol lehet, home office lehetőség és digitális oktatás (valódi számonkérésekkel). Az alapvető cuccokat árusító üzletekben maszkhordással (pl. élelmiszerboltok)
2021. okt. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 A kérdező kommentje:
45: Nekik azt, hogy maradjanak otthon, de ne engem kérjenek rá és kötelezzenek, hogy 8 órakor már kijárási tilalom alatt legyek stb. :) A maszkot is hordja az, akinek ingere, én szeretek szabadon lélegezni és látni mások arcát is, mert ami itt 2 éve megy, az kabaré.
2021. okt. 10. 11:35
 48/67 anonim ***** válasza:
33%

#47


De azt ugye tudod, hogy ha ez a valaki felveszi a maszkot, de körülötte a másik száz emberen nincs , akkor nagyjából semmit sem ér a maszk rajta?

Vagyis fel kell áldoznia magát, mert dolgoznia és a családját eltartania muszáj, és mert másoknak derogal maszkal eltakarni a szájukat ha belepnek egy boltba?

Abban igazad van, az az este 8kor kijarasi tilalom hülyeség volt, meg sok minden más is. De most nincs semmi korlátozás. Es annyira lesz@rjuk egymást, hogy ennyit nem teszünk meg , hogy eltakarjuk a szánkat legalább zárt helyen, h9gy kevésbé terjedjen.

2021. okt. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
45%
Igazi suttyó magyar vagy. Más országokban akkor is önként hordják a maszkot, amikor csak meg vannak fázva vagy influenzásak, hogy ne fertőzzenek meg másokat. GOndolom te vagy az, aki betegen is bemegy dolgozni, hiszen mi közöd ahhoz, hogy a fél munkahelyt megfertőzöd. Az ő dolguk.
2021. okt. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
38%
Az neked megvan, hogy az orvosok más betegeket nem tudtak rendesen ellátni és rengeteg műtét maradt el, mert tele volt a kórház covidos betegekkel? Egyrészük azért, mert hozzád hasonlóan idióta.
2021. okt. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!