Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem oltatja be magát...

Miért nem oltatja be magát mindenki?

Figyelt kérdés

COVID 19. Az egyik legveszélyesebb vírus 100 éve. Már van ellene vakcina mégsem oltakozik mindenki.

Miért ilyen felelőtlenek az emberek?



2021. okt. 23. 18:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/172 anonim ***** válasza:
13%

"az oltás után mehetsz haza és vannak akiket nem tud felügyelni senki ha baja van"

Ott helyben megfigyelnek mindenkit. És utána is meg lehet oldani, hogy ne legyen egyedül, aki aggódik.

Egyébként máskor nem baj, hogy egyedül van? Bármikor bárki bármi miatt rosszul lehet...

2021. okt. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/172 anonim ***** válasza:
89%

Ilyen kérdés volt már pár, és párszor válaszoltam is, de mert te, Kérdező, ilyen kis aranyos és okos vagy: "Mellékhatások? Micsoda barom lehetsz te." meg "COVID 19. Az egyik legveszélyesebb vírus 100 éve" (Eboláról pl. hallottál?)

Szóval a fenti indokok alapján válaszolok:

Hogy mások miért nem oltatják magukat, azt nem tisztem megválaszolni, de azt elárulhatom, hogy én miért nem.

Itt van egy link az általam szedett gyógyszerek közül 5-ről, mert többet nem lehet ide feltölteni.(Mármint az interakciós vizsgálatos oldalra)

Figyelmedbe ajánlom az alján levő értékelést.

[link]

Ezek és még pár másik gyógyszer mellé, úgy, hogy autoimmun beteg vagyok (szklerózis multiplex), nem vagyok hajlandó a saját felelősségemre bevállalni az oltást. És nem mondd nekem, hogy de az orvosok...jaja, ezeket a gyógyszereket sem lehetne, de az orvosok, ugye.:D A szigorú ellenőrzésről és a speciális intézkedésekről inkább nem mondok semmit. Mert nincs is mit mondanom, lévén esetemben nincsenek.

A "saját felelősségbe" se köss bele, hiszen aláírás nélkül nem is adják be az oltást.

És a végére: igazából hat éve voltam kint utoljára az utcán.

Szóval ennyi lenne.

2021. okt. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/172 anonim ***** válasza:
78%

22-es válaszoló:


Valószínűségszámítás. Bármikor bajod eshet, az esélyek nem igazán változnak, de ha beoltanak, akkor megnöveled a valószínűségét annak, hogy bajod esik. Ha nem kapod meg az oltást, akkor a koronavírus is gondot okozhat, de ha az utóbbit elkerülheted, az előbbit ha már egyszer megkaptad, akkor soha többet.

Akinek megéri felvenni az oltást, az vegye fel (főleg 40-50+ emberek és krónikus betegek). A fiataloknál megkérdőjelezhető, hogy az előnye felülírja-e a hátrányát. Szerintem nem, de mindenkinek joga van eldönteni.

2021. okt. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/172 anonim ***** válasza:
82%
A kérdező megerősített abban hogy nem kérek ebből a löttyből...
2021. okt. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/172 anonim ***** válasza:
78%
Oktassad magad kérdező 20szor ha kell ott az adagom megkaphatod. Csak a mihez tartás végett az a több tízezer ember aki bele halt kb 800. De szarni bele riogasd itt a népet a propaganda szöveggel. Milyen felelelossėg vállalásrol beszélsz?pont az nincs. Én tulestem ezen a nagy halálos viruson egy kis lázzal orrfolyassall . Az ebola a malária a meningitis na azok veszélyes vírusok ,de ez csak az oltasra kiélezett baromság.
2021. okt. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/172 anonim ***** válasza:
86%

Miért nem oltatom magam? Voltam karanténban, átestem ezen a "100 éve legveszélyesebb" betegségen, a tüneteim 2 napig 37,5fok és 3 napig ízlésvesztés. Mivel tavasszal volt, így a 2 hét karantén alatt megmetszettem a fákat, gyepet szellőztettem meg kockultam a gép előtt.

Mivel még annyira sem voltam beteg mint egy szezonális influenzánál, így teljesen szükségtelennek érzem, hogy "felvegyem az oltást".

Ebben mi a felelőtlenség? Aki retteg, kérje el az én adagomat is, viheti :)

2021. okt. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/172 anonim ***** válasza:
21%

"Ebben mi a felelőtlenség?"

Az, hogy úgy állítod be, mintha semmi veszélye sem lenne senki másra nézve se, még annyi se, mint egy szezonális influenzának.

2021. okt. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/172 anonim ***** válasza:
92%
Vitatkoznék a "100 éve ez a legveszélyesebb vírus" - kezdetű kijelentéssel. Szerintem vegyük csak a poliomyelitis (járványos gyermekbénulás) 1957-es pusztítását, amikor apró csecsemők tömegei kerültek vastüdőbe/haltak meg. Visszatérve a kérdésre, sok olyan személy van, akinek nem javasolt, mert pl. autoimmun beteg stb. Sokan az oltották közül mellékhatásokkal küzdenek (köztük én, immuntrombocitopéniám lett, illetve aritmia). Ezek után valahogy nem vágyom a 3. oltásra, hátha most egy jó kis trombózis, vagy más egyéb tünet jön. Menstruációm 3 hónapja nincs. Nem jelenthető ez így ki, hogy felelőtlen, aki nem adatja be.
2021. okt. 25. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/172 anonim ***** válasza:
4%

"Menstruációm 3 hónapja nincs."

Ez semmit se jelent így önmagában.

2021. okt. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/172 anonim ***** válasza:
90%

Veszélyes vírus?


A világ népessége jelenleg 7.902.160.000 fő.


Az összes fertőzés száma a világon 243.662.107 fő


A fertőzés aránya 3,08%.


Elhunytak száma 4.948.512


Fertőzés/elhunytak aránya: 2,03%


A világ összes lakosságának 0,06%-a halt meg koronavírusban.


És azt is tudjuk hogy ezek az adatok sem hitelesek, mivel bizonyított tény, hogy rengeteg halott nem is a korona miatt hunyt el.



Egyébként meg mennyire hatásos az oltás?


Izraelben közel 100%-os oltottság mellett rohamosan emelkedik a járványgörbe.


Indiából ered állítólag a delta.


Mégis a kitörés után egy hónappal már lecsökkent a görbe úgy, hogy Indiában több, mint egymilliárd oltatlan él.

2021. okt. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!