Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem oltatja be magát...

Miért nem oltatja be magát mindenki?

Figyelt kérdés

COVID 19. Az egyik legveszélyesebb vírus 100 éve. Már van ellene vakcina mégsem oltakozik mindenki.

Miért ilyen felelőtlenek az emberek?



2021. okt. 23. 18:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/172 anonim ***** válasza:
84%

Nem akarok saját felelősségemre magamba fecskendeztetni egy kísérleti anyagot, egy olyan betegség ellen, amit 80% eséllyel egy náthával átvészelnék.

Mivel az oltás a fertőződést és a fertőzés továbbadását se zárja ki, innentől az én esetemben teljesen értelmetlennek tűnik a beadatása.

Az erőltetés és a fenyegetések, amivel meggyőzni próbálnak róla, csak tovább növeli az ellenérzésemet az oltással szemben.

2021. okt. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/172 anonim ***** válasza:
12%

"egy olyan betegség ellen, amit 80% eséllyel egy náthával átvészelnék."


De jók a jövőbelátó képességeid. Azt is meg tudod jósolni, hogy nem lennél 2 hétig olyan beteg, hogy lábra se bírj állni. Azt is, hogy nem lenne szövődményed, mint ködös gondolkozás, szívizomgyulladás, heges tüdő, autoimmun betegség stb.


"Mivel az oltás a fertőződést és a fertőzés továbbadását se zárja ki"


Csak jelentősen csökkenti az esélyét. Azért ez se mindegy.

2021. okt. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/172 anonim ***** válasza:
84%

"De jók a jövőbelátó képességeid. Azt is meg tudod jósolni, hogy nem lennél 2 hétig olyan beteg, hogy lábra se bírj állni. Azt is, hogy nem lenne szövődményed, mint ködös gondolkozás, szívizomgyulladás, heges tüdő, autoimmun betegség stb."


Az oltás esetében se tudja senki megjósolni, lennének-e szövődményeim.

Én a magam esetében a Covidot és szövődményeit -amit hatalmas pandémia közepette lassan 2 éve nem kaptam el- magamra nézve kb annyira látom esélyesnek, minthogy elüt az autó, vagy a fejemre esik egy zongora.

2021. okt. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/172 anonim ***** válasza:
1%

"hatalmas pandémia közepette lassan 2 éve nem kaptam el"

Nem tűnt fel, hogy közben hónapokra leállt minden? Úgy azért nem volt olyan nehéz nem elkapni...

2021. okt. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/172 anonim ***** válasza:
81%

2017-ben beteg voltam.


Nemrég kiírtam egy kérdést ide, de nem írtam le benne, hogy 2017-ben történt (csak a kulcsszavak közé írtam az évszámot)


Mégis a legtöbben arra voksoltak, hogy a covid-19 valamelyik újabb variánsát kaptam el.


Agymosás sikeres.


Jómagam egyetlen olyan embert sem ismerek, akinek komolyabb baja lett volna a koronától, azonban több olyat is ismerek, akiknek komolyabb bajuk lett au oltás után.

2021. okt. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/172 anonim ***** válasza:
77%
Hát ha mindenki beoktatná magát, mint ahogy a kérdező szeretné, az valóban jó volna, mert akkor talán hamarabb rájönnének, hogy mekkora átverés is ez az egész. De ha nem beoktatná, hanem kioktatná magát, az sem lenne rossz. De egyelőre mindenki csak mást oktat ki, és ez nagyon szomorú.
2021. okt. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/172 anonim ***** válasza:
10%

33


Az tényleg nem teljesítmény, hogy nem kaptad el eddig. Alig találkoztunk emberekkel, amikor mégis, akkor is maszkban. Én sem, pedig MINDENT, de mindent elkapok és akár több hétig beteg vagyok, de 1,5 hétig biztosan. A COVID még csak tüskefehérje és inaktivált vírus formájában jutott a szervezetembe - szerencsére.

2021. okt. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/172 anonim ***** válasza:
95%

#27 Pontosan, számomra és a teljes családfám (és feleségem családja) számára ez olyan mint egy szezonális influenza.


A kérdező kérdésre válaszoltam, hogy miért nem oltatjuk magunkat valamint miért (nem) vagyunk felelőtlenek.


Összegezve: átestünk, szinte tünetmentesen, nyüzsögnek bennünk az istenített antitestek, "védettek" vagyunk.

Innentől a sok vakcina-huszár által imádott oltás értelmetlen számunkra, mivel a legkisebb mellékhatás is több lenne mint maga a betegség.


#32

""

"Mivel az oltás a fertőződést és a fertőzés továbbadását se zárja ki"


Csak jelentősen csökkenti az esélyét. Azért ez se mindegy.""


Nem. A betegség súlyos lefolyásának esélyét csökkenti (de nem zárja ki), viszont pontosan ugyan úgy elkaphatod és továbbadhatod.

2021. okt. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/172 anonim ***** válasza:
89%

#37


"Az tényleg nem teljesítmény, hogy nem kaptad el eddig. Alig találkoztunk emberekkel, amikor mégis, akkor is maszkban."


Esetleg valami tanyán laksz?

3 hete voltunk a budaörsi ikea-ban, parkoló sem volt, annyian voltak. Minden bolt, buli, fesztivál tömve volt. Sőt, a híres "békemenet"-en is elvileg 100.000 ember volt, érdekes, mégsem lettek az emberek ezresével betegek...

2021. okt. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/172 anonim ***** válasza:
10%

38



Ha beoltanak, mivel az immunrendszered már tudja, hogyan kell reagálni a kórokozóra, időben reagál is rá, ezért NEM UGYANÚGY kapod el és nem ugyanúgy terjeszted, mint az oltatlanok. Hanem esetleg elkapod és esetleg terjeszted, de vélhetően amúgy nem.


Általános iskolában és középiskolában is tanítják biológián, hogyan működik egy oltás, mire jó.

2021. okt. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!