Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Komolyan visszakarják hozni a...

Komolyan visszakarják hozni a maszkviselést ennyi oltott után?

Figyelt kérdés
Kezd nagyon de nagyon elegem lenni.....

2021. okt. 15. 21:50
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/101 anonim ***** válasza:
75%

Először is van diplomám, többek közt mikrobiológiát is tanultam az SZTE-n.

Próbáltam picit sarkítva, kifigurázva, leegyszerűsítve elmondani a véleményem az egészről. Néha nem is értem magam, minek erőltetem ezt itt...

2021. okt. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/101 A kérdező kommentje:
Óóóó bakker rosszul linkeltem.... :D xD
2021. okt. 23. 19:58
 93/101 anonim ***** válasza:
35%

Kit érdekel, hogy van diplomád? Ez jelent bármit is? Én PHD-ztem az SZTE-n mikrobiológiából Vágvölgyi Csabánál, nem betévedtem gagyi bionikásként 1 órára, aztán meg azt hittem ettől bármit is tudok a témáról.


Azt, hogy minek erőlteted a laikusként okoskodást,azt mi sem értjük

2021. okt. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/101 anonim ***** válasza:
93%

# 93


Én háromszor oltott, maximálisan oltáspárti vagyok és nem értem, hogy a mi kormányunk miért nem hoz intézkedéseket most, amíg a szomszédos országokban és a világon máshol is hoznak, okkal.


Tehát nem a konteók pártján állok.


Laikus vagyok, bár hobbi szinten szoktam olvasgatni az emberi szervezetről és bioszon is jobban odafigyeltem, faktos is voltam. Tehát full laikus vagyok, de tudom az antitest és az antigén közötti különbséget, nem a fogyásért sportolok és tudom, hogy attól, hogy C és D vitamint szed valaki, nem lesz ritkábban beteg.


Szóval ezzel a háttérrel kérdezem...


A maszkviselés tényleg nem árt az immunrendszernek?


Egyik pillanatról a másikra jóval kevesebb kórokozó kerül a szervezetünkbe.


Ezt tapasztaljuk mi, akik amúgy gyakran kapunk el valamit - a maszkozás alatt nem kaptunk.

Idén ősszel a munkatársaim sorban dőltek ki (én is), sorban mentek betegállományban, odabent is köhögnek, tüsszögnek, mert ugye pár hétig picit visszamarad stb. Tavaly ősszel, amikor tömegközlekedésen, zárt helyeken maszkozás volt, senkinek semmi baja nem volt.


Az izmok is leépülnek, ha nincsenek vagy kevésbé vannak használva. Még a szívnek sem tesz jót, ha az ember nem végez kardioedzést vagy ilyen jellegű fizikai munkát. Az agy is leépül, ha nem használják, nem gondolkoznak vele, nem tanulnak, nem olvasnak és a munka is olyan jellegű, hogy nem kell hozzá ész.


Akkor az immunrendszer hogyan ússza meg, hogy negyede-ötöde annyi munkája, ha van?


Meg ugye nemcsak a maszk, hanem a bezárkózás miatt is.


10 éve mindenféléről olvasgattam, többek között egy immunhiányos emberke blogját, aki csontvelő-transzplantáción esett át. Neki kellett pár hónap után ennyire figyelnie a higiéniára, mint nemrég nekünk, meg mint külföldön most is. (Az emberkének a transzplant után még ennél is jobban, nyilván, de direkt nem erre gondolok.)


Ez amúgy tényleg érdekel, mint téma.

2021. okt. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/101 anonim ***** válasza:
96%
Az emberek immunja tropa s nem a maszktól hanem a stressztől sokan félnek ettől az egesztol nem csak a vírus hanem az egész jövőtől, mi lesz, mi vár még ránk hogyan tovább? Eddig tudott mindenki tervezni, jövőképet felállítani éltünk mindennapjainkat gondtalanul, de az emberek tobbsegeben egyre jobban forr a feszultseg keressuk a miérteket s nem kapunk válaszokat. A stressz az állandó feszültség a negatív energiák mind mind veszik ki az emberekből az életerőt az energiát mely leginkább szükséges egy egészséges jól működő szervezethez. Szedhetsz te vitamint hordhatsz maszkot ha belül már mindenki így vagy úgy romhalmaz. Csak van aki belátja van aki inkább tagadja. Némi örömöt, energiát jelen helyzetben talán a gyerekek adnak s a szűk család. Ha vki talpon akar maradni és ép idegrendszerrel átakarja ezt vészelni próbáljon meg szeretni elfogadni az óvintézkedések mellett. Senkinek nincs most rendben a lelke, szíve valljuk be mélyen így van. A gyűlőlködés, a gonoszság, a stressz a düh félelem mind mind építik le a szervezetet ezért van ennyi beteg ember most is. Először kezdődik az immunrendszer meggyengülésével, aztán jön a tobbi szépen sorjában. Ez biológiai törvény. Ha egy eloleny ki van billetve a természetes élő közegéből, mint az ember is előbb utóbb megbetegszik végül meghal. Ahogy a növény ha nem kap vízet és napfényt. Ezekben az időkben csak a szeretet osszefogas számít igazán s Isten segítsége h segítsen az emberiségen. Ne kivanjuk a halálát az oltatlanoknak sem, mert visszaüt. Ők ugyanúgy kétségbe vannak esve sok van kozottuk így mert félnek...az a pár forradalmár aki a vírus ellen van azok is félnek titkon a kiszámíthatlanságtól kevésbé a vírustól. A maszk megvéd ez tény így én csak preferálni tudom a viselését. Viszont ami igazán megvéd egy komoly betegségtől az a Szeretet és a pozitív energia.
2021. okt. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/101 manly ***** válasza:
66%
Igen, vissza a cseppfertőzések ellen.
2021. okt. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/101 anonim ***** válasza:
100%

Tömegközlekedés során november 1-tol ismét kötelező.


Inkább arra lennék majd kíváncsi, ha a munkáltatók tényleg elkezdik kötelezővé tenni az oltást, akkor hány ember fog felmondani?

2021. okt. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/101 anonim válasza:
79%

7-es írta:


"De igen, védi a viselőjét is. Különben miért használnák olyanok, akiknek valamilyen kezelés miatt jelentősen legyengítik az immunrendszerét?"


Észre se vetted, hogy saját magadnak mondasz ellent!

Leírod hogy legyengített immunrendszerű embereknek is kell hordani. Épp ez a megoldás, az immunrendszert kell erősíteni, D, C, egyéb vitaminokkal, szelén, cink és sok más gyógynövény. Amúgy a vakcina is az immunrendszert aktíválja, láthatóan erről sincs fogalmad.

2021. nov. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/101 anonim ***** válasza:
78%

#98


Lehet, hogy félre érted mit akart mondani.


Az unokaöcsémnek az immunrendszerét "gyengítik" egy betegség miatt. Sajnos nem mindenkire igaz, amit írtál. Vannak olyan betegségek, amikor a saját immunrendszered az ellenseged.


Azzal egyetértek, hogy egy jól működő immunrendszer (talán segít valamit a vitamin is, hogy jól működjön) megbirkozik sok mindennel. Ebben benne van az életmód és sajnos a genetika is. (Különben nem lennének beteg újszülöttek, babák. Ugye rájuk meg nem lehet mondani, hogy egészségtelen életmódot éltek a sok gyors kaja, meg alkohol, stressz..stb. rájuk nem annyira érvényes. )

Természetesen meg kell próbálni egészségesen élni, odafigyelni mit eszünk, iszunk, mozgás, semmi stressz stb. De a genetikadat nem tudod felulirni semmivel.

Egy adag mázli is kell.

Mama 104 éves. Igaz már nagyon sok mindent nem csinál de a korához képest (es ezt az orvos mondja) nagyon jó állapotban van. Soha nem volt semmi baja. Pedig dohányzott, a háborúban a családja nagy részét megoltek, őt bezárták. Volt stressz bőven. Es itt van egy fiatal dedunokaja akinek még élni sem volt ideje, egy olyan betegséggel, aminél pont az a gond, ha jól működik az immunrendszere.


A maszk egyébként akkor véd, ha mindenkin van valamilyen. A lényeg, hogy ne kerüljön se a levegőbe se a tárgyakra egy fertőzött ember váladéka (köhögés, tüsszögés). Ez nem csak ennél a vírusnál van így, hanem bármilyen fertőző betegségnél, ami levegő útján terjed.

Hiába van rajtad egy maszk, ha én fertőző vagyok és rajtam nincs, elkaphatod tőlem, foleg ha egy légtérben vagyunk és köhögök, tüsszögök. Esetleg a kezembe, amivel aztán megfogok valamit, vissza rakom, te meg megfogod utánam..máris rakerult a kezdre, amivel aztán mondjuk megdorzsolod a szemed. Ennyi. Persze sokmindentol függ mi lesz ezután. Mindenki más.

A maszk meg a kezmosas ezeket kivedi, ha mindenki helyesen alkalmazza.


Eltertem a témától. Szóval ezért van az, hogy nem mindenki oltható.

2021. nov. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/101 anonim ***** válasza:
68%
En is azt mondom a betegségek többségénél nagyon sokat számít a genetika az öröklődés. Tobbek kozott ennél a vírusnál is ez látszik megdőlni egyre jobban.Van egy csomó ember akit kifektetett, köztük súlyos állapotba kerűltek, s van egy csomó ember akit messziről elkerűlt mai napig is vagy tünetek nélkűl élte világát. Ezek az emberek nem supermanek hanem a genetikájuk ilyen valószinű máskor sem betegszenek meg gyakran, ugyanúgy közlekednek, jonnek mennek, emberek kozott vannak, nem fertőtlenítenek vagyis a járvány alapvető mindennapi tevékenységeiket nem befolyásolta. Tobb is van ilyen a kornyezetemben de fogalmazhatnék úgyis h jobbára csak ilyen van. Lehet szerencse nem tudom én ennek ellenére kértem az oltást s betartok mindent kozel 2 éve mert nem ördögtől való a védekezes. Lehet rengetegen meg fogják úszni oltottan vagy oltatlanul a kovetkező hullámokat de én ettol fuggetlenul azt mondom az ördög nem alszik. Nem tudjuk h be akad e nálunk vagy sem a lemez ahogy a kocsiba is bekötöd az övet mielőtt beleűlsz.Nyilván megteheted h nem kötöd be hisz 100 az 1hez, hogy aznap fejjel kifelé viszed ki a szélvédőt rakéta pozícíóban de azért mégis jobb ha bekötjük azt az övet ugye? Jobb nem kockáztatni. Így van ez ebben az esetben is. Minek játszon az ember orosz rullettet ha nem muszáj vagy ez némelyik embernél passzió? Nem mellesleg itt már nem csak a saját egészsége a tét.
2021. nov. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!